Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim przeprowadzili długofalowe działania, które doprowadziły do rozbicia dwóch międzynarodowych grup przestępczych zajmujących się przemytem narkotyków. W wyniku operacji oskarżono 25 osób, którym przedstawiono szereg zarzutów dotyczących przestępczości zorganizowanej. Działania te miały na celu ograniczenie obrotu narkotykami na terenie Polski i innych krajów Unii Europejskiej. Śledztwo ujawnili również inne poważne przestępstwa, w tym kradzieże i napady.
Według ustaleń śledczych, obie grupy zajmowały się przemytem znacznych ilości różnych substancji odurzających, w tym marihuany, amfetaminy, kokainy oraz mefedronu. Narkotyki były przewożone różnymi sposobami, zarówno w pojazdach osobowych i dostawczych, jak i w transportach towarowych, co znacząco utrudniało działania policji. W toku postępowania zabezpieczono nie tylko duże ilości narkotyków, ale także nielegalną broń palną oraz zlikwidowano plantacje konopi.
W wyniku szeroko zakrojonych działań operacyjnych funkcjonariuszy, prokurator skierował do sądu akt oskarżenia dotyczący 25 osób. Wobec części z nich zastosowano tymczasowe aresztowania, inne poddano różnym środkom zabezpieczającym, w tym zakazom kontaktowania się oraz poręczeniom majątkowym. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na ocenę sprawy jako obszerną i kompleksową, co zakończyło się sukcesem w walce z międzynarodową przestępczością narkotykową. Obrona porządku publicznego oraz bezpieczeństwa mieszkańców stanowi kluczowy cel działań policji z Lwówka Śląskiego.
Źródło: Policja Lubań
Oceń: Rozbite międzynarodowe grupy przestępcze – 25 osób objętych aktem oskarżenia
Zobacz Także



