W wyniku skoordynowanej akcji, bydgoscy policjanci zlikwidowali cztery miejsca, w których produkowano nielegalne substancje narkotykowe. Operacja miała miejsce na terenie powiatów bydgoskiego, nakielskiego oraz tucholskiego, a w działania zaangażowani byli funkcjonariusze różnych wydziałów. W rezultacie tych działań zatrzymano czterech mężczyzn, którym grozi długoletnie pozbawienie wolności.
Policjanci, współpracując z kryminalnymi oraz specjalistami z Laboratorium Kryminalistycznego, przeprowadzili uderzenie w struktury przestępcze zajmujące się produkcją syntetycznych narkotyków. Akcja została zorganizowana na podstawie wcześniej zebranych informacji o nielegalnych działaniach, a jej efektem była likwidacja miejsc, w których wytwarzano tzw. kryształ. Specjaliści z Policji potwierdzają, że zabezpieczone substancje mogły posłużyć do stworzenia znacznych ilości narkotyków.
W trakcie akcji policjanci skonfiskowali m.in. ponad 9 kilogramów kryształu, a także substancje 3-CMC i 4-CMC, a także inne nielegalne preparaty. Spośród czterech zatrzymanych mężczyzn, najmłodszy ma 28 lat, a najstarszy, poszukiwany za wcześniejsze przestępstwa narkotykowe, ma 58 lat. Na skutek poważnych zarzutów związanych z produkcją narkotyków, wszyscy zostali aresztowani na trzy miesiące. Dalsze dochodzenie w sprawie trwa, a policja bada szczegóły działalności grupy przestępczej oraz skalę jej działań.
Źródło: Policja Lubań
Oceń: Policja zlikwidowała cztery laboratoria produkcji narkotyków w Bydgoszczy
Zobacz Także



