W Katowicach zorganizowano wyjątkowy koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, który wpisuje się w obchody stulecia Policji Kobiecej w Polsce. Uroczystość odbyła się w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia, gromadząc przedstawicieli lokalnych władz, instytucji oraz kobiet związanych z formacją mundurową. Koncert miał na celu podkreślenie wkładu kobiet w zapewnianie bezpieczeństwa publicznego oraz ich znaczącej roli w Policji.
Organizatorem wydarzenia byli nadinsp. Marek Boroń, Komendant Główny Policji, oraz jego wojewódzki odpowiednik, nadinsp. Mariusz Krzystyniak. Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, lokalnych władz, a także szefowie komend wojewódzkich z całej Polski. W uroczystości uczestniczyło wiele kobiet, które z dumą służą w polskiej Policji, co dodatkowo podkreśliło wyjątkowy charakter tego święta.
Kiedy rozpoczęła się część koncertowa, na scenie wystąpiła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji, która zaprezentowała różnorodne utwory muzyczne. W programie znalazły się zarówno klasyczne kawałki, jak i bardziej współczesne przeboje, w wykonaniu zarówno solistów, jak i chórów. Występ uświetniły również fragmenty historii przedstawione w formie inspirującej inscenizacji, która miała na celu ukazanie roli, jaką odegrały kobiety w formowaniu Policji w Polsce przez ostatnie sto lat. Na koniec wydarzenia wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania za swoje oddanie i służbę, co podkreśliło znaczenie tego momentu dla przyszłości Policji Kobiecej.
Źródło: Policja Lubań
Oceń: Uroczysty koncert z okazji Dnia Kobiet i 100-lecia Policji Kobiecej w Katowicach
Zobacz Także