UWAGA! Dołącz do nowej grupy Lubań - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Policjanci rozpoczynają cykl szkoleń dla ratowników medycznych


Chełmscy policjanci zainaugurowali nową inicjatywę, która ma na celu wsparcie ratowników medycznych poprzez organizację szkoleń. Pierwsza sesja odbyła się wczoraj w Miejskiej Hali Sportowej, gdzie uczestnicy mieli okazję zapoznać się z podstawowymi technikami samoobrony. Szkolenie łączyło teorię z praktycznymi ćwiczeniami, co miało na celu przygotowanie ratowników na ewentualne sytuacje kryzysowe.

W trakcie zajęć ratownicy medyczni zdobyli cenną wiedzę, która jest niezbędna w obliczu wzrastającej liczby ataków na osoby udzielające pomocy. Policjanci, jako doświadczeni instruktorzy, przekazali informacje dotyczące skutecznego obezwładniania agresywnych osób oraz bezpiecznego transportu pacjentów w karetce. Elementy praktyczne poprzedziła odpowiednio dobrana rozgrzewka, co sprzyjało lepszemu przyswajaniu umiejętności.

W kontekście działania policji, celem szkoleń jest przede wszystkim podniesienie poziomu bezpieczeństwa w trudnych sytuacjach. Zwrócono uwagę, że ratownicy medyczni, jako funkcjonariusze publiczni, mają prawo do ochrony prawnej. Wszyscy, którzy dokonają naruszenia nietykalności cielesnej lub znieważenia ratowników, poniosą odpowiedzialność karną. Takie działania są niezbędne, by zapewnić bezpieczeństwo nie tylko samym ratownikom, ale także osobom, którym udzielają oni pomocy.

Źródło: Policja Lubań


Oceń: Policjanci rozpoczynają cykl szkoleń dla ratowników medycznych

Średnia ocena:4.69 Liczba ocen:8


Zobacz Także