Funkcjonariusze z KWP we Wrocławiu, KMP we Wrocławiu oraz KPP w Oławie uczestniczyli w jubileuszowym maratonie w Larnace na Cyprze, reprezentując Dolny Śląsk. Wydarzenie miało na celu promowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia wśród funkcjonariuszy. Obecność policjantów na międzynarodowej imprezie sportowej jest przykładem łączenia służby z promocją wartości sportowych oraz współpracy międzynarodowej. W ramach tej inicjatywy zbliżają się także nadchodzące IPA Games 2026.
Udział dolnośląskich policjantów w maratonie jest częścią tradycji promującej zdrowy tryb życia oraz kondycję fizyczną wśród służb mundurowych. Biegający w barwach International Police Association, funkcjonariusze pokazali, że ich zaangażowanie w sport idzie w parze z dbaniem o bezpieczeństwo i aktywizowaniem innych do działania. Przekazują tym samym, że przykłady wytrwałości, dyscypliny i współpracy są fundamentem, na którym opiera się przyszłość nadchodzących IPA Games.
Maraton w Larnace to nie tylko rywalizacja, ale także okazja do wymiany doświadczeń między funkcjonariuszami z różnych krajów. Delegacja policjantów miała też możliwość odwiedzenia lokalnego komisariatu, co przyczyniło się do zacieśnienia współpracy międzynarodowej oraz omówienia aspektów służby w Policji. Takie międzynarodowe integracje są ważnym elementem w dobie globalizacji, a ich celem jest rozwijanie relacji i wzajemne wsparcie między służbami na całym świecie.
Źródło: Policja Lubań
Oceń: Policjanci z Dolnego Śląska promują IPA Games 2026 podczas Maratonu w Larnace
Zobacz Także


