UWAGA! Dołącz do nowej grupy Lubań - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Spotkanie autorskie z Aleksandrą Szarłat w Lubaniu


W Lubaniu odbyło się interesujące spotkanie autorskie z Aleksandrą Szarłat, podczas którego podjęto tematykę kobiet zasługujących na pamięć w kontekście ich osiągnięć w mediach i polityce. Autorka zaprezentowała fragmenty swoich książek, takich jak „Prezenterki. Tele PRL” i „Pierwsze damy III Rzeczypospolitej”. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość zapoznania się z fascynującymi historiami oraz anegdotami dotyczącymi wpływu tych kobiet na życie publiczne w Polsce. Spotkanie było organizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury.

Podczas spotkania Aleksandra Szarłat omówiła postaci bezpośrednio związane z polskim mediami, nawiązując do takich osobistości jak Irena Dziedzic czy Edyta Wojtczak. Uczestnicy mieli okazję poznać kulisy pracy kobiet w telewizji PRL, ich zmagania z konwencjami społecznymi oraz trudności, które towarzyszyły im w dążeniu do profesjonalizmu. Pisarka zwróciła także uwagę na znaczenie wizerunku publicznego oraz oczekiwania społeczeństwa wobec profesjonalistek w świecie mediów.

W dalszej części spotkania omawiano rolę małżonek prezydentów w kontekście książki „Pierwsze damy III Rzeczypospolitej”. Szarłat podkreśliła, w jaki sposób zmieniała się rola pierwszych dam w społeczeństwie, które z biegiem lat oczekiwało od nich coraz większego zaangażowania. Spotkanie było również szansą do refleksji nad miejscem kobiet w życiu publicznym oraz ich wpływem na kształtowanie społeczeństwa. Atmosfera żywej dyskusji i liczne pytania świadczyły o zaangażowaniu uczestników oraz ich zainteresowaniu omawianym tematem.

Źródło: Miejski Dom Kultury w Lubaniu


Oceń: Spotkanie autorskie z Aleksandrą Szarłat w Lubaniu

Średnia ocena:4.94 Liczba ocen:20


Zobacz Także