Sobota, 13 sierpnia 2022r. Imieniny obchodzą: Diana, Hipolit


Nowości Płytowe CD & Winyle

SHAKIN’ STEVENS – FIRE IN THE BLOOD: THE DEFINITIVE COLLECTION

okazji celebracji 40-stu lat niesamowitej kariery Shakin’ Stevens zapowiada kolejny, wyjątkowy album „Fire in the Blood: The Definitive Collection”. Premiera odbędzie się 27 listopada. Podstawowa wersja nowego krążka będzie kolekcją 26-ciu legendarnych hitów Stevensa. Artysta osobiście wybrał utwory. Album ukaże się także w trzypłytowej wersji, która zawierać będzie aż 54 utwory. „Fire in the Blood” będzie dostępny w formacie CD oraz płycie winylowej. Całość promuje nowy singiel ” I Need You Now”:
——————————————————————————————
RYAN PARIS – SINGS THE 80S… AND MORE, EPISODE 1

„Ryan Paris – Sings The 80s… And More, Episode 1” to album, który Ryan Paris wydał w formie cyfrowej 24 lipca. Premiera przeleciała nam jakoś bez echa więc teraz przypominamy o tym wydawnictwie. Na album składa się 15 nagrań, które są coverami znanych przebojów z lat 80-tych takich jak: I Like Chopin – Gazebo, Always On My Mind – Elvis Presley czy Careless Whisper – George Michael i inne… Czekamy na Episode 2.
—————————————————————————————–
BRUCE SPRINGSTEEN – LETTER TO YOU

Bruce Springsteen wyda 23 października Letter to You , nowy rockowy album nagrany w swoim domowym studio w New Jersey z zespołem E Street Band . Utwór tytułowy jest również pierwszym singlem. „Uwielbiam emocjonalny charakter Letter to You”, powiedział w oświadczeniu. „Uwielbiam brzmienie zespołu E Street Band grającego całkowicie na żywo w studiu, w sposób, którego nigdy wcześniej nie robiliśmy i bez dogrywania. Nagraliśmy album w zaledwie pięć dni i okazał się jednym z najwspanialszych doświadczeń związanych z nagrywaniem, jakie kiedykolwiek miałem ”. Oprócz dziewięciu nowych piosenek, album zawiera również świeże nagrania trzech piosenek, które poprzedzają debiutancki album Springsteena z 1973 roku, Greetings From Asbury Park, NJ .: „Janey Needs A Shooter”, „If I Was the Priest” i „Song for Orphans . ” Zakładając, że Springsteen zachowa teksty z wczesnych, bootlegowych wersji, „If I Was the Priest” (nagrany przez wokalistę Hollies Allana Clarke’a w latach siedemdziesiątych) jest świętokradzką fantazją („Gdyby Jezus był szeryfem, a ja byłbym księdzem / Gdyby moja pani była spadkobierczyni, a moja mama była złodziejką ”), podczas gdy„ Song for Orphans ”to opowieść w stylu Dylana o„ bezcelowych, pozbawionych poszukiwań bachorów-renegatach, którzy żyją życiem w piosenkach ”, a„ Janey ”to nieco zakręcona piosenka o miłości.
——————————————————————————————
JOY PETERS – BURNING DREAMS

Po ośmiu latach od wydania ostatniego albumu, Joy Peters powraca z nową płytą „Burning Dreams”. Album pojawi się w sprzedaży 25 września za sprawą polskiej wytwórni Analog Language. Znajdziemy na nim 8 nowych kompozycji oraz 4 nagrania bonusowe. Kompozytorem wszystkich nagrań jest Estimado (Sergey Troshchenkov) a teksty napisał sam Joy Peters.
——————————————————————————————
ULTRAVOX – VIENNA (DELUXE EDITION) (CD+DVD)

Album „Vienna” Ultravox oryginalnie ukazał się w lipcu 1980 roku. Płyta była pierwszą, na której Midge Ure pełnił rolę wokalisty i gitarzysty. Longplay, nad którego brzmieniem czuwał legendarny niemiecki producent Conny Plank (Neu!, Kraftwerk), dotarł na 3. miejsce listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii, a także do top 10 zestawień w Australii, Nowej Zelandii i kilku europejskich krajach. Z albumu pochodzą 4 przeboje „All Stood Still”, „Passing Strangers”, „Sleepwalk” (który wznowiono na singlu z okazji Dnia Sklepu Płytowego 2020) oraz oczywiście tytułowy „Vienna”. Singiel w samej Wielkiej Brytanii rozszedł się w półmilionowym nakładzie. Nowy, składający się z 6 krążków box to 66 utwory, w tym 44 wcześniej niepublikowane nagrania bądź miksy. Płyty od 1 do 5 zawierają oryginalny, zremasterowany materiał, w nowym miksie stereo, z który odpowiada Steven Wilson, a także piosenki ze stron A i B singli, numery koncertowe oraz 2 płyty CD z niepublikowanym materiałem z prób oraz zmiksowanym na nowo koncertem z St. Albans, z 1980 roku. Na DVD (audio only) trafił oryginalny album oraz numery ze stron B w miksie 5.1. Surround, który także przygotował Steven Wilson, jak również wysokiej jakości (o parametrach 24/96) nowe miksy oraz zremasterowany oryginalny album i numery ze stron B. Premiera 9 października.
——————————————————————————————
ANNA JURKSZTOWICZ – JESTEM TAKA SAMA

Album „Jestem Taka sama” ukaże się 4 września, a przygotowany został z okazji 35-lecia pracy artystycznej Anny Jurksztowicz. Płyta stanowi syntezę muzycznych poszukiwań Artystki łączących pop, jazz i nastrojowe klimaty. Pierwszy singiel, który zapowiada wydawnictwo to piosenka z gościnnym udziałem Andrzeja Piasecznego pt. „Kochanie, ja nie wiem” . Premiera 9 września. Krążek powstawał w wyśmienitym składzie profesjonalnych twórców – znajdzie się na nim 14 premierowych kompozycji do muzyki Krzysztofa Napiórkowskiego i Krzesimira Dębskiego oraz tekstów Jacka Cygana, Andrzeja Saramonowicza, Michała Zabłockiego, Patrycji Kosiarkiewicz i Anny Jurksztowicz. W jednym z utworów artyści sięgnęli po klasyczny tekst sonetu z tomiku „Kwiaty zła” francuskiego poety Charlesa Baudelaire’a. W partiach recytowanych usłyszymy jednego z najwybitniejszych polskich aktorów – Andrzeja Seweryna. Wokalnie zaś Annie Jurksztowicz towarzyszy także Andrzej Piaseczny i Krzysztof Napiórkowski. Zarówno singiel „Kochanie, ja nie wiem” jak i pozostałe utwory to klimatyczny, muzyczny zbiór oddający charakter i osobowość Anny Jurksztowicz. Niesie on pasję dojrzałej, ale wciąż pełnej energii, pięknej kobiety, która dzieli się swoim talentem i wrażliwością, a jako autorka wybranych tekstów – osobistymi refleksjami. Tworząc swój jubileuszowy krążek w gronie doskonałych kompozytorów i instrumentalistów Anna Jurksztowicz proponuje płytę nastrojową i różnorodną gatunkowo. Adresuje ją zarówno do wiernych fanów, jak i do nowej publiczności, która ceni subtelny klimat i pozytywną nutę popu.
——————————————————————————————
THOMAS ANDERS – ALLES ANDERS COLLECTION

Największe przeboje Thomasa Andersa nagrane podczas całej kariery artysty. Znajda się tutaj utwory zarówno z czasów Modern Talking jak również te, które powstały w czasie solowej kariery Thomasa. Trzeci krążek to zawiera hity artysty nagrane w języku niemieckim. Premiera 7 sierpnia.
——————————————————————————————
TONI BRAXTON – SPELL MY NAME

Toni Braxtonjest w naszym kraju kojarzona przede wszystkim z przejmującą balladą Un-Break My Heart od premiery której mija w tym roku już 24 lata!. Artystka która ma na koncie 9 albumów studyjnych nie zamierza poprzestać na takim dorobku. Ostatnia płyta Braxton Sex & Cigarettes została wydana w 2018 roku. W tym roku natomiast Toni skończyła pracę nad swoim kolejnym albumem który będzie nosił tytuł Spell My Name. Na kolejnym krążku piosenkarki pojawią się duety z takimi wykonawcami jak Missy Elliot czy młodą, wschodzącą gwiazdą o pseudonimie H.E.R. czyli z Gabriellą Wilson. Na najnowszym albumie Toni Braxton będziemy mogli usłyszeć 10 utworów. Premiera albumu Spell My Name zaplanowana jest na 28 sierpnia.
——————————————————————————————
ITALO DISCO NEW GENERATION VOL. 17

Na 4 września planowana jest oficjalna premiera kolejnej już – 17 części składanki z serii Italo Disco New Generation. Jak zwykle ZYX Music przygotował dwie płyty kompaktowe z ostatnimi hitami gatunku. Pojawią się znani artyści nowej generacji euro i italo disco jak Italove, Soulya Id, Mode One czy Also Playable Mono, a także nowe utwory klasycznych wykonawców, jak: Savage, Linda Jo Rizzo, Grant Miller, czy może jedna z najciekawszych pozycji – powrót K.B. Caps z zupełnie nowym kawałkiem.
Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów.
——————————————————————————————

BON JOVI – 2020

Grupa Bon Jovi ogłosiła nową datę premiery albumu „2020”. Do sieci trafił też singiel. Longplay „2020” oryginalnie miał ukazać się w maju, ale z powodu koronawirusa i sytuacji w USA po zabójstwie George’a Floyda, Jon Bon Jovi i spółka postanowili przesunąć datę wydania. Jednocześnie w tym czasie powstały dwa dodatkowe nagrania – „American Reckoning” i „Do What You Can”. Druga z nich właśnie trafiła do sieci, a pierwsza ujrzała światło dzienne dwa tygodnie temu.
——————————————————————————————
Nowy termin premiery „2020” ustalono na 2 października. – Jestem świadkiem historii – mówi wokalista. – Największym darem artysty jest wykorzystanie swego głosu, by mówić o rzeczach, które nas poruszają.

MAREK BILIŃSKI – FIRE (PŁYTA ANALOGOWA)

Po dwunastu latach od wydania w formie Audio CD albumu „Fire”, Marek Biliński oddaje w ręce fanów muzyki elektronicznej, po raz pierwszy na winylu, odświeżoną wersję wspomnianego albumu. Premiera 31 lipca.
——————————————————————————————
WHITESNAKE – THE ROCK ALBUM

Whitesnake zebrali swe najmocniejsze utwory i zamieścili na odpowiednio zatytułowanym wydawnictwie „The Rock Album”. W zestawie znalazły się rockowe klasyki kapeli w nowych miksach i zremasterowanych wersjach. To pierwszy krążek zespołu otwierający trylogię „Red, White and Blues Trilogy”, na którą złożą się trzy tematycznie wyselekcjonowane wydawnictwa: „Love Songs” (red – czewień), „The Rock Album” (white – biel) i „The Blues Album” (blue – błękit). Album ukazał się 19 czerwca.
——————————————————————————————
CLAN OF XYMOX – SPIDER ON THE WALL

Przez ponad trzy dekady Clan Of Xymox był szanowany za swoją charakterystyczną mieszankę melancholijnego rocka. Po pięknych singlach „She” i „Lovers” w 2020r. grupa wydaje nowy album „Spider On The Wall”. Album jest artystycznym triumfem zespołu. Mroczny i intymny, a jednocześnie mistrzowsko eksplorujący charakterystyczne mroczne elektro-gotyckie brzmienie, które sprawiło, że akt ten jest uwielbiany na całym świecie. Premiera 24 lipca.
——————————————————————————————
NIK KERSHAW – THESE LITTLE THINGS

Nik Kershaw ogłosił wydanie swoich najnowszych piosenek w formie EP-ki „These Little Things”. To pierwsze wydawnictwo Nika od 8 lat. Wydawnictwo to zapowiada jego nowy studyjny album „Oxymoron”, który zostanie wydany jesienią tego roku.
——————————————————————————————
IRENA JAROCKA – PIOSENKI FRANCUSKIE (REEDYCJA)

Reedycja płyty „Piosenki francuskie”, która ukazała się już po śmierci Ireny Jarockiej w 2012 roku. Znalazły się na niej ulubione francuskie utwory Jarockiej, które artystka nagrała w studiu Polskich Nagrań jeszcze w 1992 roku. Wówczas album ukazał się jedynie w Stanach Zjednoczonych pod anglojęzycznym tytułem „My French Favorites”. Autorem aranżacji do wszystkich utworów jest Włodzimierz Nahorny, który towarzyszył Irenie Jarockiej w trakcie nagrywania płyty. Niniejsza reedycja powstała przy współpracy z Fundacją im. Ireny Jarockiej. Premiera 17 lipca.
——————————————————————————————
DAVID BOWIE – OUVREZ LE CHIEN

W sprzedaży pojawi się kolejne pośmiertne dzieło Davida Bowiego. Tym razem będzie to koncertowe wydawnictwo „Ouvrez Le Chien”. Niepublikowany wcześniej materiał zarejestrowano w Dallas, w październiku 1995 roku, gdy David Bowie odbywał trasę „Outside” z Nine Inch Nails. „Ouvrez Le Chien (Live Dallas 95)” dostępny będzie w streamingu 3 lipca. Na okładkę wydawnictwa trafiło zdjęcie wokalisty zrobione przez jego żonę, Iman.
——————————————————————————————
SUMMER IN SPACE VOL. 3

Wytwórnia „Space Sound Records” dostarcza swym fanom letni prezent w postaci darmowego albumu. Część 3 tej „kosmicznej” kompilacji jest do pobrania w wersji cyfrowej na domowej stronie wytwórni. Producent Marek Kołodyński oferuje nam dwu płytowy zestaw zawierający w sumie 20 nagrań utrzymanych w nurcie muzyki spacesynth. Całościowy mastering wykonał Damian Lipiński. Wśród kompozycji znajdziemy również polskie nazwiska. Zestaw do pobrania w formacie mp3 lub wav znajdziecie tutaj http://www.spacesoundrecords.com/summerinspace3.html
——————————————————————————————
KOMBII – OCHRONIĘ NAS

„Ochronię nas” to pierwsza z kilku planowanych piosenek przed oficjalną premierą nowego albumu, który zespół Kombii zapowiedział na wiosnę 2021 roku. Za muzykę odpowiada cała grupa w składzie: Grzegorz Skawiński (wokal, gitara), Waldemar Tkaczyk (bas), jego syn Adam Tkaczyk (perkusja) i Wojtek Horny (instrumenty klawiszowe). Współautorem kompozycji oraz producentem muzycznym jest Michał „Sir Mich” Kożuchowski. ‚Ochronię nas’ jest przede wszystkim piosenką o miłości do najbliższych, ale przez to i do wszystkiego co nas otacza” – podkreśla Waldemar Tkaczyk, który jest autorem tekstu.
——————————————————————————————
YELLO – POINT

„Waba Duba” brzmi jak okrzyk bojowy Flinstonów bądź grupy dzieci napadających na statek piracki. To jednak tytuł najnowszego singla zespołu Yello. Numer poprzedza album „Point”, który ukaże się 28 sierpnia. „Waba Duba” to trzyminutowy humor Dada, autoironia oraz duża doza entuzjazmu. Efekt romantycznego mariażu ognistego charlestona i słonecznej samby. Krótko mówiąc, klasyczne Yello.
——————————————————————————————
BOB DYLAN – ROUGH AND ROWDY WAYS

Bob Dylan ujawnił szczegóły nowej płyty „Rough and Rowdy Ways”. Składający się z 10 nagrań album ukazał się 19 czerwca. W zestawie znajdą się m.in. znane już single „Murder Most Foul”, „False Prophet” i „I Contain Multitudes”. Będzie to pierwsze dzieło Dylana z oryginalnym materiałem od 2012 roku, kiedy to ukazał się longplay „Tempest”.
——————————————————————————————
ERASURE – THE NEON

Erasure opublikowali singel „Hey Now (Think I Got A Feeling)”. Numer ten zapowiada 18. płytę Erasure. Andy Bell i Vince Clarke planują zaprezentować album „The Neon” 21 sierpnia w Mute Records.
—————————————————————————————–
THOMAS ANDERS & FLORIAN SILBEREISEN – DAS ALBUM

W fizyce tylko różne bieguny magnetyczne mogą się przyciągać. Thomas Anders i Florian Silbereisen udowadniają, że dotyczy to również muzyki. Po pierwszym, a potem drugim hitowym singlu panowie zdecydowali się nagrać wspólny album , który ukazał się 5 czerwca. Na płycie „Das Album” znajdziemy 17 niemieckojęzycznych tanecznych piosenek zaśpiewanych w duecie.
——————————————————————————————
ZYX ITALO DISCO COLLECTION 29

Kolejna część kultowej serii „ZYX Italo Disco Collection” pojawiła się w sklepach muzycznych 29 maja. Zestaw trzech płyt pełny przebojów i rarytasów z bogatej oferty Italo Disco to kolejna edycja tej kultowej serii. Wolumin nr 29 oferuje mieszankę hitów z lat 80. i wiele niepublikowanych wersji wyczarowanych z archiwów wytwórni ZYX.
—————————————————————————————–
SAVAGE – THE HITS | NOWA KOMPILACJA

Wytwórnia Magic Records wydała właśnie na rynku polskim kompilację największych przebojów gwiazdy Italo-Disco – Savage. Płyta nosi tytuł „The Hits” i znajdziemy na niej dobrze znane przeboje z lat 80-tych jak i kilka późniejszych utworów, a także nagrany w 2009 roku utwór „Twothousandnine”. Dla kogoś, kto dopiero odkrywa piosenki Roberta Zanettiego będzie to na pewno ciekawa pozycja w kolekcji, na której nie zabrakło takich hitów jak „Only You”, „Don’t Cry Tonight” czy A Love Again”. Przypominamy, że w tym roku wydana została po wielu latach całkiem nowa płyta studyjna artysty, zatytułowana „Love And Rain”. Zatem fani włoskiego artysty, muzyka i kompozytora mają w tym roku podwójny powód do zadowolenia. Polecamy!
—————————————————————————————–
LIAN ROSS – 3L | NOWY ALBUM

Fani Lian Ross mają powody do zadowolenia, już 29 maja będzie można nabyć w wersji cyfrowej jej najnowszy album „3L”.
Wszystkie piosenki utrzymane są w dyskotekowym klimacie lat 80-tych. Za produkcję odpowiedzialny jest oczywiście mąż Lian – Luis Rodriguez oraz Philippe Escaño, tak jak to miało miejsce w przypadku poprzedniego albumu „And The Beat Goes On” wydanego w 2016 roku. Po czterech latach Lian powraca więc z jeszcze bardziej przebojową płytą, która na pewno zdobędzie serca jej wielbicieli. Jeśli ktoś nosi się z zamiarem zakupu albumu na płycie kompaktowej to jest ona zapowiedziana na koniec czerwca. Ze znanych piosenek, które znajdziemy na krążku mamy takie hity jak „Young Forever”, „If You Love Me” – kompozycję rosyjskiej piosenkarki M@rgO, „I Still Love” oraz własną interpretację przeboju „You Can Win If You Want” skomponowaną przez Dietera Bohlena i wylansowaną przez Modern Talking w 1985 roku.
——————————————————————————————
KAZIK – ZARAZA

Kazik powraca! Po raz pierwszy od kilkunastu lat solowy album Kazika, zatytułowany „Zaraza” ukazuje się 5 czerwca. Jego muzyczna zapowiedź – utwór „Twój ból jest lepszy niż mój” – wstrząsnęła Polakami i stała się niemalże symbolem. Na płytę złoży się piętnaście premierowych kompozycji, w tym wręcz legendarny już utwór „Twój ból jest lepszy niż mój”, który w ciągu kilku dni od premiery w serwisie YouTube zebrał prawie 8 milionów odsłon, a także zyskał gigantyczny odzew mediów i słuchaczy. Na krążku Kazik powraca do komentowania rzeczywistości politycznej i społecznej w charakterystycznym dla siebie stylu. Wyraziste, nieco ironiczne i wyjątkowo aktualne teksty – znak rozpoznawczy Staszewskiego – nabiorą szczególnego znaczenia w kontekście sytuacji epidemiologicznej, a ciekawe aranżacje Wojtka Jabłońskiego dodają niezwykłego charakteru.
—————————————————————————————–
NICK KAMEN – THE COMPLETE COLLECTION

Nick Kamen był bez wątpienia jedną z najbardziej znanych twarzy lat 80., zarówno jako model, jak i gwiazda popu. Po nagraniu pierwszego hitu „Every Time You Break My Heart” Nick odniósł duży sukces w całej Europie. Teraz po raz pierwszy prezentujemy kolekcję całej jego dyskografii z lat 80. i 90. na 6 płytach CD. Wydawcą jest Cherry Red Rocords.

