W miniony weekend odbyły się wojewódzkie obchody 107. rocznicy powołania Policji Państwowej, które miały miejsce na placu pod Iglicą we Wrocławiu. Uroczystość zgromadziła przedstawicieli różnych instytucji, w tym Wicemarszałek Sejmu oraz Komendanta Głównego Policji. Święto to miało charakter podniosły, będąc czasem awansów, odznaczeń i podziękowań dla członków formacji oraz ich współpracowników. Dodatkowo, obchody miały na celu uświetnienie stulecia sportu w Policji, podkreślając znaczenie sprawności fizycznej w służbie.
Obchody rozpoczęły się mszą świętą, a następnie odbył się apel z udziałem pocztów sztandarowych. Uroczystość, mająca miejsce w prestiżowej lokalizacji, przyciągnęła wielu gości, w tym delegacje z Czech, Niemiec i Hiszpanii, co podkreśla międzynarodowy charakter wydarzenia. Naczelne władze Policji oraz przedstawiciele samorządów wyrazili wdzięczność za wysiłek funkcjonariuszy w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Dolnego Śląska.
Podczas uroczystości wręczono liczne odznaczenia i awanse. Medalami oraz wyróżnieniami uhonorowano zarówno funkcjonariuszy, jak i pracowników Policji, co podkreśliło ich wkład w codzienną służbę. Dodatkowo, przygotowano inwestycje na lata 2026-2029, które mają wspierać dalszy rozwój Policji w regionie, co wzbudziło zainteresowanie wszystkich obecnych. Holistyczne podejście do bezpieczeństwa oraz inicjatywy na rzecz lepszego wyszkolenia były istotnym przesłaniem końcowego wystąpienia organizatorów i przedstawicieli władz lokalnych.
Źródło: Policja Lubań
Oceń: Wojewódzkie Obchody Święta Policji Garnizonu Dolnośląskiego w Wrocławiu
Zobacz Także



