W Auli Akademika Szkoły Policji w Pile odbyła się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku pod hasłem „Walczymy dla Huberta”. Celem wydarzenia była pomoc 13-letniemu Hubertowi, który boryka się z rzadkim chłoniakiem. Dzięki zaangażowaniu społeczności, udało się zarejestrować 74 nowych dawców. Tak duża liczba uczestników daje nadzieję na znalezienie odpowiedniego dawcy dla niego oraz innych potrzebujących.
Inicjatywę otworzył Komendant Szkoły Policji w Pile, mł. insp. dr Mariusz Jaworski, w towarzystwie swoich Zastępców oraz Naczelnika Wydziału Prezydialnego. W szczególności zaangażowany w akcję był asp. Adam Wrzeszcz, który wcześniej już oddał swój szpik dla ratowania życia innej osoby. Jego osobiste doświadczenie podkreśla znaczenie takich działań i mobilizuje innych do uczestnictwa w tego typu inicjatywach.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy Szkoły Policji, którzy wykazali się solidarnością i gotowością do pomocy. Udział 74 osób w rejestracji stanowi ważny krok w kierunku wsparcia Huberta. Dzięki nim możliwe będzie poszukiwanie odpowiednich dawców, co daje nadzieję na wyzdrowienie nie tylko dla niego, ale również dla wielu innych pacjentów zmagających się z podobnymi schorzeniami. Uczestnicy akcji otrzymali podziękowania za swoją postawę oraz wsparcie dla inicjatywy, która może uratować życie.
Źródło: Policja Lubań
Oceń: Akcja DKMS – Walczymy dla Huberta zakończona sukcesem
Zobacz Także