• Międzynarodowe przeboje „Every Time You Break My Heart” (napisany wspólnie z Madonną), „Loving You Is Sweeter Than Ever”, „Nobody Else”, „Tell Me”, „Bring Me Your Love”, „I Promised Myself ” i „ Oh How Happy ”
• Zremasterowane albumy “Nick Kamen”, “Us”, “Move Until We Fly”, i “Whatever, Whenever”
• Rozszerzone wersje wielu hitów, w tym kilku debiutujących na CD
• 20 wcześniej niepublikowanych miksów
• Dwie wcześniej nieopublikowane piosenki, „So Sad” oraz „Right On Track”
• Szczegółowe notatki, w tym nowe wypowiedzi producentów Stephen Bray i Toby Andersen
• Dyskografia ze zdjęciami
—————————————————————————————–
GREEN DAY – FATHER OF ALL…

Ukazała się nowa płyta zespołu Green Day – „Father of All…” (w wersji nieocenzurowanej – „Father of All Motherfuckers”).
Najnowszy album tej punkowej kapeli odbiega od tego, do czego zespół przyzwyczaił swoich fanów. Co prawda, Billie Joe Armstrong, Mike Dirnt i Tré Cool wracają na znane ścieżki i w prostych tekstach oraz równie nieskomplikowanych brzmieniach komentują rzeczywistość, ale robią to nieco inaczej, niż dotychczas.
„Father of All…” to zaskakujący eksperyment. Green Day wypróbowuje się na nieco nowym polu: wcześniej, kojarzony z raczej prostym, punkowym brzmieniem, teraz odbija w stronę dźwięku gładszego, czasem nawet popowego.
Równocześnie teksty odwołują się do wątków poruszanych na wcześniejszych krążkach zespołu. Znajdziemy autobiograficzne nawiązania Armstronga do zaburzeń psychicznych, które zdarzały się już na płytach „Dookie” czy „Insomniac” (wydane odpowiednio w 1994 i 1995 r.); ponownie, jak w ambitnej punk-operze „American Idiot” Green Day używa swojej muzyki do komentowania otaczającego ich świata – zarówno polityki (Prezydent USA mnie nie inspiruje, on wywołuje u mnie biegunkę – powiedział Billie Joe Armstrong o Trumpie) czy społeczeństwa, krytykując egocentryków, spędzających całe dnie w mediach społecznościowych (wspomniane “Oh Yeah!”). W przeciwieństwie, jednak do „American Idiot”, “Father Of All…” nie pozbawi słuchacza tchu, ale zaledwie nim potrząśnie.
Album ukazał się 7 lutego 2020 r.
—————————————————————————————–
PRETENDERS – HATE FOR SALE

„Hate for Sale” to jedenasty studyjny album zespołu. Krążek został wyprodukowany przez legendarnego, brytyjskiego producenta – Stephena Streeta, znanego ze współpracy z takimi zespołami jak: The Smiths, Blur, czy The Cranberries.
Nowy album zawiera 10 niezwykłych utworów, które są wynikiem współpracy Chrissie Hynde z gitarzystą – Jamesem Walbourne’em. Album wychodzi 1 maja 2020 r. „Od dawna planowaliśmy z Jamesem wspólnie komponować, jednak podczas tras koncertowych nie było na to czasu” – komentuje wokalistka. „Dosłownie każdy chce z nim pracować! A ja mam to wyjątkowe szczęście, że koncertujemy wspólnie od wielu lat!” – wspomina. „Właśnie przesłuchałem całą płytę – stara szkoła, kocham to! Krótkie, rock’n’rollowe kawałki, w najlepszym wydaniu” – John McEnroe o nowym albumie „Hate For Sale”.
—————————————————————————————–
ELEKTRYCZNE GITARY – 2020

Słynny zespół, rozpoznawalny przez Polaków w każdym wieku powraca! Elektryczne Gitary z wokalistą Kubą Sienkiewiczem, przedstawiają album „2020”. Na wydawnictwo złoży się dwanaście premierowych kompozycji, z tekstami Kuby Sienkiewicza i Piotra Łojka. Zawarte zostały także dwa bonusy – nowe, zaskakujące aranżacje dwóch wielkich hitów, „Dzieci” oraz „Człowiek z liściem”. Nie zabraknie charakterystycznego dla zespołu brzmienia, choć zyska on zupełnie nowoczesny sznyt. Album ukazał się 30 kwietnia.
—————————————————————————————–
MAREK SIEROCKI PRZEDSTAWIA: I LOVE POLSKA. VOLUME 5

Sony Music przedstawia piątą część kompilacji „I Love Polska”. Kolejna porcja wielkich polskich przebojów wydanych na 2 płytach CD. Wśród 36 utworów wyselekcjonowanych przez Marka Sierockiego znalazły się takie hity jak „Anioł wie” Urszuli, „Na kolana” Kasi Cerekwickiej, „Sen o Victorii” zespołu Dżem, „Na językach” Kayah, „Malinowy chruśniak” Darii Zawiałow oraz wiele innych. premiera 26 czerwca.
—————————————————————————————–
EDYTA GÓRNIAK – DOTYK (25 LAT: EDYCJA SPECJALNA)

25 lat temu, dokładnie 8 maja, ukazała się płyta, która do dnia dzisiejszego zaliczana jest do kanonu najlepszych płyt polskiej muzyki rozrywkowej. Debiutancka płyty Edyty Górniak „Dotyk” była niebywałym sukcesem i zmieniła życie nie tylko samej Artystki ale także wielu ludzi, którzy wiernymi fanami pozostają do dziś. Z albumu pochodzą takie przeboje jak tytułowy „Dotyk”, „Jestem kobietą” a także „To nie ja”, który reprezentował Polskę podczas konkursu Eurowizji w 1994 roku w Dublinie. Płyta osiągnęła ogromny sukces komercyjny. Już po 3 dniach od dnia premiery sprzedała się w nakładzie 100 000 sztuk a cały nakład ostatecznie wyniósł pół miliona sztuk. Z okazji jubileuszu, po raz pierwszy na rynku pojawia się wersja winylowa albumu ze zremasterowanym materiałem. Dla podkreślenia wyjątkowości, winyl z białym krążkiem ukazuje się w limitowanym nakładzie. Premiera 8 maja.
—————————————————————————————–
WHITE DOOR – THE GREAT AWAKENING

Powrót legendy new romantic. Nowa płyta White Door ukazała się 17 kwietnia. Album zatytułowany „The Great Awakening” to drugi długogrający krążek w dyskografii grupy, pierwsza płyta „Windows” – ukazała się w 1983 roku, albumy dzieli więc prawie czterdzieści lat. Krążek zostanie wydany przez szwedzką wytwórnię Progress Productions, specjalizującą się we współczesnej muzyce nurtu synth pop. W celu nagrania nowej płyty brytyjskie trio White Door powiększyło swój oryginalny skład (Mac Austin, Harry Davies, John Davies) o szwedzkiego muzyka Johana Baeckströma – autora między innymi longplay’a Utopia (2018), płyty będącej udanym powrotem do brzmień w stylu new romantic z początku lat osiemdziesiątych. Album dostępny będzie w dwóch wersjach fizycznych – jako CD oraz płyta winylowa o nakładzie limitowanym do trzystu egzemplarzy. Muzyka z pierwszej płyty White Door cieszyła się w Polsce sporą popularnością, głównie za sprawą audycji poświęconych brzmieniom new romantic prowadzonych na antenie Polskiego Radia przez Tomasza Beksińskiego.
—————————————————————————————–
SUZANNE VEGA – AN EVENING OF NEW YORK SONGS AND STORIES

Na tym albumie Vega powraca do znanych piosenek ze swojego repertuaru, a także do ukrytych klejnotów. To właściwie nagranie na żywo, wykonane w nowojorskiej kawiarni Carlisle (14 marca zeszłego roku), na której wspiera ją długoletni gitarzysta, Gerry Leonard (który jest niesamowity z Vegą na scenie), basista Jeff Allen i klawiszowiec Jamie Edwards. Album został wyprodukowany przez Gerry’ego Leonarda, zmiksowany przez Kevina Killena i zmasterowany przez zdobywcę nagrody Grammy, Boba Ludwiga. Premiera 4 września.
—————————————————————————————–
EDYTA BARTOSIEWICZ – TEN MOMENT

8 maja trafi do Waszych rąk od dłuższego czasu zapowiadana przez Edytę Bartosiewicz jej najnowsza płyta. To bardzo ważny moment w życiu Artystki („Ten Moment”), który ona sama nazywa nowym otwarciem. Edyta decyduje się na odważną eksplorację przestrzeni muzycznych, nawiązując tym samym do początków swojej działalności, chociażby z zespołem Holloee Poloy. W tej „wyprawie ku obcym cywilizacjom” („Kpt. L.J.”) towarzyszy jej znany tandem producencki, Bodek Pezda i Sławomir „Dżabi” Leniart. Za największe zalety albumu Artystka uważa bezpośredniość przekazu oraz czasami wręcz atawistyczne brzmienie. To druga, po „Renovatio”, płyta wydana w Eba Records, własnej wytwórni Bartosiewicz. Znajdą się na niej znane już Wam single; „Lovesong” i „cYRK’.
——————————————————————————————
TOP ONE – THE BEST: BIAŁY MIŚ

Najlepsze z najlepszych w wykonaniu zespołu Top One zebrane na winylu. Płyta „The Best – Biały miś” to kompilacja najważniejszych i największych hitów grupy na czele z niezapomnianym utworem tytułowym. Oprócz niego wśród znanych przebojów znalazły się takie piosenki jak „Wejdziemy na top”, „Puerto Rico”, „Moja miła”, „Bliska moim myślom” oraz „Taka mała”. Składanka zawiera również nowy, nigdzie wcześniej niepublikowany utwór zespołu pt. „Wybaczę Ci”, co fanom, którzy czekają na kolejne szlagiery Top One, powinno sprawić największą radość. Wydawnictwo jest dostępne również na płycie CD.
—————————————————————————————–
RYGAR – SONOROUS

Najnowsze dzieło Michiela Van Der Kuya z Laser Dance „Rygar ‎– Sonorous” pojawiło się w sprzedaży 13 marca. Album wydał Space Sound Records. W tytułowym nagraniu usłyszymy głos Linda Jo Rizzo, a w innym jako backing vocals udzielił się Ken Laszlo. Mastering całości przeprowadził Damian Lipinski, a graficznie wszystko ogarnął Krzysiek Palich.
—————————————————————————————–
MAREK SIEROCKI PRZEDSTAWIA: I LOVE 80’S DISCO

Sony Music prezentuje dwupłytowy album z największymi hitami disco z lat 80-tych. Na kompilacji „Marek Sierocki Przedstawia: I Love 80’s Disco” znalazły się utwory takich artystów jak Sandra, Gazebo, Sabrina, Modern Talking, Rick Astley czy Aneka. Płyta ukazała się w ramach cyklu „Marek Sierocki Przedstawia: I Love…” sygnowanej pieczątką „Tylko Hity”. Premiera albumu 12 czerwca 2020.
—————————————————————————————–
ANDRZEJ KORZYŃSKI 80

Mistrz muzyki filmowej 2 marca 2020 roku kończy 80 lat! Z tej okazji GAD Records przygotował specjalne, przekrojowe wydawnictwo, które ucieszy zarówno wiernych fanów, jak i tych, którzy z twórczością Andrzeja Korzyńskiego spotykają się po raz pierwszy. „80” to kolorowa podróż przez kilka dekad, pełna niespodziewanych zakrętów i zaskoczeń. Od ponadczasowego „Baby Bump” projektu Arp Life, wykorzystanego m.in. w filmie „Człowiek z marmuru”, przez chwytające za serce smyczkowe tematy z „Wedle wyroków twoich” i „Janki” po elektroniczne szaleństwa z lat 80. („Akwen Eldorado”, „07 zgłoś się”, „Japoński solfeż”). W każdym z tych wydań Andrzej Korzyński pozostaje sobą, łącząc niezwykły kunszt melodyka i fascynację barwą. Kompilacja „80” przynosi szeroki wybór nagrań z całej dotychczasowej kariery Andrzeja Korzyńskiego. Wiele tematów ukazuje się na płycie po raz pierwszy. Płytę uzupełnia książeczka z okolicznościowym tekstem i zdjęciami artysty. To również start całego projektu „Korzyński 80” – trwającej cały rok celebracji dokonań tego wyjątkowego kompozytora. Premiera płyty 13 marca 2020.
——————————————————————————————
DEPECHE MODE – SPIRITS IN THE FOREST

Nagrania z dwóch finałowych koncertów Depeche Mode w Berlinie z trasy Global Spirit Tour oraz przełomowy film dokumentalny „SPiRiTS in the Forest”!. Po wielkim sukcesie kinowym jakim okazało się „Depeche Mode: SPiRiTS in the Forest”, zespół zaprosił fanów do kolejnego spotkania, tym razem w domowym zaciszu. Ta specjalna edycja zawiera 4 płyty (dwie z wideo i dwie ze ścieżką dźwiękową). Dostępna będzie także wersja z CD z samym soundtrackiem. Premiera 27 marca. Dyski wideo zawarte w pakiecie, to relacje z dwóch koncertów w amfiteatrze Waldbühne, które jeszcze nigdy nie były opublikowane w całości oraz film dokumentalny. „Depeche Mode: SPiRiTS in the Forest” ustanowiło „nowy, złoty standard” w kategorii filmów koncertowych – tak o produkcji można było przeczytać w magazynie Forbes. Reżyser Anton Corbijn ukazał nowy zamysł w tworzeniu muzycznego dokumentu. Narracje prowadzi sześciu fanów Depeche Mode z różnych zakątków świata. W filmie ukazane są ich skrajnie różne życiorysy, które łączy jedna rzecz – miłość do Depeche Mode. Kinowa wersja dokumentu „Depeche Mode: SPiRiTS in the Forest” miała swoją premierę na 3 tysiącach ekranów w prawie 80 krajach w listopadzie. Produkcja została obejrzana przez 220 tysięcy osób. Dwie płyty CD z zestawu zawierają soundtrack „LiVE SPiRiTS” – wersję audio berlińskiego występu. Ten pakiet to z pewnością to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów, jak również dla wiernych fanów i nowych słuchaczy. Soundtrack zawiera największe hity zespołu oraz utwory z płyty „Spirit”. Ukazuje jak wielką moc ma muzyka i jak potrafi jednoczyć ludzi nie zwracając uwagi na podziały.
——————————————————————————————
CLANNAD – IN A LIFETIME

Zespół Clannad (w gaelickim to „rodzina”) założyło rodzeństwo Moya, Ciarán i Pól Brennanowie oraz ich stryjowie Noel i Pádraig Dugganowie. Szybko skład poszerzył się o Enyę Brennan, która później z powodzeniem prowadziła solową karierę. Łącząc elementy tradycyjnej irlandzkiej muzyki ze współczesnym folkiem, new age i rockiem, stworzyli piękne, unikatowe brzmienie pełne porywających melodii i wspaniałych głosów. Rozgłos przyniósł grupie „Theme From Harry’s Game”, czyli temat przewodni do miniserialu „Harry’s Game”, który później wykorzystano w filmie „Czas patriotów” i nagrodzono statuetką Ivor Novello. Kolejne sukcesy Clannad to nagrodzony BAFTA soundtrack „Legend” towarzyszący serialowi „Robin z Sherwood” (1984), Billboard Music Award za „Rí na Cruinne” (1992) czy Grammy za najlepszy album new age – „Landmarks” (1999).
„In a Lifetime” to kolekcja podsumowująca składający się z 16 albumów dorobek Clannad. Na wydawnictwo złoży się 38 utworów dostępnych w formatach cyfrowym, 2CD, 2CD deluxe i 2LP deluxe. W sprzedaży pojawi się także box poszerzonej wersji z ponad setką utworów. Premiera 13 marca.
——————————————————————————————
BON JOVI – 2020

Grupa Bon Jovi zapowiedziała premierę piętnastej płyty. Od razu do sieci trafił pierwszy singiel. Nowy album Bon Jovi otrzymał tytuł „2020”, a jego premierę wyznaczono na 15 maja. – Znaczenie tytułu jest dość oczywiste – tłumaczy lider kapeli, Jon Bon Jovi. – To rok wyborów i gorzej być nie może. Na „This House Is Not For Sale” sporo było osobistych spraw, ale to już za nami. „2020” to nie tylko wybory, ale i jasna wizja, by iść naprzód. Wydawnictwo promuje nagranie „Limitless”.
——————————————————————————————
ZYX ITALO DISCO NEW GENERATION VOL. 16

Niemiecka wytwórnia ZYX Music zapowiedziała na marzec tego roku wydanie 16 części składanki „Italo Disco New Generation”. Jak zwykle wydawnictwo zawierać będzie dwie płyty kompaktowe zawierające w sumie 24 utwory. Niektóre ze znanych już fanom utworów pojawią się w specjalnie przygotowanych wersjach. I tak np. pojawią się między innymi 4 remixy projektu „Also Playable Mono” oraz 4 „Flemming Dalum”. Ze znanych artystów, których usłyszymy w nowych produkcjach wypada nadmienić takie gwiazdy jak Linda Jo Rizzo, Savage, Kristian Conde, Dyva czy Tiziana Rivale, natomiast nowe pokolenie reprezentują między innymi: Magnus Krieg, Mika Ella, Stockholm Nightlife, Carino Cat i Peter Wilson. Wydanie na pewno przypadnie do gustu wszystkim kolekcjonerom i fanom szeroko pojętej muzyki tanecznej nowej generacji.
——————————————————————————————
BILLY OCEAN – ONE WORLD

Billy Ocean, laureat nagrody Grammy, w tym roku obchodzi swoje 70. urodziny. Z tej okazji planuje wydać swój pierwszy od lat album studyjny. Płyta nosi tytuł „One World” i zawiera 12 piosenek. Album ukaże się 17 kwietnia i będzie dostępny na CD, winylu oraz w serwisach cyfrowych. Wszystkie utwory, jakie się na nim znajdą, powstały w efekcie współpracy artysty z producentem Barrym Eastmondem, który napisał i wyprodukował wiele największych hitów Billy’ego. One World” to mój pierwszy oryginalny album studyjny od ponad 10 lat I to na moje 70. urodziny! Wydaje mi się, że ten album odzwierciedla moją dojrzałość i wiele gatunków muzyki, które są mi bliskie – od Karaibów gdzie, jako mały chłopiec inspirowałem się muzyką calypso po młode lata w londyńskim East Endzie, gdzie muzyka była tak różnorodna. Naprawdę czuję, że „One World” uchwycił wszystkie moje muzyczne wpływy na przestrzeni lat. Album ten odzwierciedla moje myśli i pokazuje, jak czuję się w wieku 70 lat” – powiedział o płycie Billy Ocean.
W 2018 roku w uznaniu jego międzynarodowego sukcesu i niegasnącej popularności jego muzyki Billy Ocean otrzymał nagrodę Ivor Novello. Kultowe teledyski artysty zostały niedawno odnowione z oryginalnych taśm i opublikowane w jakości HD. W 2016 roku album „Here You Are: The Best of Billy Ocean” zadebiutował na 4. miejscu listy najlepszych płyt w Wielkiej Brytanii, pozostając w pierwszej dziesiątce przez trzy tygodnie.
——————————————————————————————
RICHARD MARX – LIMITLESS

Po trzech dekadach na scenie, mając na koncie wiele przebojów numer 1, Richard Marx nie zamierza kończyć kariery. Nadchodząca płyta wokalisty, „Limitless”, będzie pierwszą po 5-letniej przerwie. Wydawnictwo promuje singiel „Another One Down”, który Marx napisał ze swym synem Lucasem – również wokalistą i autorem piosenek. Na album trafił również numer „Let Go” łączący charakterystyczny dla Marksa pop ze współczesnym brzmieniem. Tym razem Richarda wsparła jego żona – modelka, gwiazda telewizji Daisy Fuentes oraz nominowany do Grammy DJ i producent, Morgan Page. Premiera 7 lutego.
—————————————————————————————–
SAVAGE – LOVE AND RAIN

Nowy singiel „I Love You” już 27 stycznia, a nowy album „Love And Rain” na rynku polskim pojawi się 7 lutego. Roberto tytuł płyty tłumaczy tak: „Love” ze względu na romantyczne podejście do pisania tanecznych piosenek o miłości, „Rain” – ponieważ wiele piosenek na płycie jest melancholijnych jak deszczowe dni. Savage zostaje na nim wierny gatunkowi dzięki, któremu znalazł się na szczycie. Na albumie znajduje się 14 premierowych utworów i symfoniczna wersja utworu „Only You”!
——————————————————————————————
QUEEN – GREATEST HITS IN JAPAN

