W ostatnich dniach w Zwoleniu miało miejsce zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”. 29-latek, który według ustaleń policji miał odebrać pieniądze od pokrzywdzonych, został aresztowany na trzy miesiące. Przestępstwo, w które był zamieszany, dotyczy oszustwa, które miało miejsce w maju tego roku i związanego z utratą znacznych sum przez osoby starsze. Zostały podjęte dalsze działania w celu wyjaśnienia okoliczności sprawy.
Do oszustwa doszło na terenie powiatu zwoleńskiego, gdzie seniorki straciły łącznie ponad 130 tysięcy złotych. Policja, w wyniku intensywnej pracy operacyjnej, ustaliła tożsamość podejrzanego i zatrzymała go w Radomiu. Według zgromadzonych dowodów, jego rola związana była z odbiorem pieniędzy od ofiar oszustwa. Ostatecznie mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnienia przestępstwa.
W odpowiedzi na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zwoleniu, sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Oszustwo, w które zamieszany był 29-latek, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8. Policja apeluje do mieszkańców o ostrożność i przypomina, iż funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy w związku z rzekomymi akcjami policyjnymi. W przypadku podejrzanych telefonów, należy natychmiast zakończyć rozmowę i zgłosić sprawę odpowiednim służbom.
Źródło: Policja Lubań
Oceń: Zatrzymanie „odbieraka” w Zwoleniu: 29-latek w areszcie za oszustwo
Zobacz Także