Na 15 stycznia przewidziana jest premiera albumu „Greatest Hits In Japan”, Queen, którego zawartość wybrali fani w Japonii drogą głosowania. Płyta ukaże się fizycznie wyłącznie na rynku japońskim, ale też dostępna będzie globalnie w formie cyfrowej. Spośród 172 utworów Queen, na które oddawać głosy mogli fani, wybrano 12, które znajdą się na albumie. Swoją drogą, ciekawe jak wyglądałaby tracklista polskich fanów?
——————————————————————————————
ANOTHER SIDE OF FANCY – PART THREE

Fani czekali, czekali i się doczekali. Już w lutym, w sklepach muzycznych pojawi się długo wyczekiwana trzecia część składanki „Another Side Of Fancy” wieńcząca całość jako trylogię. Kompilację wydaje Italo Box Music.
—————————————————————————————–
SPACE HOLIDAYS VOL. 11

Jak co roku wytwórnia Space Sound Records dostarcza swym fanom świąteczny prezent w postaci darmowego albumu. Część 11 tej „kosmicznej” kompilacji jest do pobrania w wersji cyfrowej na domowej stronie wytwórni. Producent Marek Kołodyński oferuje nam trzy płytowy zestaw zawierający w sumie 35 nagrań utrzymanych w nurcie muzyki spacesynth. Zestaw do popbrania w formacie mp3 lub wav znajdziecie tutaj http://www.spacesoundrecords.com/spaceholidays11.html
——————————————————————————————
VANESSA PARADIS – BEST OF & VARIATIONS

10 lat po wydaniu pierwszej składanki Best of, Vanessa Paradis prezentuje „Best of et Variations”. Pierwsza płyta porządkuje najważniejsze single kariery Vanessy, od „Joe le taxi” poprzez „Il y a en passant par Tandem” aż po „Divine Idylle”… Zawiera również nowsze single Artystki od „La Seine” do tych z albumów „Love songs” i „Les Sources”. Nie zabrakło oczywiście najnowszego singla „Vague à l’âme sœur” który otwiera pierwsze CD. CD2 nosi nazwę „Variations” – znajdziemy tam zarówno „Dans l’univers”; czyli już teraz niezwykle popularny duet Vanessy z Nekfeu; jak i duety z Gaëtanem Rousselem, izraelskim piosenkarzem Orenem Lavie oraz, rzadziej spotykany, z Etienne Daho w piosence „Des Heures Hindoues”. Na epce znajdziemy również covery nagrane na potrzeby tribute albumów: Le Baiser („Souchon dans l’air”), Angora („Tels Alain Bashung”), czy „Du bout des levres” z albumu „Barbara” pianisty klasycznego Alexandre Tharaud’a. Ponadto, znajdziemy tam wcześniej niepublikowane tytuły pochodzące z transmisji telewizyjnych: od historycznego duetu z Festiwalu w Cannes z 1985 roku z Jeanne Moreau w piosence „Le Tourbillon”, poprzez „Waiting for an angel” z Benem Harperem aż po wyjątkowe nagranie „Stand By Me” z Williem Deville i wiele innych perełek. Premiera 24 stycznia.
——————————————————————————————
MAREK SIEROCKI PRZEDSTAWIA: I LOVE 70’S DISCO

Sony Music prezentuje album z największymi hitami disco z lat siedemdziesiątych – „Marek Sierocki Przedstawia: I Love 70’s Disco”. Na dwupłytowej składance swoje niezapomniane przeboje wykonują między innymi Boney M, Donna Summer, Chic, Kool & The Gang czy Heatwave. Marek Sierocki wyselekcjonował wyjątkowe utwory, które porwą Cię do tańca i rozkręcą każdą karnawałową imprezę! Płyta ukazała się w ramach cyklu „Marek Sierocki Przedstawia: I Love…” sygnowanej pieczątką „Tylko Hity”. Premiera 17 stycznia 2020r.
——————————————————————————————
OZZY OSBOURNE – ORDINARY MAN

Album „Ordinary Man”, ma się pojawić na sklepowych półkach na początku 2020 roku. Promuje go kawałek „Straight to Hell”. Ostatnio wydaną przez Ozzy’ego solową płytą było „Scream” z 2010 roku. Legendę metalu w tym kawałku wsparł gitarzysta Guns N’ Roses – Slash. Ozzy wypowiadał się już na temat nowego krążka – To prawdopodobnie najważniejszy album, który stworzyłem od długiego czasu. Prawdopodobnie od „No More Tears” – Ozzy Osbourne. – Ten album był darem siły wyższej. To dla mnie dowód, żeby nigdy się nie poddawać – mówi o singlu Ozzy. – Wszystko zaczęło się gdy moja córka Kelly zapytała, czy chciałbym współpracować przy piosence z Post Malonem. Moje pierwsze pytanie brzmiało „Kim do… jest Post Malone?”. Odwiedziłem dom Andrew, który stwierdził, że praca będzie naprawdę szybka. Po skończonej piosence zapytał, czy byłbym zainteresowany stworzeniem nowego albumu. Oczywiście! Ale myślę, że nie chce pracować pół roku w studiu w piwnicy. Chwilę później nagrania były skończone. Duff i Chad jammowali ze mną w ciągu dnia, a ja pracowałem nad piosenkami wieczorami. Już wcześniej powiedziałem Sharon, że powinienem nagrać album, ale z tyłu głowy przychodziły myśli, że nie mam na to sił. Andrew udało się wyrwać ze mnie tę energię. Naprawdę mam nadzieję, że ludzie będą słuchać tego materiału z radością, bo wsadziłem w to całe serce i duszę.
——————————————————————————————
BELLATRIX – COSMIC DUST

10 grudnia miała miejsce premiera 5 albumu polskiego projektu Bellatrix. Album „Cosmic Dust” to z pewnością gratka dla wszystkich fanów gatunku Spece-synth oraz kosmicznych dźwięków. Za projektem Bellatrix stoi muzyk, kompozytor – Waldemar Żywica. Płyta kompaktowa została wydana nakładem Italo Box Music. Zagłębiając się w muzyczną przestrzeń trzeba śmiało powiedzieć, że pod względem muzycznym i biorąc pod uwagę specyficzny elektroniczny charakter wydawnictwa, album stoi na światowym poziomie i jest jednym z najciekawszych pozycji tego typu w ostatnim czasie. O jakość dźwięku zadbał Damian Lipiński i jego Pro-Audio Mastering Studio. Poniżej możecie wysłuchać specjalnie przygotowanego miksu, który podsumowuje album.
——————————————————————————————
SUPER ITALO MADE IN SPAIN

8 grudnia ukazała się w formie digipacku specjalna składanka SUPER ITALO MADE IN SPAIN. To jedno z najciekawszych wydawnictw w ostatnim czasie jeśli chodzi o taneczne New Generation. Na składance znajdziemy mix z najciekawszymi produkcjami głównie hiszpańskiej sceny italo. Producentem albumu jest znany hiszpański dj i kompozytor – Juan Martinez, który jest jednocześnie współautorem 38 minutowego mixu. Przy pracy nad mixem Juan’a wspomagało dwóch innych specjalistów w dziedzinie – Pedro Jimenez oraz Jose Garcia. Dla fanów Max Mixów, Bolero Mixów oraz specyficznego, hiszpańskiego odłamu italo „sabadell”, ta składanka będzie świetnym prezentem na tegoroczne święta. Poniżej możecie wysłuchać skróconej wersji mixu, natomiast do zakupu zapraszamy na oficjalną stronę sklepu Maxi Music
——————————————————————————————
MUSIC FROM THE STAR WARS SAGA – THE ESSENTIAL COLLECTION

Sony Classical zaprasza do odbycia muzycznej, międzygalaktycznej podróży podczas słuchania albumu „Music From The Star Wars Saga – The Essential Collection”.
20 grudnia na ekrany kin na całym świecie trafia ostatnia część sagi, zatytułowana „Star Wars. Skywalker. Odrodzenie”. Prezentowany Państwu album zawiera najbardziej popularne fragmenty muzyczne sagi. Premiera 6 grudnia.
——————————————————————————————
Wykonawcami są: The Slovak National Symphony Orchestra, członkowie Slovak Philharmonic Choir. Całąścią dyryguje Robert Ziegler.

MAREK SIEROCKI PRZEDSTAWIA: I LOVE FILM. VOLUME 2

Sony Music prezentuje album z największymi hitami filmowymi Marek Sierocki Przedstawia: „I Love Film” część druga. Na dwupłytowej składance znajdują się niezapomniane przeboje z kultowych obrazów takie jak: „Ghostbusters” z „Pogromców Duchów”, „Never Ending Story” z „Niekończącej się Opowieści”, „Moon River” ze „Śniadania u Tiffany’ego” czy „Over The Rainbow” z „Czarnoksiężnika z Oz” i wiele innych. Marek Sierocki wyselekcjonował wyjątkowe utwory, które na nowo przeniosą nas w magiczny filmowy świat. Premiera 6 grudnia.
——————————————————————————————
MODERN TALKING – MAXI & SINGLES COLLECTION (DB EDITION)

Trzypłytowy album „Maxi & Singles Collection (DB Edition)” to wydawnictwo wyjątkowe. Na trzech krążkach zebrane zostały unikalne, mało dostępne wersje i remixy hitów zespołu. Materiał muzyczny zebrany przez samego Dietera to prawdziwe rarytasy dla fanów zespołu. Znalazły się tu mało znane i niepublikowane na regularnych albumach wersje największych przebojów grupy. Ponad 15 wersji utworów, które znalazły się w tym wydawnictwie nie były nigdy opublikowane na oficjalnie wydanej płycie Modern Talking. W książeczce znalazły się oryginalne okładki winylowe singli a także zdjęcia Dietera i Thomasa z lat 1984-2003. Premiera 6 grudnia.
——————————————————————————————
BLUE SYSTEM – MAXI & SINGLES COLLECTION (DB EDITION)

Trzy płytowy album „Maxi & Singles Collection (DB Edition)” to doskonały zestaw największych przebojów Blue System oraz miksów piosenek grupy zebrany przez samego Dietera. Album ten to pozycja obowiązkowa w dyskografii każdego fana Modern Talking oraz Blue System. W książeczce znalazły się m.in. fotografie singli winylowych BS oraz zdjęcia Dietera z ery Blue System z lat 1985-1998. Premiera 6 grudnia.
—————————————————————————————–
EUROTIX – TRY AGAIN – REMIXED, REMADE & REMODELED

Duet Eurotix, wydaje swoją najnowszą płytę zatytułowaną „Try Again – Remixed, Remade & Remodeled”. Premiera tego wydawnictwa nastąpi 29 listopada. Będzie to wydawnictwo cyfrowe. Już teraz można zamówić w przedsprzedaży, a natychmiast otrzymamy utwór „When You Go (Remix)”. Korzyści z zakup albumu ze strony „Bandcamp” są takie, że można wybrać format pliku (WAV, MP3, FLAC itp.). Można również zapłacić więcej niż cena wywoławcza (10 euro), aby wesprzeć przyszłe wydania Eurotix. Wszystkie pieniądze przeznaczane są bezpośrednio na tworzenie nowej muzyki.
——————————————————————————————
PET SHOP BOYS – HOTSPOT

„Hotspot” to ostatnia odsłona trylogii albumów Pet Shop Boys wyprodukowanych przez Stuarta Price’a, po „Electric” w 2013 r. i „Super” w 2016 r. Album zostanie wydany 24 stycznia 2020 r. na CD, winylu oraz cyfrowo. „Hotspot” zawiera dziesięć nowych utworów napisanych przez duet Tennant / Lowe. Płytę promuje kawałek „Burning the heather”, w którym na gitarze wystąpił gościnnie Bernard Butler.
——————————————————————————————
ZYX ITALO DISCO COLLECTION 28

Kolejna część kultowej serii ZYX Italo Disco Collection pojawi się w sklepach muzycznych już 29 listopada. Będzie to już 28 część tej tanecznej składanki. Na trzech płytach CD dostaniemy 33 nagrania co daje w sumie ponad 3 godziny muzyki.
——————————————————————————————
KOMBI – BEZ OGRANICZEŃ ENERGII 5-10-50

KOMBI zapowiada jubileuszową płytę „Bez ograniczeń energii 5-10-50” z okazji 50-lecia pracy artystycznej swojego lidera i założyciela Sławomira Łosowskiego. Tracklista płyty to osobisty i znaczący wybór jubilata, obejmujący kompozycje z różnych okresów twórczości we współczesnych wykonaniach. Utwór tytułowy jest nową, wokalną wersją utworu instrumentalnego „Bez ograniczeń energii”, znanego milionom Polaków pod nazwą „5-10-15” od popularnego programu telewizyjnego, którego był muzyczną czołówką. Utwór ten w wersji studyjnej otwiera płytę, a w niebywałej, dżemowej wersji koncertowej ją zamyka. Na płycie znajdą się wielkie przeboje KOMBI w wyjątkowych wykonaniach live z gościnnym udziałem m.in. Leszka Możdżera i MC Silka. Będą też cztery utwory zremiksowane przez Spoxa oraz dwa studyjne utwory okolicznościowe. Pierwszy z nich to tradycyjna polska kolęda „Przybieżeli do Betlejem” w aranżacji jubilata i pełnokrwistym wykonaniu zespołu z udziałem charyzmatycznych „pasterzy” polskiej sceny: Krzysztofa Jarego Jaryczewskiego, Szymona Wydry, Adama Wolskiego i Andrzeja Nowaka. Drugi to piosenka „Polska drużyna” z przebojowym motywem dopingującym polską reprezentację piłkarską, wyróżniona nagrodą publiczności Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2018 r. To dobra propozycja z okazji Euro 2020. Premiera płyty 22 listopada 2019 r.
——————————————————————————————
THOMAS ANDERS – EINFACH LIEBE

Thomas Anders zapowiedział wydanie nowego albumu. „Einfach Liebe” pojawi się na półkach sklepowych 13 marca 2020 roku. Będzie to kolejna niemieckojęzyczna płyta w dyskografii Thomasa. Płytę promuje singiel „Sie hat es wieder getan”, który wykonuje w duecie z Florianem Silbereisen’em.
——————————————————————————————
DEPECHE MODE – MODE

Box „MODE” to kolekcja dotychczasowych prac zespołu składająca się ze wszystkich 14 albumów studyjnych począwszy od debiutanckiej płyty „Speak & Spell” po album „Spirit” z 2017 roku oraz dodatkowych materiałów. Zgodnie z charakterystyczną estetyką zespołu, numerowany, limitowany zestaw znalazł się w eleganckim i minimalistycznym czarnym pudełku, a każdy dysk zamknięty jest w czarnym opakowaniu. Oryginalne okładki albumów zostały zaprezentowane w jednolitych czarnych wersjach przygotowanych wyłącznie dla tego zestawu. Cztery dodatkowe płyty zawierają chronologiczną kolekcję niealbumowych singli, stron B i utworów bonusowych. W boxie znalazła się również 228-stronicowa, złocona książeczka zawierająca wszystkie teksty Depeche Mode. Zastanawiając się nad zawartością i wyglądem zestawu, zespół powiedział: „Wszystko razem w tym całkowicie czarnym stylu sprawia wrażenie nowoczesnego odzwierciedlenia tego, kim jesteśmy i skąd pochodzimy. Ten zestaw nie może być bardziej Depeszowy. Premiera 22 listopada.

GREGORIAN – 20/2020 (LIMITED EDITION)

Z okazji 20-lecia, najbardziej znany chór gregoriański na świecie, powraca z nowym podwójnym albumem zatytułowanym „20/2020”. 11 zupełnie nowych interpretacji aktualnych hitów list przebojów, takich jak „Faded” Alana Walkera, „Viva La Vida” Coldplay i „Say Something” A Great Big World i Christina Aguilera można znaleźć obok nowo nagranych, ponadczasowych wersji klasyków, takich jak „Blowing In” The Wind i „Mary, Did You Know ”, a także zupełnie nowy autorski materiał. Ponadto Gregorian zabiera fanów w fantastyczną podróż po wszystkich gatunkach i dziesięcioleciach na swoim dodatkowym Best Of, zawierającym najbardziej lubiane klasyki, takie jak „Moment of Peace”, „The Sound Of Silence”, „Masters Of Chant”, „Join Me” i wiele innych.

MAŁGORZATA OSTROWSKA – NA ŚWIECIE NIE MA PUSTYCH MIEJSC

Po 12 latach fani Małgorzaty Ostrowskiej doczekają się nowego albumu. 15 listopada do sklepów trafi „Na świecie nie ma pustych miejsc”. To zestaw 14 utworów o miłości, których po najbardziej rockowym głosie w Polsce nikt by się nie spodziewał. Mocne elektryczne gitary Małgorzata zamieniła m.in. na fortepian, skrzypce, wiolonczelę, harfę czy flet. A teksty, które napisała, są wyjątkowo emocjonalne i poruszające. Jako artystka poszukująca i przekorna postanowiła zaprezentować publiczności zupełnie nowe oblicze.

PAPA D. – 35 LAT (NAJWIĘKSZE PRZEBOJE)

W tym roku zespół Papa D obchodzi 35-lecie i z tej okazji chce nas zabrać w sentymentalna podróż w czasie, wraz z muzycznymi gwiazdami, które zapowiedziały swój udział w Jubileuszu zespołu. A tuż przed koncertem zespół przygotował specjalna niespodziankę dla fanów jaką jest krążek z największymi hitami oraz 4 nowymi utworami. Premiera 8 listopada. „Moi drodzy! I co tu dużo pisać – 35 lat minęło! Dziękujemy za każdy rok/miesiąc/tydzień/dzień z nami i z naszymi piosenkami! Bez publiczności wykonawca nie istnieje, więc ten jubileusz możemy świętować tylko dzięki Wam! Ta płyta została przygotowana dla tych wszystkich, którzy słuchają nas od lat 80-tych, ale i dla tych którzy dopiero teraz zaczynają słuchać naszych piosenek. Zawiera cały okres naszej działalności – od Papa Dance – do Papa D. Mamy nadzieję że te kilka nowych piosenek, które dodaliśmy do płyty, przyjmiecie równie gorąco, jak nasze stare przeboje. Do zobaczenia na koncertach!” – Papa D

DE MONO – RESET

„De Mono ma już 35 lat, 15 albumów i niegasnący patent na przeboje. Andrzej Krzywy i spółka nie chcą oglądać się za siebie i mają dla nas kolejny album pod niezwykle sugestywnym tytułem „Reset”. Nowe brzmienia, nowe aranżacje, nowi producenci muzyczni, nowy wydawca, nowy management, nowy album i wciąż młody duchem zespół. Premiera 15 listopada. „Praca nad tym albumem trwała ponad 2 lata ale opłaciło się. Chcieliśmy aby płyta nie była naiwna i banalna, żeby zawierała ciepłe, przyjemne dla ucha brzmienia, żeby wzruszała i bawiła, żeby pozostała na dłużej w sercach słuchaczy ” mówi o tym albumie Andrzej Krzywy. Muzycy zespołu mają lekką rękę w pisaniu znakomitych tematów, które od pierwszego zetknięcia przykuwają uwagę. Pierwszy singiel promujący Album trafił już słuchaczy „Prosto w serce”, a za moment przekonamy się, że „Gra się do końca”, więc nie „Płacz serce…” bo De Mono powstało jak „Fenix” z popiołów i „W taki sposób” do sprzedaży trafia 11 premierowych piosenek, skąd nie tak „Daleko do nieba” i na szczyty list przebojów – „No bo jak” inaczej.” – Wydawca

MUNIEK STASZCZYK – SYN MIASTA

Po zawieszeniu działalności grupy T.Love, Muniek Staszczyk powraca w solowej odsłonie. Przy realizacji albumu „Syn miasta” podjął współpracę z nowym zespołem: Jurek Zagórski – gitara (Natalia Przybysz, Maria Peszek), Kasia Piszek – instr. klawiszowe, vocal (Brodka, Rojek, Rita Pax), Pat Stawiński (Natalia Przybysz, Maria Peszek), Kuba Staruszkiewicz (Natalia Przybysz, Maria Peszek). W tym składzie 27 maja zespół wszedł do studia by zarejestrować nagrania na album. Producentem muzycznym płyty jest Jurek Zagórski. Za mix odpowiada Piotr Emade Waglewski. Wyjątek stanowi utwór „Pola”, który w całości wyprodukował i zmiksował Bartosz Dziedzic, producent płyt m.in. Brodki, Dawida Podsiadło, Artura Rojka. Na płycie pojawi się 10 utworów skomponowanych przez m.in. Wojciecha Waglewskiego, Błażeja Króla, Jurka Zagórskiego, Kasię Piszek, Olka Świerkota, Janka Pęczaka.” – wydawca
—————————————————————————————–
„LAST CHRISTMAS”: FILM I PŁYTA W LISTOPADZIE

Film i płyta pełne największych przebojów George’a Michaela i Wham! trafią do fanów w listopadzie. „Last Christmas” to produkcja zainspirowana muzyką George’a Michaela i Wham! Film wyreżyserował Paul Feig, a scenariusz napisała laureatka Oscara, Emma Thompson. W głównych rolach zobaczymy Emilię Clarke oraz Henry’ego Goldinga. Płyta ze ścieżką dźwiękową do filmu zawiera trzy utwory Wham!, m.in. „Last Christmas” oraz „Everything She Wants”, a także dwanaście przebojów George’a Michaela, w tym jeden niepublikowany dotychczas utwór. Album ukaże się 8 listopada oraz 15 listopada w wydaniu LP. Na ekrany kinowe w Polsce film wchodzi 29 listopada. Wszystkie piosenki, które można usłyszeć w filmie oraz na towarzyszącej mu płycie, zostały napisane i wyprodukowane przez George’a Michaela, poza „This Is How (We Want You To Get High)” – niepublikowanego wcześniej utworu, którego autorami są George Michael i James Jackman. Ścieżka dźwiękowa do filmu zawiera wszystkie uwielbiane hity George’a, takie jak „Faith”, „Fastlove”, „Freedom ’90” i „Too Funky”, a także kilka niespodzianek takich jak „Heal The Pain”, „Waiting for that Day” oraz wersja MTV Unplugged utworu „Praying For Time”.
—————————————————————————————–
LEONARD COHEN – THANKS FOR THE DANCE

„Thanks for the Dance” to album, który pozwoli Leonardowi Cohenowi ostatni raz odezwać się do przyjaciół i fanów. To nie jest zestaw odrzutów z sesji nagraniowych, czy stron B winylowych płyt, ale niespodziewana kompilacja nowych, ekscytujących utworów i kontynuacja ostatniej za życia pracy mistrza. Niesamowity album był nagrywany w wielu miejscach. Javier Mas, wielki hiszpański lutnista, który akompaniował Leonardowi na scenie przez ostatnie 8 lat podczas wspólnych tras, poleciał z Barcelony do Los Angeles, by uchwycić duszę gitary swojego przyjaciela. Adam Cohen zaprosił swoich przyjaciół i współpracowników na People Festival, by użyczyli mu swoich uszu i talentu. Damien Rice i Leslie Feist zaśpiewali, Richard Reed Parry z Arcade Fire zagrał na basie, Dessner z The National dodał gitarę, kompozytor Dustin O’Halloran użył fortepianu. Niesamowity berliński chór Cantus Domus również wystąpił w akompaniamencie orkiestry. W Montrealu Daniel Lanois zajął się złożeniem w całość wszystkich tych elementów. Znany z poprzedniej płyty chór Shaar Hashomayim pojawił się także na tym nagraniu. Patrick Watson został współproducentem płyty, Jennifer Warnes wykonała wokale wspierające, Beck chwycił za gitarę i drumlę. Miksem, tak samo jak przy „You Want It Darker” zajął się Michael Chaves. Tak właśnie powstało „Thanks for the Dance”, nowy album Leonarda Cohena, który skupił się na przywołaniu esencji artysty. „Przy kompozycji i aranżacji muzyki do jego słów, zdecydowaliśmy się wybrać najbardziej charakterystyczne dla ojca barwy. W ten sposób chcieliśmy, żeby został z nami choć chwilę dłużej. To co najbardziej wzrusza w tym albumie, to reakcje które słyszeliśmy. Leonard żyje! Takie słowa padały wtedy najczęściej.” – mówi Adam Cohen. „Thanks For The Dance” to niespodziewane błogosławieństwo, dar piękny i mocny. Głos Leonarda nie został uciszony, a taniec trwa dalej. Premiera 22 listopada.
——————————————————————————————
ROD STEWART – YOU’RE IN MY HEART: ROD STEWART WITH THE ROYAL PHILHARMONIC ORCHESTRA

Rod Stewart świętuje 50-lecie solowej działalności. W hołdzie temu znakomitemu twórcy, przygotowano nowy album, dzięki któremu fani poznają największe przeboje Roda w zupełnie odmienionych wersjach. „You’re In My Heart: Rod Stewart With The Royal Philharmonic Orchestra” to połączenie charakterystycznego głosu z popularnych piosenek z aranżacjami w wykonaniu The Royal Philharmonic Orchestra. W efekcie powstało ponadczasowe dzieło zachowujące siłę, ducha i pasję, które od zawsze towarzyszyły Stewartowi. Na album trafiła nowa wersja piosenki „It Takes Two” z gościnnym udziałem Robbiego Williamsa, jak również premierowy utwór „Stop Loving Her Today” Roda Stewarta. Premiera 22 listopada. Za produkcję „You’re In My Heart” odpowiada Trevor Horn. Na zestaw złożyły się przearanżowane wersje takich pogromców brytyjskiej listy przebojów jak „Sailing”, „I Don’t Want To Talk About It” czy „The First Cut Is The Deepest”, jak również „Maggie May” i „Reason To Believe” – piosenek, które w 1971 roku znalazły się na szczycie zestawień w UK i USA. „You’re In My Heart” wypełniają doskonale znane utwory, w tym „Tonight’s The Night (Gonna Be Alright)” (numer 1 w USA), „The Killing of Georgie (Part 1 and II)”, „You’re In My Heart (The Final Acclaim)”, „I Was Only Joking”, „What Am I Gonna Do (I’m So In Love With You)”, „Every Beat Of My Heart”, „Downtown Train”, „Rhythm Of My Heart” czy cover utworu Toma Waitsa, „Tom Traubert’s Blues (Waltzing Matilda)”.

Poza wielkimi przebojami, na wydawnictwo trafiły uwielbiane przez fanów piosenki „Young Turks”, „Forever Young”, „If We Fall In Love Tonight”, czy nowa wersja „Handbags And Gladrags” z multiplatynowego akustycznego albumu „Unplugged…and Seated” oraz „Stay With Me” z repertuaru „The Faces”.
——————————————————————————————
O.M.D. – SOUVENIR (LIMITED BOX EDITION)

Orchestral Manoeuvres In The Dark, czyli OMD, sprzedali na całym świecie 25 mln singli oraz 15 mln albumów. Do dziś są jedną z najbardziej uwielbianych synth-popowych grup z Wysp. W 2019 roku zespół obchodzi 40-lecie. Z tej okazji do sklepów trafia „Souvenir” – wydawnictwo z największymi przebojami duetu. Premiera 11 października. Na kompilacji znalazły się single od „Electricity” do „What Have We Done”, jak również premierowy utwór „Don’t Go”. „Souvenir” to także niewydany wcześniej koncert z Hammersmith Odeon z 1983, 22 niepublikowane dotąd wersje demo zmiksowane przez Paula Humphreysa, koncertowy materiał z BBC oraz koncert z Mermaid Theatre z 2011. Na wydaniu DVD dodatkowo znalazły się występy OMD z „Top Of The Pops”, „Old Grey Whistle Test”, „Later With Jools Holland” i wielu innych. W książeczce można podziwiać niewydane wcześniej fotografie oraz notkę od Paula Morleya.
——————————————————————————————-
PIOTR MACHALICA – MÓJ ULUBIONY MŁYNARSKI

Postać i twórczość Wojciecha Młynarskiego towarzyszyły Piotrowi Machalicy niemal od zawsze. Teraz ta fascynacja zostaje zwieńczona osobistym hołdem, który wybitny aktor składa niekwestionowanemu mistrzowi mądrego słowa. Powód? Jak twierdzi sam artysta – nie wolno ludziom dać zapomnieć o obszernym i genialnym dorobku autora „Jeszcze w zielone gramy”. Zwłaszcza, że nieczęsto zdarza się dziś „taka piosenka, taka ballada, co byle czego nie opowiada”. Na początku, jeszcze w 2015 roku, był pomysł na program sceniczny. Rok później Machalica rozpoczął próby z kameralnym, akustycznym, jazzującym akompaniamentem Michała Walczaka, Krzysztofa Niedźwieckiego i Pawła Surmana. W tym składzie od marca 2017 roku zespół zachwycał publiczność już przeszło sto razy. Decyzja o zarejestrowaniu tego materiału i o wydaniu albumu to naturalna kontynuacja aktywności koncertowej. Powstał rodzaj urokliwej pamiątki i pyszny prezent dla słuchaczy. Dobór piosenek na płytę był sprawą najtrudniejszą. Machalica miał na tym polu – jako fan i znawca tekstów Młynarskiego – ogromne kłopoty bogactwa. Ostatecznie wyselekcjonowany zestaw trzynastu utworów wydaje się czarujący i zróżnicowany. Wysmakowany humor idzie tu pod rękę z głęboką życiową refleksją. Obok doskonale znanych przebojów („Nie ma jak u mamy”, „Moje ulubione drzewo”, „Daj des”) znajdziemy tu propozycje nieco mniej wyeksploatowane („Tango desperado”, „Dobranoc panu, panie Bzowski”), słynne „My Way” w tłumaczeniu Młynarskiego, a także jego przekłady dwóch pieśni George’a Brassensa („Niegdysiejsze pogrzeby”, „Testament”). Machalica znakomicie „czuje” ten repertuar, niezależnie od tempa, nastroju i konwencji. Jego bogate, choć wyważone ekspresyjnie interpretacje brzmią trochę jak szczera spowiedź dojrzałego człowieka, a trochę jak list do nauczyciela, na który nie będzie już odpowiedzi. Premiera 25 października.
——————————————————————————————
ZUCCHERO – D.O.C.

Jeden z najbardziej uznanych włoskich artystów, Zucchero, prezentuje album „D.O.C.”. Premiera 8 listopada. Na krążek trafiło 11 premierowych kompozycji. Włoski gwiazdor blues-rocka, Zucchero (prawdziwe imię i nazwisko Adelmo Fornaciari), sprzedał na całym świecie ponad 60 mln egzemplarzy na całym świecie, w tym 8 mln „Oro, incenso & birra”. Zucchero był pierwszym artystą, który wystąpił na Kremlu po upadku Muru Berlińskiego, jak również jedynym włoskim wykonawcą na Woodstock Festivalu w 1994 czy Freddie Mercury Tribute w 1992. W trakcie swej wieloletniej kariery współpracował m.in. z Bryanem Adamsem, Bono, Jeffem Beckiem, Rayem Charlesem, Joe Cockerem, Elvisem Costello, Milesem Davisem, Peterem Gabrielem, Brianem Mayem i wieloma innymi.
——————————————————————————————
CELINE DION – COURAGE

Piosenki „Imperfections”, „Lying Down” i tytułowa „Courage” odkrywają rąbek tajemnicy dotyczące eklektycznego wydawnictwa, które pojawi się na sklepowych półkach już 15 listopada. Każdy z singli pokazuje inne oblicze „odważnego” albumu. Pierwsza od sześciu lat anglojęzyczna płyta będzie mieszanką pięknych ballad, szybszych i energetycznych hitów. „Imprefections” to piosenka o krytycznym podejściu do swojego piękna. „Lying Down” przypomina nam o zmianie podejścia do życia po zakończeniu toksycznej relacji. „Courage” to hymn o siłe, odwadze i niezłomności, kiedy podejmujemy nowe wyzwania. Na albumie znajdzie się także udostępniony wcześniej utwór „Flying On My Own”, który był pierwszym krokiem na nowej ścieżce kariery kanadyjskiej diwy. Przy nowych kompozycjach artystka pracowała między innymi z Davidem Guettą, LP, Stevem Aokim i Sią. Celine Dion sprzedała ponad 250 milionów albumów na całym świecie, zdobyła pięć statuetek GRAMMY, dwa Oscary, siedem American Music Awards, 20 JUNO Awards i wiele innych. Od kwietnia 2019 roku Celine stała się nową ambasadorką L’Oréal Paris’. Stale jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych artystek na Ziemii.
——————————————————————————————
DAVID HASSELHOFF – OPEN YOUR EYES

David Hasselhoff opublikował teledysk do utworu „Open Your Eyes”. Numer jest coverem piosenki zespołu The Lords of the New Church z 1982 roku. W wersji Hasselhoffa pojawia się gościnnie James Williamson. Numer zwiastuje album o tym samym tytule. Na płycie znajdzie się 13 piosenek, w tym między innymi covery „Head On” Jesus and Mary Chain oraz „Lips Like Sugar” Echo & the Bunnymen. Na krążku pojawią się ponadto Todd Rundgren, Ministry i Charlie Daniels. Premiera zaplanowana na 27 września.
——————————————————————————————
FREDDIE MERCURY – NEVER BORING

„Never Boring” to zestaw solowych utworów najlepszego frontmana wszech czasów – Freddie’ego Mercury’ego. Wydawnictwo trafia do sklepów niemal rok po premierze filmu „Bohemian Rhapsody”. Film okazał się najbardziej dochodową biografią muzyczną, zarobił ponad 900 mln dolarów na całym świecie. Na płycie, poza takimi klasykami jak „The Great Pretender:, „Living On My Own”, „Barcelona” czy „I Was Born To Love You”, znalazł się również niewydany wcześniej utwór „Time Waits For No One”. Wszystkie utwory zostały poddane procesowi remasteringu z oryginalnych ścieżek. Materiał z albumu „Barcelona” przerobiono z zapierającą dech w piersiach pełną orkiestrą zastępującą oryginalne ścieżki syntezatora. Premiera 11 października.
——————————————————————————————-
ZYX ITALO DISCO NEW GENERATION VOL. 15

6 września niemiecka wytwórnia ZYX Music wypuściła na rynek kolejną – 15 część, znanej już serii „ZYX Italo Disco New Generation”. Tradycyjnie mamy do czynienia ze składanką wydaną na dwóch płytach kompaktowych, na których znajdziemy utwory znane od kilku miesięcy z internetu, ale też sporo zaskakujących nowości, których próżno szukać chociażby na YouTube.
Składankę otwiera pięknym kawałkiem „State Of Confusion” – Fred Ventura wraz z Excitations . Być może największą niespodzianką jest nowy numer Joy’a Petersa – „Winter In My Heart„ (kompozycja Estimado), aczkolwiek znany już od kilku miesięcy. Z gwiazd lat 80-tych mamy też Lindę Jo Rizzo z nowym kawałkiem „Policeman” oraz w duecie z Ken’em Laszlo w utworze „Different Kind Of Magic„. Nie zapominając o jednym z najpiękniejszych utworów tej serii „Young Forever” z repertuaru Lian Ross. Docenić należy też nowe pokolenie, Chorwatkę o węgierskich korzeniach – Mika Ella, którą usłyszymy w nagraniu „Take It Or Leave It” oraz Hiszpankę Yuhniversia z numerem „Dark”. Całość prezentuje się dość solidnie, aczkolwiek w tej części brakuje np. produkcji spod ręki Juana Martineza (Stylove). Dla fanów nowej generacji Italo-Euro-Disco pozycja wręcz obowiązkowa.
——————————————————————————————
ITALO MADE IN SPAIN 7

Koniec wakacji przyniósł fanom nowej generacji Italo-Disco, kolejną składankę tanecznych hitów rodem z Hiszpanii. Juan Martinez po raz siódmy miksuje hity, które sam w ostatnim czasie wyprodukował. Jak zwykle otrzymujemy dwie płyty CD i ponownie na pierwszym kompakcie znajdziemy 3 wersje mixu z serii Italo Made In Spain. Na drugiej płycie mamy 11 utworów w wersjach maxi-singlowych. Niestety większość z nich to covery znanych hitów z lat 80-tych, takich jak „Save Your Love”, „You’re A Woman” niegdyś z repertuaru Bad Boys Blue czy „Moonlight Shadow” śpiewane oryginalnie przez Maggie Reilly w 1983 roku pod szyldem Mike’a Oldfield’a. Mimo to, dla fanów, którzy cenią sobie odświeżone hity tamtych lat będzie to ciekawa pozycja, którą warto posiadać w swoich zbiorach, chociażby aby zaskoczyć na domowej prywatce czy dyskotece.
——————————————————————————————
SIMPLY RED – BLUE EYED SOUL

Grupa powraca z nowym wydawnictwem po 4-letniej przerwie. Nowy krążek zatytułowany „Blue Eyed Soul” zawierać będzie 10 zróżnicowanych utworów. Począwszy od rytmów funky poprzez soulowe beaty, kończąc na klasycznych, emocjonalnych balladach. Nowy longplay Simply Red będzie już 12 albumem w ich 35-letniej karierze zespołu. Płytę zapowiada singiel „Thinking of You”. Nawiązuje on stylistycznie do początkowych, tanecznych kompozycji zespołu, przypominając fanom dlaczego tak naprawdę pokochali muzykę tego zespołu. To nowoczesne połączenie swaggowego popu z charakterystycznym funkowo-soulowym brzmieniem Simply Red, oraz wyjątkowym wokalem Micka Hucknalla. Album został nagrany w londyńskim British Grove Studios. Wszystkie utwory skomponował Mick Hucknall, a obowiązki producenta po raz kolejny spełnił Andy Wright, który współpracuje z zespołem od wielu lat. Premiera 8 listopada.
——————————————————————————————
MICHAŁ BAJOR – KOLOR CAFE. PRZEBOJE WŁOSKIE I FRANCUSKIE

Tym razem Bajor postanowił przemieszać swoje muzyczne włosko-francuskie fascynacje i z kilkuset piosenek wybrał dziewiętnaście, które w większości pierwszy raz nagrał na płycie. Fundamentem „Kolor cafe” jest szesnaście premierowo nagranych perełek, które przed laty wykonywali między innymi Dalida, Salvatore Adamo, Marino Marini, Joe Dassin, Sophia Loren czy Edith Piaf. To bardzo zróżnicowany repertuar – od przejmującej „Je sui malade” Dalidy, przez kolorowe „Couleur cafe” Serge’a Gainsbourga czy „Quando, quando” Marino Mariniego, aż po „Hymn miłości” Edith Piaf. Ponadto na prośbę swoich fanów, artysta ponownie zarejestrował medley „Edith” oraz francuską pieśń rozsławioną przez Franka Sinatrę – „My Way”. A w prezencie dorzucił jeszcze bonus w postaci “Walca na tysiąc pas” Jacquesa Brela, w wykonaniu z 1986 roku, dzięki któremu stał się rozpoznawalny i popularny jako śpiewający aktor. W programie albumu znalazły się piosenki wykonane przez artystę w pięknych, często nowych tłumaczeniach Rafała Dziwisza, ale i utwory z oryginalnymi tekstami włoskimi i francuskimi. Za muzyczną oprawę całości odpowiada Wojciech Borkowski – wieloletni szef i producent muzyczny nagrań Bajora. Aranżacje nawiązują do klimatu minionych epok, ale z uwzględnieniem współczesnych akcentów. Jednak najważniejszą wartością materiału są interpretacje wokalne – dojrzalsze i bardziej pogłębione niż kiedykolwiek przedtem. Michał Bajor tradycyjnie już do piosenkowego kanonu podchodzi z szacunkiem, odciskając na nim piętno własnej indywidualności i wiarygodności. Premiera 27 września.
——————————————————————————————
RED BOX – CHASE THE SETTING SUN

Nowy album Red Box ‚Chase the Setting Sun’ ukaże się 13 września (Sonic), promują go single ‚This Is What We Came For’ i ‚Gods & Kings’. W 2017 roku Red Box podpisał kontrakt z weteranem branży, Ianem Ramage dla BMG Music Rights, dzięki któremu ukaże się długo oczekiwany następca ‘Plenty’ z 2010 roku. Ten długo oczekiwany album pokazuje, że grupa zatoczyła pełne koło, łącząc bardzo indywidualne brzmienie zespołu, z echami swojej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości rzuconej w tygiel, tworząc ponadczasową muzykę.
——————————————————————————————
MIDGE URE – SOUNDTRACK 1978-2019

Chrysalis Records we wrześniu wyda nową antologię Midge Ure „Soundtrack: 1978-2019”, która zawiera single, wybrane nagrania Ultravox i wcześniej niepublikowany materiał. Zestaw 2CD + DVD oferuje 32 ścieżki na dwóch płytach CD, w tym oryginalne wersje siedmiocalowe , alternatywne edycje, niepublikowane remiksy i wiele innych. Wśród utworów znajdziemy też nagrane z różnorodnymi artystami jak Kate Bush, Moby, Glenn Gregory i Mick Karn. Oprócz zestawu 2CD + DVD wyprodukowano specjalną wersję winylową w ograniczonej liczbie (zaledwie 750 sztuk), która koncentruje się na solowych singlach Midge. Premiera obu opcji 20 września.
—————————————————————————————–
BILLY OCEAN – REMIXES AND RARITIES

Cherry Pop z przyjemnością ogłasza wydanie najnowszej produkcji z serii Remixes & Rarities, tym razem skupiając się na wielu specjalnych i poszukiwanych wersjach utworów popowej gwiazdy, Billy Ocean. Premiera 23 sierpnia. Zestaw na dwóch płytach CD zawiera 23 najbardziej znane utwory Billy’ego, takie jak „When The Going Gough Tough (The Tough Get Going)”, „Get Outta My Dreams, Get Into My Car”, „Love Really Hurts Without You ”,„ Loverboy ”i„ European Queen (No More Love On The Run) ”. Kilka wersji tych utworów pojawia się po raz pierwszy na CD. Wszystkie utwory zostały zremasterowane, a dźwięk był pozyskiwany z oryginalnych taśm-matek.
——————————————————————————————
BELINDA CARLISLE – GOLD (3CD)

Nowa składanka „Gold” zawiera obszerny przegląd kariery Belindy Carlisle z lat 80-tych i 90-tych. Kolekcja może pochwalić się 15 wyjątkowymi singlami w Wielkiej Brytanii, w tym numerem jeden „Heaven Is A Place On Earth”, „Circle In The Sand”, „Leave A Light On”, „Summer Rain”, „La Luna” czy „Live Your Life”. Pozycja zostanie wydana na podwójnym LP oraz 3CD z 56 utworami. Pomiędzy znanymi kawałkami dostaniemy jedno nowe nagranie „Both Sides Now” z repertuaru Joni Mitchell. Premiera 6 września.
—————————————————————————————–
STATUS QUO – BACKBONE

6 września 2019 roku ukaże się nowy album studyjny Status Quo. Płyta będzie się nazywać „Backbone” i taki sam tytuł nosi utwór, który ją promuje. Cały album został nagrany na przełomie 2018 i 2019 roku w domu Francisa Rossi. Tak wokalista i gitarzysta mówi o nowej płycie: „Nowy materiał musiał być naprawdę dobry. Osiągnęliśmy tak dużo i znaczymy tak wiele dla tylu osób, że nie mogliśmy sobie pozwolić na spadek jakości.”
——————————————————————————————
LIONEL RICHIE – HELLO FROM LAS VEGAS

„Hello From Las Vegas” to materiał zarejestrowany w Zappos Theater w Planet Hollywood Resort and Casino. Lionel Richie zaprezentował wówczas największe przeboje z solowej kariery, w tym „All Night Long”, „Say You, Say Me”, „Hello”, „Dancing On The Ceiling”, „Truly”, jak również utwory z The Commodores – „Three Times a Lady” czy „Easy”. Nie zabrakło także kultowego utworu „We Are the World”, którego Richie jest współautorem. Premiera 16 sierpnia. Lionel Richie ma na koncie ponad 100 milionów sprzedanych albumów, Oscara, Złoty Glob, cztery nagrody Grammy, tytuł MusicCares Person of the Year 2016 czy Kennedy Center Honoree 2017. Pochodzący z Tuskegee w Alabamie artysta jest ikoną muzyki. Jako jeden z dwóch songwriterów w historii udało mu się dotrzeć na szczyt list przebojów w USA przez dziewięć lat z rzędu. Richie realizuje się świetnie również jako gwiazdor tv – w 2018 roku dołączył do grona jurorów bijącego rekordy popularności show „American Idol”.
—————————————————————————————–
BLANK & JONES – SO8OS VOL. 12 I VOL.13

Blank & Jones czyli dwaj niemieccy DJ-e: Piet Blank i Jaspa Jones, po prawie 2 latach odkopywania taśm-matek, ściągania licencji i kontaktowania się z artystami, z przyjemnością przekazują nam informację że kolejna składanka z cyklu so8os pojawi się w sprzedaży już 12 sierpnia. A żeby było jeszcze ciekawiej Panowie Blank & Jones wydadzą tego samego dnia część 12 i 13 tej ciekawej ejtisowej składanki.
—————————————————————————————–
LAID BACK – HEALING FEELING

Laid Back, legendarna grupa pochodząca z Danii z okazji swego 40-lecia nagrała zupełnie nowy album. „Healing Feeling” to już 12 album w karierze Johna Guldberga i Tima Stahla. Abum po mistrzowsku łączy stylistykę muzyki elektronicznej, reggae folku i kojącego popu. Premiera 12 lipca.
—————————————————————————————–
BOYTRONIC – THE ROBOT TREATMENT

Niemiecka synthpopowa grupa Boytronic, założona w 1983 roku w Hamburgu powraca z oryginalnym wokalistą i autorem piosenek Holgerem Wobkerem i byłym frontmanem Boytronic Jamesem Knights’em, by wydać nowy album „The Robot Treatment”. Premiera 1 września.
——————————————————————————————
ZYX ITALO DISCO: THE 7“COLLECTION VOL.3

Niemiecka wytwórnia muzyczna ZYX po kilku latach przerwy od wydania ostatniej części, zapowiada trzecią część kompilacji z krótkimi 7″ wersjami przebojów z gatunku italo disco ”ZYX Italo Disco: The 7“Collection Vol.3”.
——————————————————————————————
DIETER BOHLEN – DIETER FEAT. BOHLEN (DAS MEGA ALBUM)

Fani Dietera czekali na to ponad 12 lat. Tytan muzyki pop ponownie wyrusza w trasę koncertową, która promował będzie swój album zatytułowany „Dieter feat. Bohlen (Das Mega Album)”. Na albumie, który dostępny będzie na płycie CD, trzypłytowym albumie CD oraz kolorowej płycie winylowej znalazły się jego wielkie hity zaśpiewane osobiście przez Dietera! Na jednopłytowym albumie znalazły się klasyczne hity, nowe wersje oraz remiksy. Nie zabraknie tu ponadczasowych megahitów: „You’re My Heart, You’re My Soul”, „Brother Louie” czy „Cheri, Cheri Lady”. Limitowana, trzypłytowa edycja to dodatkowy album z wersjami instrumentalnymi oraz hitami i rarytasami z całej kariery artysty. Dziewięć piosenek jest po raz pierwszy dostępnych na oficjalnej płycie Dietera. Do wydawnictwa dołączona jest obszerna książeczka z ciekawostkami i niespodziankami dla fanów. Ponadto ukaże się kolorowa płyta winylowa (Picture Vinyl), na której znalazło się dwanaście hitów autorstwa Dietera Bohlena.
——————————————————————————————
SHAKESPEARS SISTER – SINGLES PARTY 1988-2019 (DELUXE EDITION)

Podwójna wersja deluxe kompilacji największych hitów brytyjskiego duetu, plus premierowe utwory i niepublikowane wcześniej nagrania. Album promuje nowy singiel „All The Queen’s Horses” nagrany z udziałem muzyków zespołu Nicka Cave’a, The Bad Seeds, za którego produkcję odpowiada Nick Launay (m.in Arcade Fire, Yeah Yeah Yeahs). Premiera 19 lipca. Na krążku nie mogło oczywiście zabraknąć nieśmiertelnych przebojów w rodzaju „Stay”, „I Don’t Care”, „Hello”. Wszystkie kawałki zostały zremasterowane. Na drugim krążku umieszczono 14 dodatkowych nagrań, w tym remiks naszego rodzimego duetu Catz N Dogz piosenki „You’re History”.
——————————————————————————————
MOZZART – DEVIL’S RENDEZVOUS – GREATEST HITS & MORE

Już niebawem ukażą się trzy wydawnictwa z piosenkami projektu Mozzart: MOZZART – Devil’s Rendezvous: GREATEST HITS & MORE (CD), MOZZART – Devil’s Rendezvous: THE 12″ COLLECTION & MORE (LP) oraz MOZZART – MEGAMIX (CD-Single). Płyty wydaje wytwórnia Italo Box Music. Mastering wykonał Damian Lipiński, a poligrafię Krzysiek Palich.
—————————————————————————————–
ZZ TOP – GOIN’ 50

Brody, wąsy, szybkie samochody i piękne kobiety oraz fantastyczna muzyka – tak można podsumować wspaniałą karierę teksańskiego tria ZZ Top, które w 2019 roku kończy 50 lat. Oczywiście z tej wyjątkowej okazji nie mogło zabraknąć specjalnego wydawnictwa. Jest nim składanka, zatytułowana “Goin’ 50”. Premiera 16 sierpnia. Kompilacja będzie zawierać 50 piosenek Billy’ego Gibbonsa, Dusty’ego Hilla i Franka Bearda, które wybrano z całej kariery ZZ Top. Ukażą się one zarówno w postaci potrójnego CD, jak i na pięciu płytach winylowych. Od czerwca na rynku dostępne już będzie wersja 1 CD, na którym znajdzie się 18 utworów. Trzypłytowe wydanie “Goin’ 50” to starannie wyselekcjonowane kompozycje ZZ Top, przedstawiające zespół zarówno we wczesnych, mocno bluesowych czasach, nieco późniejszych bluesowo-rockowych, kiedy trio stało się już bardzo znane w USA, z lat 80., gdy Billy, Frank i Dusty stali się światowymi gwiazdami za sprawą złagodzenia brzmienia i zmiany stylistyki na bliską ówczesnemu mainstreamowi. Reprezentowany jest każdy z 15 albumów kapeli. Poza tym w zestawie mamy dwie dodatkowe piosenki – “Salt Lick” oraz “Miller’s Farm”, które zarejestrowane zostały w 1969 roku, czyli niemal w samych początkach ZZ Top. Dysk pierwszy to między innymi hity z lat 70. oraz wczesnych 80. – “La Grange”, “Tush”, “Cheap Sunglasses”, “I’m Bad, I’m Nationwide”, “Pearl Necklace”. Na drugim znajdziemy przykładowo superhity “Gimme All Your Lovin’”, “Legs”, “Sleeping Bag”, “Stages”, “Rough Boy”, “Velcro Fly”. Trzecia płyta jest zbiorem nagrań z lat 1992-2016, czyli okresu, w którym ZZ Top powrócili do bardziej bluesowego grania. Mamy tu, chociażby “Pincushion”, “What’s Up With That”, “Rhythmeen”, “I Gotsta Get Paid”. Dodatkiem do tej płyty są dwa nagrania live z ostatniego wydawnictwa koncertowego tria (“Live Greatest Hits From Around The World” z 2016 roku) , “Waitin’ For The Bus” oraz “Jesus Just Left Chicago”.
——————————————————————————————
BANANARAMA – IN STEREO

„In Stereo” to jedenasty album studyjny nagrany przez brytyjski duet wokalny Bananarama (Sara Dallin i Keren Woodward). Został wydany 19 kwietnia 2019 roku i jest pierwszym pełnometrażowym wydawnictwem grupy od dziesięciu lat. Album promował singiel „Dance Music.
——————————————————————————————
MIKE & THE MECHANICS – OUT OF THE BLUE

„Out Of The Blue” to już dziewiąty studyjny album Mike & The Mechanics i ukazuje on ewolucję niektórych najbardziej lubianych hitów zespołu na przestrzeni 35 lat kariery! Dzięki utworom takim jak „One Way”, „What Would You Do” oraz tytułowemu „Out Of The Blue” krążek wprowadza fanów w nowy muzyczny etap bandu. To płyta trochę niespodziewana i z marketingowego punktu widzenia sprytnie wykoncypowana jakby z niczego. Tak jakby zainspirowana swoim tytułem, bo pozornie niewiele na niej nowego. Zaledwie trzy premierowe, nieznane wcześniej utwory (choć bywalcy koncertów Mike + The Mechanics mieli już okazję je usłyszeć) plus reszta, czyli nagrane na nowo największe hity zespołu. A w wersji deluxe dodatkowo sześć znanych nagrań wykonanych w akustycznych wersjach. Premiera miała miejsce 5 kwietnia.
——————————————————————————————
KYLIE MINOGUE – STEP BACK IN TIME: THE DEFINITIVE COLLECTION

Przez kilka ostatnich dni Kylie Minogue informowała fanów, za pomocą zegara odmierzającego czas, że niebawem ogłosi coś nowego. Szczegóły zostały właśnie ujawnione, a wraz z nimi pojawiła się nowa piosenka. Już 28 czerwca do sprzedaży trafi „Step Back In Time: The Definitive Collection”, zbiór największych przebojów Kylie, piąte tego typu wydawnictwo w jej dyskografii. Na albumie będzie można znaleźć nową piosenkę, „New York City”, którą Kylie nagrała na wydany w 2018 roku album „Golden”.
——————————————————————————————
BRUCE SPRINGSTEEN – WESTERN STARS

„Western Stars” to tytuł nowego albumu Bruce’a Springsteena. Płyta „Western Stars” ukaże się 14 czerwca w wytwórni Columbia. Pierwszym singlem będzie kompozycja „Hello Sunshine”. Za produkcję odpowiadają Springsteen i Ron Aniello. Gościnnie na albumie pojawią Jon Brion, Patti Scialfa, David Sancious, Charlie Giordano czy Soozie Tyrell. Nowe nagrania Amerykanina zainspirowane są popową muzyką z Kalifornii z lat 60. i 70.
——————————————————————————————
MADONNA – MADAME X

Wyczekiwany, czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukazuje się 14 czerwca. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo jest „Medellin” z gościnnym udziałem Malumy. Madonna od kilku lat mieszka w Lizbonie i to czas spędzony w Portugalii w dużej mierze posłużył za inspirację do „Madame X”.
– „To w tym mieście narodziła się moja płyta. Odnalazłam tu swoje plemię i magiczną grupę wspaniałych muzyków, którzy wzmocnili moją wiarę w fakt, że muzyka łączy nas wszystkich i jest duszą wszechświata” – mówi artystka. Na podstawowej wersji „Madame X” znajdzie się 15 premierowych utworów, które celebrują wieloletnią relację artystki z muzyką latynoską, jak również wpływami kultur z całego świata. Gwiazda śpiewa po portugalsku, hiszpańsku i angielsku. Najjaśniejszymi punktami „Madame X” są „Medellin”, współprodukowany przez Mirwais, utwór-hołd dla rodzinnego miasta Malumy, epickie „I Rise”, dancehallowe „Future” z gościnnym udziałem Quavo (Migos) i współwyprodukowane przez Diplo, jak również innowacyjne w brzmieniu „Dark Ballet” (również produkcja Mirwaisa). Nagrania do „Madame X” trwały 18 miesięcy i odbywały się w Portugalii, Londynie, Nowym Jorku i Los Angeles. Madonna współpracowała producencko między innymi z Mirwaisem, Mike’em Deanem i Diplo.
Czternasty album Madonny ukazuje się również w wersji deluxe, na kasecie i winylu, a także w boksie.
——————————————————————————————
UB40 – FOR THE MANY

„For The Many ” to dziewiętnasty studyjny album grupy UB40, to świetna mieszanka stylów reggae. Grupa powraca po 6 latach od wydania albumu „Getting Over The Storm”. Grupa współpracuje tu z takimi artystami jak Gilly G, Kabaka Pyramid, Slinger, Pablo Rider oraz Hunterz których usłyszymy w kilku piosenkach. Album miał swoją premierę 15 marca. Grupa jest obecna na rynku od 40 lat. W tym czasie sprzedała 100 milionów płyt na całym świecie i zasłynęła m.in takimi przebojami jak „Red, Red Wine”, „I Got You Babe” czy „(I Can’t Help) Falling in Love)” które królowały na szczytach list przebojów. Zespół wprowadził ponad 50 singli na brytyjską listę singli i został nominowany do nagrody Grammy za najlepszy album Reggae. Z okazji swego 40-lecia grupa wyruszyła z początkiem roku na światową trasę koncertową która obejmuje USA, Wielką Brytanię, Europę i Australię. Dodatkowo trasa promuje najnowszy album. Obecnie w skład UB40 wchodzi pięciu z sześciu założycieli grupy: Robin Campbell, Brian Travers, Jimmy Brown, Earl Falconer i Norman Hassan.
—————————————————————————————–
SUZI QUATRO – NO CONTROL

Suzi Quatro bawi nas muzyką od ponad pięciu dekad. Okrzyknięta pierwszą żeńską basistką, która została gwiazdą rocka, zdobyła popularność w latach 70. dzięki piosenkom „Can the Can”, „Devil Gate Drive”, „Stumblin” In ”i wielu innym. Urodzona w Detroit Suzi właśnie wydała nowy album „No Control” , który zawiera różnorodne wpływy rockowe, bluesowe i latynoskie. Quatro napisała album ze swoim synem z pierwszego małżeństwa, Richardem Tuckey. Album pojawił się w sprzedaży 29 marca.
——————————————————————————————
STING – MY SONGS

Na płytę „My Songs” trafią największe przeboje Stinga, 17-krotnego zdobywcy nagrody Grammy w nowych aranżacjach. Jak wyjaśnia sam artysta: „ „My Songs” to moje życie opowiedziane piosenkami. Niektóre z nich powstały na nowo, inne nieznacznie zmienione, ale każda z nich brzmi współcześnie. Utwory na „My Songs” zostały dostosowane do 2019, ale wciąż nie tracą ducha oryginału. Na wydawnictwie usłyszymy między innymi takie przeboje jak „Englishman In New York”, „Fields Of Gold”, „Shape Of My Heart”, „Every Breath You Take”, „Roxanne” oraz „Message In A Bottle”. Do albumu dołączono osobiste notatki napisane przez samego artystę, w których muzyk zdradza historie związane z powstaniem konkretnych piosenek, jak również opisuje okoliczności nagrywania. Krążek jest celebracją twórczości Stinga, zarówno solowej, jak i z The Police. Premiera 24 maja. Za produkcję „My Songs” odpowiadają Martin Kierszenbaum (Sting, Lady Gaga, Robyn), Dave Audé (Bruno Mars, Selena Gomez) oraz Jerry Fuentes (The Last Bandoleros). Miksami zajął się Robert Orton (Lana Del Rey, Mumford & Sons), a inżynierią Tony Lake (Sting, Shaggy). „My Songs” ukaże się na CD i winylu. Na wersji deluxe dodatkowo pojawią się koncertowe wersje „Synchronicity II”, „Next To You”, „Spirits In The Material World” oraz „Fragile”.
Sting dotychczas sprzedał ponad 100 mln płyt na całym świecie, zdobył najbardziej prestiżowe muzyczne wyróżnienia i zapewnił sobie legiony oddanych fanów. Latem 2018 artysta wydał wspólny album z Shaggym, „44/876”, który w Polsce ma już status złotej płyty.
——————————————————————————————
MADONNA – LIKE A PRAYER (REEDYCJA)

Album Madonny „Like A Prayer” ma 30 lat! Z tej okazji Gwiazda przygotowała dla swoich fanów wyjątkową niespodziankę. Dokładnie 30 lat temu, 21 marca 1989 roku ukazał się czwarty studyjny album Madonny „Like A Prayer”. Oprócz tytułowego przeboju pochodzą z niego takie hity jak „Express Yourself” czy „Keep It Together”. Z okazji tej rocznicy artystka postanowiła go wydać jeszcze raz! Umieściła jednak na nim sześć wcześniej niewydanych cyfrowo utworów. Reedycja płyty dostępna jest w serwisie Spotify. Madonna album „Like A Prayer” zadedykowała swojej matce. Płyta odniosła olbrzymi sukces. Pokryła się 4-krotna platyną, a na całym świecie sprzedała się w nakładzie ponad 12 milionów egzemplarzy.
——————————————————————————————
DUFF MCKAGAN – TENDERNESS

Muzyk Guns N’ Roses, Duff McKagan wydaje solowy album „Tenderness”. Artysta zapowiedział premierę krążka na 31 maja 2019. Muzyk zawarł na płycie refleksje zebrane przez dwa i pół roku podczas trasy Guns N’ Roses„Not In This Lifetime”. Duff do pracy nad albumem zatrudnił Shootera Jenningsa. Nagrania rozpoczęły się rok temu w studiu Station House w Echo Park w Kalifornii. Na „Tenderness” pojawia się Jennings wraz z zespołem, jak również The Waters oraz The Suicide Horn Section (gdzie na puzonie gra Matt McKagan, brat Duffa). Duff McKagan ma do tej pory na koncie tylko jeden solowy album – „Believe In Me” z 1993 roku (płyta „Beautiful Disease” planowana na 1999 rok nie została oficjalnie wydana). Ponadto basista udzielał się w różnych zespołach, w tym w Loaded, Velvet Revolver i Walking Papers, z którym drugą płytę – „WP2” – wydał na początku 2018 roku.
——————————————————————————————
ERASURE – WILD! (DELUXE EDITION) (REMASTER 2019)

Zremasterowana edycja deluxe na dwóch kompaktach czwartej studyjnej płyty legendarnego synthpopowego duetu Erasure, który tworzą Andy Bell i Vince Clarke. „Wild!” oryginalnie ukazała się w 1989 roku, dotarła na szczyt brytyjskiego notowania i dwukrotnie pokryła się na Wyspach platyną. Pochodzą z niej przebojowe single „Drama!”, „You Surround Me”, „Blue Savannah” oraz „Star”. Premiera 28 marca. Edycję deluxe 2CD zapakowano w format książki w twardej oprawie. Do bookletu dodano rzadkie zdjęcia oraz nowe notki o albumie. Na bonusowym dysku znaleźć można, chociażby nowy remiks Richarda Norrisa, niedawno odnaleziony i wcześniej niepublikowany miks „How Many Times?” czy też rzadki remiks z 12-calówki autorstwa Marka Saundersa.
—————————————————————————————–
TOTO – 40 TOURS AROUND THE SUN
„40 Tours Around The Sun” to zapis koncertu Toto z marca 2018 z Ziggo Dome w Amsterdamie. Zespół celebrował 40-lecie istnienia. W przekrojowej setliście nie zabrakło takich klasyków jak „Africa”, „Hold The Line” czy „Rosanna”, ale pojawiły się również rzadko grane utwory w postaci „Lion”, „Lea”, „Dune (Desert Theme)” czy premierowy singiel „Alone” z kompilacji „40 Trips Around the Sun”. Premiera 22 marca. Na wydawnictwie, poza koncertem, znalazł się także dodatek w postaci wywiadu z Steve’em Lukatherem, Davidem Paichem, Steve’em Porcaro i Josephem Williamsem – „The 40 Tours Featurette”.
——————————————————————————————
HOWARD JONES – TRANSFORM

„TRANSFORM” to nowy album studyjny Howarda Jonesa od prawie dekady! Premiera zapowiedziana jest na 10 maja. Album zostanie wydany w formacie CD, winyl oraz podwójne CD wraz z 48-stronicową książeczkę zawierająca bonusową płytę z remixami. 10-utworowa kolekcja zawiera trzy kolaboracje z popularnym artystą elektronicznym BT (Brian Transeau), w tym utwór tytułowy. Na albumie znajdziemy również kawałek „Eagle Will Fly Again”, piosenkę, która po raz pierwszy pojawiła się na ścieżce dźwiękowej do filmu „Eddie the Eagle” z 2015 roku. Aby uczcić wydanie nowego albumu oraz 35-lecie wydania debiutanckiego albumu „Human’s Lib” Jones wyrusz w trasę koncertową ze swoim zespołem Howardem Jones Acoustic Trio.
——————————————————————————————
ANOTHER SIDE OF MIKE MAREEN / PART ONE & PART TWO

Dzięki współpracy Italo Box Music z Pokorny Music Solutions oraz z Lipiński Pro-Audio Mastering udało się stworzyć i wydać kompilacje z nagraniami, za którymi stoi Mike Mareen a niekoniecznie były one opatrzone jego imieniem. Po starannej selekcji oryginalnych taśm wydobyto z nich alternatywne warianty nagrań, niepublikowane wersje czy też wręcz całkowicie nieznane utwory. Wszystko poddano masteringowi i ponownie zdigitalizowano. Pierwsza część kompilacji pojawiła się 18 stycznia 2019r. Wydanie drugiej zaplanowano na 29 marca 2019r. W planach jest jeszcze część trzecia. Oprawę graficzną do całej serii stworzył Krzysiek Krisstoff Palich.
——————————————————————————————
BONNIE TYLER – BETWEEN THE EARTH AND THE STARS

Bonnie Tyler jest aktywna na scenie muzycznej od 1975 roku. Przez ten czas nagrała 17 albumów. Najnowszy krążek „Between The Earth And The Stars” ukaże się na rynku muzycznym 22 marca. Bonnie była niesamowicie kreatywna podczas całego procesu nagrywania nowego materiału. Wybierała pomiędzy wieloma piosenkami, przez co trochę trwało zanim ostatecznie wybrała idealną listę utworów. Poza piosenką napisaną przez Barry’ego Gibba specjalnie dla Bonnie, znajdziemy tu duety z Rodem Stewartem, Francisem Rossi i Cliffem Richardem.
——————————————————————————————
KATE BUSH – THE OTHER SIDES

„The Other Sides” jest ostatnim wydawnictwem, jakie wchodzi w skład projektu wznowień całego dorobku płytowego Kate Bush. Zapoczątkowany został w listopadzie 2018 roku reedycjami na winylu i kompakcie w formie boxów. „The Other Sides” również się w nim znalazły. Teraz jednak pojawią się jako samodzielne wydawnictwo. Premiera 8 marca. Składający się z czterech płyt CD zestaw „The Other Sides” zawiera strony B singli, miksy z 12-calowych płytek, covery i rarytasy. Jedna z płyt jest w całości poświęcona przeróbkom. Kate Bush mierzy się na niej między innymi z „Rocket Man” i „Candle In The Wind” Eltona Johna, czy „The Man I Love” George’a i Iry Gershwinów. Wśród rarytasów znajdziemy, chociażby „Brazil” z tak samo zatytułowanego filmu, „Lyra” z obrazu „The Golden Compass”, „Be Kind To My Mistakes” z filmu Nica Roega „Castaway” oraz „Humming”, wcześniej niepublikowana wersja demo.
——————————————————————————————
ZYX ITALO DISCO SPACESYNTH COLLECTION 5

Wytwórnia muzyczna ZYX zapowiedziała kolejną część kompilacji „Italo Disco Spacesynth Collection”. 5 część tej składanki ukaże się 5 kwietnia i przyniesie nam dwie płyty CD. Na pierwszej znajdziemy nowe nagrania takich artystów jak Laserdance, Italove, Cyber Space czy
Bellatrix natomiast druga to klasyczny spacesynth z lat 80-tych w wykonaniu m.in Koto, Laserdance, Samoa Park, Hypnosis.
—————————————————————————————–
ALAN PARSONS – THE SECRET

Jedenaście razy nominowana do Grammy legendarna ikona muzyki i mistrz rocka progresywnego, Alan Parsons powraca z albumem „The Secret”. Muzycznie to powrót do pop-rockowego brzmienia z symfonicznymi i progresywnymi rockowymi interludiami, z których Alan Parsons Project był znany. Premiera 26 kwietnia.
——————————————————————————————
OBYWATEL G.C. (REEDYCJA 2019)

Reedycja pierwszej solowej płyty Grzegorza Ciechowskiego. Wydany oryginalnie w 1986 roku album to wydawnictwo wybitne pod względem zarówno artystycznym, jak i brzmieniowym. Znalazły się na nim utwory, które na trwałe wpisały się w kanon polskiej muzyki rozrywkowej. Takie, które nie przemijają i pozostają w pamięci. Rzecz obowiązkowa dla każdego kolekcjonera oraz wszystkich fanów twórczości Obywatela G.C. Premiera 15 marca.
——————————————————————————————
LADY PANK – BALLADY + NOWE NAGRANIE

Lady Pank „Ballady” to zbiór najwybitniejszych utworów zespołu obecnego na polskiej scenie od ponad 30 lat. Na płycie znajdziemy 18 najpiękniejszych przebojów, takich jak: „Zawsze tam gdzie ty”, „Otul mnie”, „Wciąż bardziej obcy”, które na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Oprócz dobrze znanych i lubianych utworów grupy, na płycie znajdziemy premierowy, nigdzie wcześniej niepublikowany utwór Lady Pank „Niepoprawni”. Premiera 22 marca.
——————————————————————————————
SCHILLER & NENA – Morgenstund Remixes EP

EP w wersji elektronicznej singla już do kupienia na stronach internetowych empiku lub amazona. Singiel Remixes promuje wydanie nowego albumu Schillera który ma się uazać nakładem Sony Music już 22 marca tego roku. Sngiel zawiera 8 wersji utworu Morgenstund, premiera miała miejsce 22 lutego 2019 na miesiąc przed premierą albumu.
——————————————————————————————
SCHILLER – Morgenstund

Wizjoner dźwięku, Christopher Von Deylen, znany pod pseudonimem Schiller, powraca z albumem zatytułowanym „Morgenstund”. Album zawiera 16 unikalnych kompozycji, które powstały w trakcie długich podróży Schillera po świecie. Do współpracy nad krążkiem, producent zaprosił m.in. legendarnego producenta muzyki elektronicznej i filmowej – Giorgio Morodera – zdobywcę trzech Oskarów oraz byłego perkusistę Pink Floyd – Garego Wallisa. Na krążku pojawili się również tacy goście jak: Nena, Mike Rutherford (Genesis), Doug Wimbish, Yalda Abbasi oraz Jan Blomqvist. Wydawnictwo ukazuje się na płycie CD, w specjalnej wersji deluxe CD z dołączonym Blu-Ray oraz na dwóch płytach winylowych. Premiera albumu zaplanowana jest na 22 marca 2019.
——————————————————————————————
ALICJA MAJEWSKA – ŻYĆ SIĘ CHCE

Album z premierowym materiałem Alicji Majewskiej to jak zwykle wydarzenie dużego kalibru. Dwa i pół roku po płycie „Wszystko może się stać” ikona polskiej piosenki powraca z kolekcją nagrań. W typowy dla siebie sposób łączy tu nieustającą pogodę ducha z refleksją dotyczącą spraw istotnych. Apetyt na życie z żalem i łzami. Własne słońce z nocą i mgłą. Wszak cytując fragment pieśni tytułowej: „rzeczy tylko dwie są trwałe – radość i ból istnienia”. Na płycie „Żyć się chce” znalazły się też dwie szczególne piosenki. „Żal niebieski” to skromny hołd dla zmarłego przed dwu laty przyjaciela artystki, Zbigniewa Wodeckiego, pióra Moniki Partyk. Zaś funkcję bonus tracku pełni tu „Przed nocą i mgłą”, czyli doskonale znana kompozycja kojarzona z serialem „07 zgłoś się”. Niegdyś zarejestrowana w radiu, ta perełka po raz pierwszy ukazuje się na płycie w wykonaniu Alicji Majewskiej – w wyjątkowej, przygotowanej przez Włodzimierza Korcza wersji, z towarzyszeniem czarujących partii saksofonu Henryka Miśkiewicza. Premiera 22 marca.
—————————————————————————————–
BRONSKI BEAT – THE AGE OF CONSENT (REMASTERED)

Edycja klasycznej, debiutanckiej płyty Bronski Beat „The Age Of Consent”. Album ukazał się pierwotnie w 1984 roku i przyniósł tak nieśmiertelne hity jak „Smalltown Boy”, „Why?”, „It Ain’t Necessarily So”. Zremasterowana, podwójna edycja CD zawiera aż 20 dodatkowych nagrań. Klasyk. Premiera 15 marca.
——————————————————————————————
MAREK SIEROCKI PRZEDSTAWIA: I LOVE 90’S. VOLUME 2

Uwaga! Czas na powrót do szalonych lat 90-tych. Sony Music i Marek Sierocki prezentują kolejną część przebojowej kompilacji „I Love 90’s vol. 2”. Na dwóch płytach znalazły się tutaj takie utwory, jak: „I’m Every Woman”, „Tearin’ Up My Heart”, „What Is Love”, „Waterfalls” czy „Killing Me Softly With His Song”, które specjalnie dla Was wybrał Marek Sierocki. Na płycie wypełnionej po brzegi hitami sprzed ponad 20 lat nie zabraknie przedstawicieli muzyki pop – Britney Spears, NSYNC czy Ricky’ego Martina, a wśród artystów nurtu eurodance m.in. Modern Talking, Blue System, Haddaway oraz La Bouche. Premiera 29 marca.
——————————————————————————————
TOMASZ RACZEK: W KINIE. VOLUME 2

„Tomasz Raczek: W kinie. Volume 2” – to album zawierający najpiękniejsze melodie ze znanych i cenionych dzieł filmowych. Z okazji 91 rocznicy rozdania Nagród Akademii Filmowej najbardziej charyzmatyczny polski krytyk filmowy Tomasz Raczek wyselekcjonował wyjątkowe perły muzyczne, które przypomną Państwu najpiękniejsze momenty filmowe i na nowo przeniosą nas w magiczny świat kinematografii. Premiera 8 lutego. Na dwupłytowym wydaniu znalazły się słynne motywy z takich obrazów, jak „Różowa pantera”, „Czarny łabędź” czy „Nienawistna ósemka”. Obok kompozycji instrumentalnych znalazły się dobrze znane przeboje filmowe „Ta noc do innych jest niepodobna” z serialu „Wielka majówka” w wykonaniu Maanam oraz słynne „Ghostbusters” z filmu „Pogromcy duchów”. Obok nich figurują współczesne szlagiery z popularnych seriali m.in. „Wszystko czego dziś chcę” z „Rojst” w wykonaniu Moniki Brodki czy „It’s Raining Today” z bijącego rekordy popularności serialu „Ślepnąc od świateł”.
——————————————————————————————
ANDRZEJ KORZYŃSKI – TULIPAN (SOUNDTRACK)

W 1987 roku miliony widzów śledziły miłosne podboje i liczne przekręty tytułowego Tulipana, zakończone bolesnym finałem z Arturem Barcisiem i gwoździem w roli głównej. To był serial, który poruszał, wzburzał i zachwycał. Między innymi doskonała muzyką Andrzeja Korzyńskiego i tytułową piosenką wykonywaną przez Urszulę. W latach 80 twórczość Andrzeja Korzyńskiego uległa znacznej elektryfikacji. Kompozytor, zachwycony możliwościami, jakie dają syntezatory, sekwencery i automaty perkusyjne, wykorzystywał je bardzo chętnie w swoich produkcjach – zaczynając od Franka Kimono, a kończąc na licznych ścieżkach dźwiękowych. Nie inaczej było z „Tulipanem”, gdzie nerwowe, industrialne pulsacje mieszają się z subtelnymi plamami dźwięku, wzbogaconymi o liryczne wokalizy Urszuli. Ona zaśpiewała także kończącą każdy odcinek piosenkę „Sweet, Sweet tulipan”. Na płycie znalazła się oryginalna muzyka ilustracyjna z serialu oraz napisane specjalnie z myślą o nim piosenki. Całość zremasterowano z oryginalnych taśm i wzbogacono o książeczkę z szkicem na temat filmu i muzyki oraz fotosami z planu zdjęciowego.
——————————————————————————————
WHITESNAKE – FLESH & BLOOD

Rockowa formacja Whitesnake wraca z nową płytą zatytułowaną „Flesh & Blood”. Ubiegły rok kapela spędziła na świętowaniu 40-lecia. W 2019 roku fani otrzymają nowy longplay. Premierę krążka „Flesh & Blood” zaplanowano na 10 maja. Zestaw wypełni 13 piosenek, w tym singel „Shut Up & Kiss Me”. Do kawałka powstał klip będący hołdem dla złotych czasów formacji dowodzonej przez Davida Coverdale’a. Innymi słowy, mamy ponętne kobiety pokładające się na masce samochodu. – Z reżyserem Tylerem Bournsem wymyśliliśmy klip, w którym pojawia się specjalny gość: mój stary, wspaniały, biały Jaguar – mówi frontman.
—————————————————————————————–
NEW KIDS ON THE BLOCK – HANGIN’ TOUGH (30TH ANNIVERSARY EDITION)

Legendarna popowa super grupa New Kids On The Block prezentuje zapowiadaną wcześniej reedycję albumu „Breakin ‚Tough”. Na rocznicowej płycie znalazły się wszystkie dziesięć oryginalnych utworów z płyty wydanej w 1988 roku a także trzy nowe utwory zespołu (w tym singiel „80s Baby”) oraz remiksy. Premiera 8 marca. Płyta „Hangin ‚Tough (30th Anniversary)” ukaże się na CD, podwójnym albumie winylowym (Picture Disc) oraz dostępna będzie w serwisach cyfrowych. Na albumie Nkotb „Hangin ‚Tough” znalazły się takie globalne przeboje, jak: „Please Do Not Go Girl”, „You Got It (The Right Stuff)”, „I’ll Be Loving You (Forever)”, „Cover Girl” oraz utwór tytułowy z płyty. „Hangin ‚Tough” znalazł uznanie krytyków, zdobył dwie nagrody American Music Awards za najlepszy pop rockowy album oraz najlepszy pop rockowy zespół. Album otrzymał również nominację do nagrody Grammy dla najlepszego teledysku. Album ten pozostaje najlepiej sprzedającą się płytą grupy.
——————————————————————————————
ZYX ITALO DISCO NEW GENERATION VOL. 14

Niemiecka wytwórnia ZYX Music zapowiedziała na 1 marca kolejną, 14 już część znanej serii Italo Disco New Generation. Na razie jak wynika z okładki możemy spodziewać się po raz pierwszy na składance poza znanymi już artystami jak Ken Laszlo, Mirko Hirsch czy Italove – debiut młodej hiszpańskiej wokalistki Yuhniversia. Czekamy zatem na całą tracklistę w nadzieji na kolejne niespodzianki.
——————————————————————————————
BRYAN ADAMS – SHINE A LIGHT

Bryan Adams wydaje nowy album. Premiera „Shine A Light” jest zaplanowana na 1 marca 2019. Nowy album to 12 premierowych utworów, które łączą rock, pop i r&b. Na krążku znalazł się m.in. duet z Jennifer Lopez „That’s How Strong Our Love Is”. – Praca z Jennifer była spełnieniem marzeń. Nasze głosy świetnie brzmią razem – zachwyca się Adams. Natomiast płytę promuje singiel „Shine A Light”, który powstał we współpracy z Edem Sheeranem.
——————————————————————————————
VOO VOO – ZA NIEBAWEM

Zespół Voo Voo zakończył właśnie pracę w studio S-4 Polskiego Radia, gdzie zarejestrował swoją nową studyjną płytę. Voo Voo nagrywało materiał w swoim stałym składzie (Mateusz Pospieszalski, Karim Martusewicz, Michał Bryndal, Wojciech Waglewski). Produkcją albumu, wraz z Wojciechem Waglewskim, zajął się Emade – Piotr Waglewski. On też jak przy ostatnim albumie będzie miksował płytę. Jak zapowiada lider zespołu, „nie zabraknie też niespodzianek, o których powiem później, albo wcale nie powiem, bo Państwo sami usłyszą”. Od premiery poprzedniego, znakomicie przyjętego albumu Voo Voo pt. „7” minęły już dwa lata. Tak więc czas najwyższy na nowości i na nową trasę koncertową, która wystartuje z początkiem wiosny 2019. Płyta ukaże się nakładem ART2 Music Management. Dystrybucja Wydawnictwo AGORA.
Płyta nosi tytuł „Za niebawem” i – jak nazwa wskazuje – ukaże się już wkrótce – 15.02.2019 r.
——————————————————————————————
MÓJ EMPIK – MOJA MUZYKA: 80’S

Kolejna odsłona bestsellerowej serii płyt sygnowanej logotypem Empiku, na której prezentujemy największe przeboje z lat 80-tych. „Mój Empik – moja muzyka: 80’s” to dwupłytowa kompilacja, na której usłyszymy kultowe hity największych gwiazd tamtej epoki m.in. Bonnie Tyler, Michael Bolton, Toto, Europe, Cyndi Lauper, The Pointer Sisters czy Whitney Houston. Premiera 22 lutego.
——————————————————————————————
KOMPILACJA – KRÓLOWIE DISCO

Roztańczona płyta, która powstała przy współpracy z organizatorami imprezowego cyklu „Królowie Disco” po brzegi wypełniona najlepszymi tanecznymi przebojami. Znalazły się tu dyskotekowe hity od takich gwiazd jak: Modern Talking, Bad Boys Blue, Sabrina czy Boney M. To właśnie ich hity od lat królują na parkietach wielkich dyskotek i małych domówek. Usłyszymy tu nieśmiertelne taneczne przeboje: „Geronimo’s Cadillac”, „Pretty Young Girl”, „Boys (Summertime Love) „, „Rivers Of Babylon” oraz wiele innych.
——————————————————————————————
DREAM THEATER – DISTANCE OVER TIME

„Distance Over Time” to 14 studyjny album najpopularniejszej prog-metalowej kapeli na świecie. Krążek różni się od ostatnich dokonań formacji. Johna Petrucciego (gitara) i Johna Myunga (bas), wspieranych przez Jamesa LaBrie (wokal), Jordana Rudessa (klawisze) i Mike’a Mangini (perkusja): po raz pierwszy zespół na czas nagrywania płyty zamieszkał w odludnym studiu w Monticello (stan Nowy Jork) na 4 miesiące. premiera 22 lutego. Efektem jest materiał przypominający pierwsze dokonania Dream Theater – bardziej naturalny, organiczny. To jednak wciąż brzmienie łączące metalową agresję, maestrię techniczną ze stylem progresywnym, z jakiego tak dobrze znany jest zespół. I choć tematyka płyty nie należy do najlżejszych, klimat całości oddaje pasję i entuzjazm, jakie towarzyszyły jej nagrywaniu. Wydawnictwo ukazuje się na płycie CD, limitowanej wersji na CD (z dodatkowym bonus trackiem), na dwóch płytach winylowych (180g, booklet w formacie płyty winylowej oraz cały materiał dodany na płycie CD), a także w edycji 2CD+Blu-Ray+DVD (bonusowe CD z instrumentalnymi wersjami wszystkich utworów, Blu-Ray i DVD z utworami w formacie 5.1 i plikami w bardzo wysokiej jakości) oraz specjalnym boxie z trójwymiarową okładką (2CD + Blu-ray + DVD + 2 białe winyle180g ze specjalną okładką+ plakat 60 x 60 cm + podkładka pod mysz + naszywka + przypinka + karty + ręcznie numerowany certyfikat autentyczności).
——————————————————————————————
ALPHAVILLE – FOREVER YOUNG (SUPER DELUXE) BOX SET

Niemiecki zespół synthpopowy Alphaville z okazji 35 rocznicy wydania swego debiutanckiego albumu Forever Young wydaje go ponownie jako pięciodyskową super luksusowa edycję. Premiera 15 marca.
Album został zremasterowany po raz pierwszy. Zestaw zawiera dwie dodatkowe płyty CD, jedną z oryginalnymi wersjami singlowymi, stronami B i remiksami, a drugą z 16 oryginalnymi demami . Czwarta płyta to DVD z filmami dokumentalnymi i promocyjnymi. Ta nowa edycja zawiera również nowy remaster na winylu i jest dostarczana z 24-stronicową książeczką wielkości winylu, stworzoną przez dyrektora artystycznego oryginalnego albumu w ścisłej współpracy z zespołem oraz zawierającą wiele rzadkich i niepublikowanych zdjęć i notatek. Bernhard Lloyd z zespołu mówi: „Produkcja płyty Forever Young była wtedy wspaniałą przygodą, a rezultat był prawie idealny dla nas. Skupiliśmy się na albumie winylowym, ponieważ w 1984 roku mastering CD był jeszcze w powijakach. Na szczęście wciąż dostępne mieliśmy wszystkie oryginalne analogowe taśmy-matki. Dzięki nowemu masteringowi album brzmi teraz znacznie cieplej, bardziej przejrzyście – dokładnie tak, jak wtedy sobie to wyobrażaliśmy. „Box wydaje je Warner Music / Rhino. Dostępne będzie również wydanie z dwiema płytami CD Deluxe i jednym winylowym.
—————————————————————————————–
MAREK SIEROCKI PRZEDSTAWIA: I LOVE BALLADS. VOLUME 2

Kolejną niespodziankę szykuje nam Marek Sierocki i to juz 1 lutego, za pośrednictwem Sony Music w ciągu nie spełna miesiąca ukaże się kolena składanka pod nazwą I LOVE BALLADS VOL. 2, na której znajda się utwory z gatunmku muzyki spokojnej i relaksowej. U każdego kto kolekcjonuje wydownictwo nie powinno i tego zabraknąć na półce płytowej.
——————————————————————————————
MAREK SIEROCKI PRZEDSTAWIA: I LOVE 80’S. VOLUME 3

Sony Music prezentuje trzecią część albumu z największymi hitami z lat osiemdziesiątych – „Marek Sierocki Przedstawia: I Love 80’s. Volume 3”. Na dwupłytowej składance swoje niezapomniane przeboje wykonują między innymi Whitney Houston, Modern Talking, Cyndi Lauper czy Shakin’ Stevens. Ten wyjątkowy album porwie Cię do tańca i rozkręci każdą karnawałową imprezę. Płyta ukazała się w ramach super edycji cyklu „Marek Sierocki Przedstawia: I Love…” sygnowanej pieczątką „Tylko Hity”. Premiera 11 stycznia.
——————————————————————————————
VANGELIS – NOCTURNE. THE PIANO ALBUM

Album zatytułowany „Nocturne. The Piano Album” będzie zawierał kompozycje fortepianowe z układami z wcześniejszych utworów w nowych aranżacjach. Premiera 25 stycznia.
——————————————————————————————
MIRKO HIRSH – UNDERCOVER – FREE CHRISTMAS EDITION

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Mirko Hirsh udostępnił wszystkim swoim fanom zupełnie darmową, zremasterowaną kolekcję piosenek, które napisał, skomponował, wyprodukował i wypuścił pod różnymi pseudonimami. Bezpłatnie można go pobierać od 24 do 31 grudnia 2018. Wystarczy wpisać 0,00 jako cenę i pobrać jako WAV, MP3 lub FLAC itp. Link poniżej

https://mirkohirsch.bandcamp.com/album/undercover-free-christmas-edition

——————————————————————————————
SPACE HOLIDAYS VOL. 10

To już 10 składanka Space Holidays od wytwórni Space Sound Records. Od 10 lat rok w rok tuż przed końcem każdego z nich zostaje darmowo udostępniona ta kompilacja. W tym roku kompilacja Space Holidays zawiera 3 płyty CD i 31 piosenek! Artyści bardzo ciężko pracowali nad tym projektem, a bez nich ten projekt nie byłby możliwy. SRR życzy wszystkiego najlepszego, Wesołych Świąt.
——————————————————————————————
ERIC CLAPTON – HAPPY XMAS

Pierwszy świąteczny album w dorobku Erica Claptona! Na „Happy Xmas” trafią zarówno klasyczne utwory (między innymi „White Christmas” czy „Have Yourself A Merry Little Christmas”), jak i premierowa, autorska kompozycja „For Love on Christmas Day”. Na krążku znalazła się także piosenka zadedykowana Avicii’emu. „Happy Xmas” to 24. album w dorobku Erica Claptona i pierwsze wydawnictwo od „I Still Do” z 2016 roku. Okładkę płyty zaprojektował sam artysta. Premiera miała miejsce 12 października.
——————————————————————————————
PAUL YOUNG – THE CBS SINGLES COLLECTION 1982 – 1994

Paul Young – The CBS Singles Collection gromadzi wszystkie single Paula Younga z lat 1982-1994. Prezentowane na 19 płytach CD i zapakowane w piękny zestaw pudełkowy. W sumie dostajemy 108 utworów, również tych ze stron b singli (wiele z tych utworów jest dostępnych na CD po raz pierwszy). W pudełku znajduje się również płyta DVD z teledyskami oraz 36-stronicowa książeczka. Premiera 25 stycznia.
——————————————————————————————
STEVE HACKETT – AT THE EDGE OF LIGHT

Ikona rocka progresywnego i były gitarzysta Genesis Steve Hackett prezentuje nową płytę – “At The Edge Of Light”. Premiera 25 stycznia. Następca świetnie przyjętego krążka “The Night Siren” zawiera 10 nowych kompozycji łączących różne muzyczne style – od napędzanego gitarowymi solówkami rocka po orkiestrowe aranżacje, od world music po muzykę refleksyjną – wszystko w charakterystycznym dla Hacketta stylu. Album będzie miał swoją koncertową premierę na trasie Genesis Revisited Tour świętującej wydanie prawie pięć dekad od wydania kultowego krążka “Selling England By The Pound”.
Wydawnictwo ukazuje się na płycie CD, CD+DVD (na DVD Mediabook z całą płytą nagraną w formacie 5.1 + materiał video z nagrywania płyty) a także na 2 180g płytach winylowych (z dołączonym całym materiale na płycie CD).
——————————————————————————————
PATRYCJA MARKOWSKA I GRZEGORZ MARKOWSKI – DROGA

W styczniu 2019 roku ukaże się pierwszy wspólny album studyjny Patrycji Markowskiej i Grzegorza Markowskiego. Album zatytułowany „Droga” ukaże się już 25 stycznia. Na albumie znajdzie się 13 premierowych nagrań, w tym udostępniony już singiel „Na szczycie”.
„Nie wiem, kiedy po raz pierwszy zakiełkowała we mnie i w Tacie myśl, żeby nagrywać razem. Myślę, że ten pomysł pojawiał się od lat. Mieliśmy już za sobą pierwsze podejścia, jak choćby „Kołysankę” czy „Trzeba żyć”. Za każdym razem, kiedy stawaliśmy razem na scenie, działo się coś magicznego i niepowtarzalnego. Ciągle jednak nie czułam się gotowa do nagrania całego albumu. Przełomem był nasz wyjazd do Hiszpanii. Tata zabrał gitarę, ja ukulele. Piliśmy wino i jamowaliśmy razem. Wysłałam te szkice do zaprzyjaźnionych muzyków. Pierwszy był Maciek Wasio. W kilka godzin odesłał pierwszy szkic piosenki. Zgromadziliśmy wokół siebie ludzi, których lubimy i szanujemy i z którymi muzycznie nam po drodze. Braliśmy z Tatą czynny udział w powstawaniu każdej demówki i każdego dźwięku. Praca szła jak burza. Brak ciśnienia i oczekiwań wobec siebie i tej płyty spowodował, że powstawał materiał prawdziwy i bardzo nam bliski. Ta płyta jest dla mnie dowodem, że z przyjaźni i miłości powstają najlepsze rzecz…,” powiedziała o płycie Patrycja Markowska.
—————————————————————————————–
O.M.D. – LIVE WITH THE ROYAL LIVERPOOL PHILHARMONIC ORCHESTRA

Z okazji 40-lecia istnienia zespołu O.M.D. panowie Andy McCluskey i Paul Humphreys w październiku 2018 zagrali dwa wyjątkowe koncerty w Liverpool Philharmonic Hall z towarzyszeniem tamtejszej orkiestry Royal Liverpool Philharmonic Orchestra. Zapis tego koncertu dostajemy teraz na płytach 2CD lub 3LP.
——————————————————————————————
SPRINGSTEEN ON BROADWAY

„Springsteen On Broadway” to nietypowe wydawnictwo, na którym staje się oko w oko z najsłynniejszym rockmanem Ameryki: Bruce’m Springsteenem, płyta i winyl są tu ścieżkami dźwiękowymi do niezwykle intymnej serii występów, jakie Boss rozpoczął w październiku 2017 roku, a zachęcony świetną reakcją publiczności zakończy dopiero 15 grudnia 2018, stając na deskach Walter Kerr Theatre na Broadway’u w sumie aż 236 razy. Film „Springsteen On Broadway” (z polskimi napisami) dostępny będzie na 2 płytach CD i 4 winylach wybierzemy się w nostalgiczną podróż po karierze Bruce’a od debiutu po dzień dzisiejszy. W licznych zabawnych, a czasem poważnych i wzruszających opowieściach („wstępach”) do piosenek wykonywanych wyłącznie solo na gitarze, fortepianie i harmonijce ustnej, poznamy największe obawy, inspiracje, radosne i bolesne wspomnienia człowieka, który jest żywą legendą amerykańskiego rocka. Zobaczymy go też na scenie w duecie z kobietą jego życia: wokalistką, autorką tekstów i gitarzystką a prywatnie żoną artysty Patti Scialfą. Na singiel promujący album „Springsteen On Broadway” wybrano jeden z najciekawszych momentów koncertu akustyczną wersję „Land Of Hope And Dreams” znaną z koncertowego wykonania z The E Street Band a także solowej płyty Bruce’a „Wrecking Ball” z 2012 roku. Dźwięk na płytach audio zmiksował słynny producent Bob Clearmountain a za mastering odpowiada Bob Ludwig.
——————————————————————————————
STANISŁAW SOYKA – MUZYKA I SŁOWA

Ten w pełni autorski album Stanisława Soyki jest prostolinijny, prawdziwy i szczery. To muzyczne wyznanie bez podrasowania. Stanisław Soyka muzycznie określa album jako „Folk z przymrużeniem oka”, ale jak dodaje: „Można na nim usłyszeć późne lata 70-te, rythm & blues`a, wpływy reggae, a także po prostu – ballady.” Premiera 1 lutego 2019r.
Jest tu polonez, jest i tango, w którym odbywa się cała amplituda uczuć: miłość, zazdrość, ciepło, zimno, gorąco. Jest pieśń o miłości do Warszawy i o tym jaka do niej prowadziła droga: ”Lubię wracać do Warszawy”, a także kompozycja szczególna: jak niewysłany list dojrzałego sześćdziesięcioletniego „chłopaka” do swych Rodziców: „Mamulu, Tatulu”.
Z kolei, w „Przyszedł czas na zmiany”, jesteśmy w miejscu, gdy własne dzieci dorastają i nabierają rozpędu. to tekst o nauce jak żyć – troszkę inaczej, choć nie mniej „jędrnie”. Warto poczuć też, jak dobrze czasem się zatrzymać, usiąść na ławeczce („Ławeczka”) stać się intensywnym obserwatorem ludzkości w jej indywidualnych przejawach. I… nie bać się ciszy („Ciszy nie unikaj”) bo: „To co słychać w ciszy, w hałasie zanika”.
A także, to zaproszenie do myślenia, do słuchania, do śpiewania.
Stanisław Soyka: „Chciałem pokazać piękno świata – świata przedstawionego tak po prostu, przez dzisiejszego mnie. Zależało mi na tym, by ta muzyka mogła przytulać, dawać przestrzeń i oddech. A także – by te piosenki były dostępne dla każdego kto lubi śpiewać. A w tych tekstach, mam wrażenie, że jest normalnie; tam jestem dzisiejszy ja i – gdy będziecie Państwo jej słuchać – będzie mi miło móc tam Państwa spotkać. I – być może – usiąść wspólnie na muzycznej „Ławeczce” ”
—————————————————————————————–
ANOTHER SIDE OF MIKE MAREEN – PART ONE

Dawno nie widziany na rynku muzycznym „Pokorny Music Solutions” zapowiedział nowe wydawnictwo. Dzięki Italo Box Music we współpracy z Pokorny Music Solutions i Lipiński Pro-Audio Mastering – nakładem Italo Box Music niebawem ukaże się w sprzedaży pierwsza część z zaplanowanych trzech Another Side of Mike Mareen – czyli produkcji Mike Mareena. Oczywiście wszystko z oryginalnych taśm masteringowych, ponownie zdigitalizowanych. Całą szatę graficzną wydawnictwa zaprojektował Krzysiek Krisstoff Palich co czyni, że wydawnictwo równie dobrze będzie się oglądało. Premiera: Styczeń 2019.
——————————————————————————————
SIMPLY RED – SYMPHONICA IN ROSSO

Zapis na DVD i CD wyjątkowego występu, jaki brytyjska grupa Simply Red z charyzmatycznym rudowłosym frontmanem Mickiem Hucknallem dała w październiku 2017 roku w Amsterdamie, w hali Ziggo Dome. Zespołowi towarzyszyła na scenie 40-osobowa orkiestra. W trackliście znalazły się wielkie hity manchesterskiej formacji, chociażby „Holding Back The Years”, „Stars”, „Fairground”, czy „If You Don’t Know Me By Now”. Premiera 23 listopada. Przypomnijmy, że w swojej wspaniałej karierze zespół Simply Red sprzedał ponad 60 mln płyt i wylansował pięć brytyjskich numerów jeden.
——————————————————————————————
80’S SYMPHONIC

W orkiestrowych aranżacjach zdecydowano się przedstawić piosenki między innymi Davida Bowiego, zespołów a-ha, Foreigner, Simple Minds, Simply Red, Tiny Turner, dowodzonej przez Chrissie Hynde formacji Pretenders, mistrzów synthpopu z Ultravox i innych. Nowe wersje nagrano w Abbey Road Studios z 50-osobową London Studio Orchestra. Wszystkie piosenki z albumu sprzedały się łącznie w ponad 20-milionowym nakładzie oraz zdobyły szczyty singlowych list przebojów w przeszło 20 krajach. Orkiestracje na „80’s Symphonic” są dziełem Andy’ego Wrighta, który wcześniej pracował z Simple Minds, Eurythmics, Simply Red, Jeffem Beckiem, czy Massive Attack „Otwarcie taśm Warnera, zawierających hity z lat 80, było jak jeden wielki prezent gwiazdkowy. Opracowanie tych piosenek na 50-osobową orkiestrę było dla mnie wymarzoną pracą. Pierwszy telefon wykonałem do mojego wieloletniego współpracownika Sama Swallowa. Z nim zaprezentowaliśmy na nowo te utwory. Staraliśmy się odtworzyć ich muzykalność, a Sam dodał co nieco od siebie” – zdradza kulisy pracy Wright. Sam Swallow wziął na siebie aranżację wokali. Całość nagrano w tym samym miejscu w Abbey Road Studios, Studio 2, w którym kiedyś nagrywali Beatlesi. Wyjątkiem jest nowa wersja klasyka Davida David Bowiego „Let’s Dance”, do której orkiestrację napisał Nile Rodgers, a nagrano ją w Abbey Road Studio 1. „To co nagrałem z Davidem Bowie, traktuję jak świętość. Tak więc, gdy rodzina Davida i wytwórnia Warner zwrócili się do mnie z prośbą o dogranie orkiestracji, podszedłem do tego z wielką obawą. Ponieważ nie chciałem naruszyć jego artystycznej wizji. Jednakże jestem wdzięczny za to, że miałem okazję wykonać to zadanie. Mam pewność, że David zaakceptował je tam w górze” – mówił Nile Rodgers. Premiera 23 listopada.
——————————————————————————————
THE KELLY FAMILY – WE GOT LOVE – LIVE AT LORELEY

Trasa „We Got Love” zakończyła się 24 i 25 sierpnia 2018 triumfalnymi koncertami na otwartej scenie Loreley – miejscu, w którym odbyły się legendarne występy z czasów „Over The Hump” w 1995 roku. 30 tysięcy fanów wyśpiewało wraz z The Kelly Family największe przeboje. Wydarzenie zostało udokumentowane na wydawnictwie „We Got Love – Live At Loreley”. Na liście utworów nie zabrakło znanych na całym świecie największych przebojów, ale w trackliście pojawiają się również smyczki dla najwierniejszych fanów The Kelly Family. Koncertowe wydawnictwo zawiera nowe wersje piosenek, które zespół zagrał podczas występu w Loreley w 1995, w tym m.in. „Let It Be”, „The Rose”, „Let My People Go” i „Sick Man”. Rarytasy takie jak hiszpańskojęzyczne „Madre Tan Hermosa” towarzyszą singlom „Nanana” czy „Brothers and Sisters”. DVD i Blu-Ray zawierają dodatkowo making-of oraz zapis ceremonii wręczenia pięciokrotnej złotej płyty za krążek „We Got Love”. Materiał z koncertu z 1995 roku znajdzie się na limitowanej edycji, przemontowany i wydany po raz pierwszy!
——————————————————————————————
ACCEPT – SYMPHONIC TERROR (LIVE AT WACKEN 2017)

„Symphonic Terror (Live At Wacken 2017)” to dwugodzinne show w wersji CD, winylowej, DVD oraz BluRay, które zostało zrealizowane 3 sierpnia 2017 w trakcie Wacken Open Air (W:O:A). Accept zagrał wówczas dla 80 000 fanów. Występ był podzielony na trzy części: heavy metalowej z utworami z ostatniego albumu, solowej Wolfa Hoffmana, oraz złożonej z najbardziej znanych utworów Accept z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Premiera 23 listopada.
——————————————————————————————
PAWEŁ KUKIZ I PERVERADOS – ZIELONA WYSPA

Paweł Kukiz wydał płytę z nowym zespołem Perverados. Krążek zawiera 9 utworów nakreślonych grubą kreską na pięciolinii, paradokumentujących refleksje artysty na przestrzeni kilku ostatnich lat. Kukiz to rebeliant, od zawsze i na zawsze w muzycznym nurcie społeczno-politycznym. I tu się nic nie zmienia odkąd 35 lat temu założył „Skórę”. Mentalnie ma… rogatą duszę. I bigla… w muzyce, którą z zawadiackim poczuciem humoru żongluje od dobrze mu znanego rocka po swojskie… disco-polo. Pastisz to jego muzyczne znamię. Singiel „Wyspa Zielona” jest persyflażem muzycznym swojskiego gatunku disco-polo. Kukiz z charakterystyczną sobie swadą znaną wszystkim sympatykom jego twórczości choćby z takich utworów jak słynny „Rowerek”, przewrotnie, w – z pozoru zabawny sposób – przekazuje poważne treści socjologiczne.
——————————————————————————————
I LOVE ZYX ITALO DISCO COLLECTION 26

Niemiecka wytwórnia muzyczna ZYX kontynuuje swoją kultową serię. 23 listopada planowana jest premiera 26 części kompilacji ZYX Italo Disco Collection. Dostaniemy jak zwykle 3 płyty CD z 33 wydłużonymi wersjami klasyków italo disco.

TANITA TIKARAM – ANCIENT HEART (BEZBARWNY WINYL)

Tanita Tikaram miała 19 lat, kiedy zadebiutowała albumem „Ancient Heart”. Nagrała płytę, która ukazuje kobietę z dużym doświadczeniem życiowym. Pełną melancholii i tęsknoty. Jej wielki przebój, piosenka „Twist in My Sobriety” to niewiarygodnie mocny i głęboki utwór. Lata po wydaniu płyty nie brzmi ona ani trochę przestarzale i pokazuje artystkę pełną umiejętności i talentu jako piosenkarka oraz autorka tekstów. Inny utwór, „Good Tradition” to kolejny wielki przebój. Podobnie jak „Cathedral Song” czy jazzowy „For All These Years”. Ta płyta to zdecydowanie najjaśniejszy punkt w karierze Tanity Tikaram. Album „Ancient Heart” jest dostępny w limitowanej wersji 1500 indywidualnie numerowanych egzemplarzy na bezbarwnym winylu. Płyta wydana z okazji 30 lecia wydania wersji oryginalnej. Wydanie 180 gr.
——————————————————————————————
MARIAH CAREY – CAUTION

Nowy album Mariah Carey, zatytułowany „Caution” ukaże się 16 listopada. Będzie to piętnasty studyjny album tej obdarzonej pięciooktawowym głosem wokalistki. Na płycie znajdą się znane już piosenki „With You” oraz „GTFO” wyprodukowana przez Nineteen85. Album ukaże się nakładem Butterfly MC Records/Epic. W tworzeniu nowego materiału pomagał jej między innymi słynny producent Jermaine Dupri, z którym miała już okazję współpracować podczas nagrywania płyty „The Emancipation of Mimi”. Gwieździe w studiu nierzadko towarzyszyły również jej dzieci – Moroccan i Monroe. Album promowany jest przez balladę „With You”, przy której tworzeniu pomagał Carey producent i autor piosenek – Mustard.
——————————————————————————————
MAREK I MAREK (NIEDŹWIECKI SIEROCKI)

Marek Niedźwiecki i Marek Sierocki – legendarni dziennikarze muzyczni po raz pierwszy wspólnie sygnują autorską kompilację! Obaj przez lata ukształtowali gusta muzyczne kilku pokoleń słuchaczy, wypromowali setki artystów. Ich współpraca zaowocowała 2 płytowym wydawnictwem – za pierwszy krążek odpowiada Marek Niedźwiecki, na drugim wyboru dokonał Marek Sierocki. Album „Marek i Marek” przenosi w czasie do najlepszych brzmień lat 80 i 90.
——————————————————————————————
JEAN-MICHEL JARRE – EQUINOXE INFINITY

Jean-Michel Jarre wydaje sequel albumu Equinoxe, „Equinoxe Infinity”. Album ten nie będzie bezpośrednią kontynuacją arcydzieła z 1978 roku, ale raczej medytacją o obserwatorach (postaciach z lornetką) będącą częścią zmagań między ludzką i sztuczną inteligencją. Wydawnictwo będzie miało dwie okładki (do wyboru przez słuchacza), z których jedna będzie bardziej optymistyczna, druga bardziej pesymistyczna. Premiera 16 listopada.
——————————————————————————————
LADY PANK BOX 13 CD

„Lady Pank Box 13 CD” – ta limitowana edycja specjalna 13 albumów Lady Pank zachwyci nie tylko fanów zespołu! Wydawnictwo pełne ponadczasowych utworów, które znają starsze i młodsze pokolenia Polaków. Dziś po ponad trzydziestu latach od debiutu widać to szczególnie wyraźnie, ich piosenki wciąż są przebojami i w radiu, i na koncertach. Zna i śpiewa je cała Polska! Materiał na „Lady Pank Box 13 CD” został zremasterowany od nowa z taśm i najlepszych znalezionych nagrań (Damian Lipiński – Pro-Audio Mastering). To wyjątkowe wydawnictwo to nie tylko doskonały dźwięk, ale i piękna poligrafia uzupełniona o dedykowany wstęp i opis, który specjalnie na potrzeby edycji limitowanej przygotował Marek Sierocki.
——————————————————————————————
ANNA JURKSZTOWICZ – O MIŁOŚCI, PTAKACH I ZŁYCH CHŁOPAKACH

„Diamentowy kolczyk”, „Stan pogody”, „Hey Man!”, „Zmysły” – to największe przeboje Anny Jurksztowicz. Gwiazda lat 80. i 90. powraca albumem „O miłości, ptakach i złych chłopakach”. Premiera – 5 października. Przy nowym albumie wokalistce pomagali producent muzyczny, pianista i aranżer Grzegorz Stasiuk (przez osiem lat był klawiszowcem w zespole Psychodancing Macieja Maleńczuka) oraz autor wszystkich tekstów Michał Zabłocki (pisał m.in. dla Grzegorza Turnaua i Czesława Mozila) i kompozytor wszystkich piosenek Andrzej Bonarek, obecnie szef muzyczny Małopolskiego Ogrodu Sztuk. „Zabłocki stworzył coś na wzór concept albumu – opowiedział historie skupione wokół spraw damsko-męskich, składające się w jedną spójną całość. Tytuł płyty zdradza, że nie są to koniecznie historie szczęśliwe” – opowiada wokalistka. „Co mnie szczególnie uderzyło u Michała, to znajomość natury kobiecej. Groźny typ! Gdyby był psychologiem, kobiety by waliły do niego drzwiami i oknami” – podkreśla Jurksztowicz. Pierwszym singlem promującym album jest „Mój książę”. Wersja preorderowa dodatkowo zawiera autograf wokalistki oraz nagrany w 1992 roku i nigdy wcześniej nie publikowany album Anny Jurksztowicz z piosenkami Krzesimira Dębskiego i Jacka Cygana „Kochaj mnie zwyczajnie”.
——————————————————————————————
BARBRA STREISAND – WALLS

Barbra Streisand wydaje płytę z nowymi, oryginalnymi piosenkami. Album „Walls” ukaże się 2 listopada, a promuje go polityczny singel „Don’t Lie To Me”. 76-letnia Barbra Streisand udostępniła pierwszy singel „Don’t Lie To Me” z nowej, planowanej na 2 listopada płyty studyjnej „Walls”. Utwór opowiada o ponadczasowych wartościach, które artystka wyznawała przez całe życie i o których trzeba pamiętać także w dzisiejszych czasach. Wokalistka krytykuje w nim prezydenta USA, Donalda Trumpa. Cała płyta to kolekcja pięknych, ale jednocześnie zmuszających do refleksji kompozycji, z których część napisała sama Streisand, po latach wracająca do komponowania. Poza nowymi utworami są tu też nowe wersje klasyków – „Imagine”, “What a Wonderful World” czy napisanego przez duet Bacharach/David standardu „What The World Needs Now”. Przedostatnią piosenką na płycie, idealnie odnoszącą się do aktualnej sytuacji społeczno-politycznej jest „Take Care Of This House” autorstwa Leonarda Bernsteina i Alana Jay Lernera. W trzech współskomponowanych przez siebie utworach na płycie – „Don’t Lie To Me”, „The Rain Will Fall” i „What’s On My Mind” – Streisand śpiewa o podstawowych wartościach, w jakie wierzy od początku swojej kariery. Poza byciem znaną ze swoich sukcesów wokalistką, aktorką, reżyserką, producentką, scenarzystką, autorką tekstów i muzyki Streisand jest też znaną aktywistką społeczną i filantropką. Na nowym krążku współtworzyła aranżacje wszystkich utworów z Walterem Afanasieffem, Johnem Shanksem i Davidem Fosterem (wszyscy mają na koncie nagrodę Grammy za producenta roku) i członkiem Songwriter Hall Of Fame, Desmondem Childem. Najważniejsze przesłanie Barbry zawiera jednak tytułowy utwór „Walls” napisany dla niej przez stałych współpracowników, a prywatnie także przyjaciół artystki – małżeństwo Marilyn i Alana Bergmanów.
——————————————————————————————
THE CRANBERRIES – „EVERYBODY ELSE IS DOING IT, SO WHY CAN’T WE?” – REEDYCJA

Wielkimi krokami zbliża się premiera reedycji debiutanckiego krążka „Everybody Else Is Doing It, So Why Can’t We?”, który ukazał się na rynku w 1993 roku, formacji The Cranberries. Czteropłytowy box, na którym – oprócz zremasterowanego albumu – znajdą się niepublikowane kompozycje, wersje demo czy inne rarytasy, na półkach sklepowych pojawi się 19 października 2018 roku. Pierwotnie rocznicowe wydanie miało ukazać się w marcu tego roku, ale tragiczna śmierć Dolores O’ Riordan sprawiła, że muzycy zdecydowali się na znaczne opóźnienie premiery. Tak już zostało to wspomniane, na nadchodzącym wydawnictwie fani The Cranberries będą mogli usłyszeć rzadkie perełki, które zostały nagrane przez zespół w tamtym czasie. Wśród nich jest m.in. wyjątkowy utwór „Íosa”. To jedyna piosenka w dorobku grupy, która została zaśpiewana po irlandzku, a sam tytuł oznacza Jezusa. Całość została zainspirowana katolicyzmem i jest zarazem hołdem dla dziadka wokalistki.
——————————————————————————————
PATRYCJA MARKOWSKA I GRZEGORZ MARKOWSKI WYDADZĄ WSPÓLNY ALBUM!

Patrycja Markowska i Grzegorz Markowski nie raz spotykali się na jednej scenie. Po latach solowej kariery Patrycja Markowska nareszcie zdecydowała się na nagranie wspólnego albumu z tatą. Za pośrednictwem swojego profilu na portalu społecznościowym Facebook piosenkarka poinformowała, że wspólny album z Grzegorzem Markowskim jest już gotowy. „Nagraliśmy właśnie ostatnie dźwięki na moją jedyną w życiu płytę z tatą. Żadne słowa nie wyrażą tego, co czuje,” napisała. Szczegóły albumu nie są jeszcze znane, ale wiadomo, że w studiu Markowskich wspierali Feeloo Sheykey, Maciek Wasio i Darek Kozakiewicz.
——————————————————————————————
BIG CYC – 30 LAT Z WARIATAMI

Cóż to za dziwna płyta? Big Cyc grany przez innych, Big Cyc oczami i uszami swoich muzycznych przyjaciół, Big Cyc przepuszczony przez cudowną maszynkę do mieszania w muzyce! Big Cyc odczytany na nowo i odśpiewany w stylu jakiego się nie spodziewacie. Premiera 5 października. Mamy nadzieję, że ta solidna piguła foniczna sprawi słuchaczom wiele radości. Artyści z różnych formacji i pokoleń oddają na tej płycie swoisty, muzyczny hołd pozytywnym świrom z Wielkiego Cyca. Okazuje się, że można Big Cyca interpretować na bardzo wiele sposobów, a każdy z nich jest twórczy i ciekawy. Daliśmy muzykom wolną rękę i pozwoliliśmy im zabawić się naszymi piosenkami. Są tu kompozycje bliskie oryginałom, a są takie, które wywracają piosenki do góry nogami. Ważne, że każdy zrobił to w swoim stylu i teraz mamy dużo ponad trzydzieści interpretacji Big Cyca . Początkowo miała to być skromna, urodzinowa płyta. Wyszły dwie, bo ilość chętnych rozsadziła format jednego krążka. Mamy więc wyjątkowe wydawnictwo, które tylko potwierdza, że Big Cyc to już uznana w kanonie i koronie klasyka polskiego rocka. Przy okazji jubileuszu nie musimy być skromni. Powiedzmy to otwarcie. Dzięki płycie „30 lat z wariatami” polska fonografia wzbogaciła się o fantastyczny materiał dźwiękowy, który na długie lata będzie bawił naszą duszę oraz serca i uszy. Przybył Wam drodzy słuchacze kolejny, kolorowy ptak na półce z płytami. Tym bardziej cenny, że nieoczywisty, krnąbrny, czupurny i wielobarwny. Niech więc zagrają setki gitar i niech palą się wzmacniacze. Miłego słuchania.
——————————————————————————————
FARBEN LEHRE – STACJA WOLNOŚĆ

„Walczymy muzyką, uzbrojeni w rymy, mamy piosenki, a nie karabiny…” – tak swój nowy album „Stacja Wolność” zapowiada punkrockowa grupa Farben Lehre. Płyta ukazała się 1 września 2018 r.
Przedpremierowo niektóre utwory pojawiły się podczas wiosennej trasy „Punky Reggae Live”, której gospodarzem była właśnie grupa Farben Lehre.
„Stacja Wolność” to pierwszy premierowy materiał zespołu z Płocka od sześciu lat. Na płytę trafiło 15 autorskich numerów, dodatkowe pięć (w tym cztery odświeżone sprzed lat, jak m.in. „Farben Lehre”, „Magia”, „Oto emigranci”) znajdzie się na limitowanej wersji de luxe.
W nagraniach w warszawskim studiu Serakos pod okiem producenta Roberta Srzednickiego poza muzykami Farben Lehre tym razem udział wziął tylko jeden gość – skrzypek Michał Jelonek (Hunter, ANKH).
„Stacja Wolność” to jednocześnie studyjny debiut w barwach ekipy z Płocka perkusisty Gerarda Klawe (wcześniej m.in. Closterkeller, Rezerwat, Hedone, Moskwa).
„Największy akcent postawiliśmy na dynamikę i melodyjność, praktycznie wszystkich 15 utworów. Proste, ale zróżnicowane, wpadające w ucho, a przy tym zagrane z dużą energią i pazurem piosenki, to nasza artystyczna propozycja na wszelakie dziwactwa dzisiejszej rzeczywistości. Większość nowych tekstów stanowi bezpośrednie odniesienie do współczesnych realiów, a – momentami słowa są naszą szczerą reakcją, tudzież odpowiedzią na wszystko co spotykamy wokół i obserwujemy na każdym kroku” – podkreśla wokalista Wojtek Wojda.
——————————————————————————————
PER GESSLE – SMALL TOWN TALK

7 września ukazała nowa płyta Pera Gessle z legendarnego zespołu Roxette. Na albumie zatytułowanym „Small Town Talk” pojawiło się trzynaście premierowych kompozycji. O muzyce Szwedów można napisać już prawie wszystko, nawet to, że tworzą country. Takie jest właśnie pierwsze skojarzenie. Okładka potwierdza to, co się słyszy. Per w kapeluszu, stylizowany na mieszkańca południowych stanów. Otwierający album „There’s A Place” to pop-country w czystej postaci. W „The Finest Prize” i kilku utworach słyszymy znaną w Szwecji Helenę Josefsson, która przez moment przywołuje wspomnienia z Roxette. Później kolejny gość i to jaki. W tytułowym nagraniu Gessle wspiera Nick Lowe, angielski autor tekstów, kompozytor, producent, wokalista. Wierni fani Pera i Roxette być może otworzą się na muzykę Stanów Zjednoczonych czy Irlandii. Lekkość, przyjemne tło i wypełnienie ciszy.
——————————————————————————————
TIFFANY – PIECES OF ME

Ikona lat 80-tych Tiffany wraca z elektryzującym nowym albumem „Pieces of Me”.
Z karierą trwającą ponad 30 lat, a także ze sporą i oddaną grupą fanów, Tiffany nie boi się podejmować ryzyka. „Piece of Me” to płyta odmienna od brzmienia, do którego przyzwyczaiła nas w latach 80-tych. Płyta nie zawodzi. Łączy elementy rocka i popu, 11 utworów rzuca bardziej światło na wokal Tiffany, podkreślając jej umiejętności wokalne. Album promuje singiel Worlds Away. Premiera 5 października. „Nie jest tak, jak ludzie sądzą, że powinien brzmieć nowy album Tiffany. Od pisania po nagrywanie, produkcję i pracę z niesamowitymi muzykami, którzy rozumieli moją wizję – to jest muzyka, która była w moim sercu od bardzo dawna. Czas spełnić moje marzenia. „- Tiffany.
—————————————————————————————–
MARK KNOPFLER – DOWN THE ROAD WHEREVER

Dziewiąty solowy album w dorobku Marka Knopflera. „Down The Road Wherever” zawiera 14 premierowych utworów. Artysta po raz kolejny udowodnił, że z talentem poety potrafi opowiadać nawet o najprostszych tematach. Premiera 16 listopada. „Down The Road Wherever” to fragment „One Song At A Time”. Mój dobry przyjaciel Chet Atkins powiedział kiedyś, że wydostał się z biedy piosenka po piosence. Bardzo utkwiło mi to w głowie – tak artysta wyjaśnia tytuł krążka. Knopfler zgromadził podczas sesji nagraniowych grupę najlepszych muzyków, z którymi miał okazję pracować w ubiegłych latach, a także kilka nowych twarzy. Artysta zachęcał każdego, by pozostawił swój ślad w kompozycji, jednak bez zaburzania esencji utworu. Jak przyznaje muzyk: – Tworzenie płyty to nie zawsze autostrada, czasami droga może być naprawdę kręta i wyboista. Jednak na tym polega cała radość z nagrywania. Za produkcję „Down The Road Wherever” odpowiadają Knopfler oraz Guy Fletcher. Nagrania odbyły się w British Grove Studios w Londynie. Autorem wszystkich kompozycji jest Mark Knopfler. W „Just A Boy Away From Home” słychać fragmenty słynnego „You’ll Never Walk Alone”.
——————————————————————————————
LASERDANCE – TRANS SPACE EXPRESS

Super informacja dla fanów Laserdance. Erik van Vliet i Michiel van der Kuy tworzą kolejną podróż międzygwiezdną wydając swój nowy album „Trans Space Express”. Płyta dostępna będzie jako CD i jako 2LP. Premiera 19 października.
——————————————————————————————
ITALO MADE IN SPAIN 5

20 września ukazała się kolejna – piąta odsłona z serii Italo Made In Spain. Podwójny album w rytmach Euro-Disco oraz Italo-Disco nowej generacji. Jak zwykle mamy do czynienia z podwójnym albumem. W odróżnieniu od części 4 producent Juan Martinez powrócił na pierwszej płycie z megamixem, którego brakowało w części 4. Tym razem otrzymujemy krótką i długą wersję megamixu oraz mix session. Na drugiej płycie znajdziemy 10 premierowych utworów. Za wyjątkiem Marka Ashleya, Franka Lozano oraz Stylove – pozostałe piosenki to covery znanych przebojów lat 80-tych w nowych aranżacjach. Album można zakupić na stronie Maxi Music pod linkiem: Kup płytę Italo Made In Spain Vol. 5
——————————————————————————————
YAZOO – THREE PIECES

Three Pieces – to kompendium Yazoo zawierające trzy zremasterowane płyty CD z 32-stronicową książeczką zawierającą teksty i zdjęcia. Zestaw zawiera albumy „UPSTAIRS AT ERIC’S”, „YOU AND ME BOTH” oraz „EIGHT REMIXES + TWO BBC SESSIONS” zawierający klasyczne, rozbudowane i rzadkie remiksy autorstwa Richard X, Todd Terry and Youth, a także zupełnie nowy remiks „Winter Kills”. Premiera 2 listopada.
——————————————————————————————
SILENT CIRCLE – CHAPTER 80IES UNRELEASED

Chapter 80ies Unreleased, Chapter Italo Dance Unreleased oraz Chapter Euro Dance to trzy albumy grupy Silent Circle, które pojawiły się w formie cyfrowej pod koniec sierpnia i z początkiem września. Jak same nazwy wskazują zawierają one nigdy niepublikowane nagrania i kilka niepublikowanych wersji. Ogólnie rzecz ujmując fani stylu Axela Breitunga będą zachwyceni.
——————————————————————————————
MODE-ONE – QUEEN OF MY HEART – NA CD

Długo oczekiwany, pierwszy album Mode One – Queen Of My Heart w końcu zostanie wydany na płycie kompaktowej. Początkowo płyta zapowiedziana była jako podwójny album wraz z drugą płytą Melodies Of Freedom. Ostatecznie włodarze z Team33, z Luisem Rodriguezem na czele, zdecydowali się na wydanie jedynie drugiego albumu z najnowszym materiałem. Pierwszy album, który był przygotowany w 2016 roku, zawisł niejako w próżni, bowiem nawet jego początkowa sprzedaż cyfrowa została wstrzymana. Płyta, która zawiera największe przeboje Mode One z początku jego kariery, już w październiku tego roku trafi do sprzedaży w limitowanej serii za sprawą wytwórni Italo Box Music. Na pewno będzie do obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów muzyki dyskotekowej i tzw. nowej generacji italo-disco.
——————————————————————————————
QUEEN – BOHEMIAN RHAPSODY (SOUNDTRACK)

Ścieżka dźwiękowa do jednego z najbardziej wyczekiwanych filmów roku – „Bohemian Rhapsody” – porywającej opowieści o Freddie’em Mercury. Największe hity Queen w wersjach studyjnych i najlepsze wykonania koncertowe, w tym 11 niepublikowanych dotąd nagrań! Premiera 19 października. Za produkcję 22 utworów z soundtracku odpowiadają Brian May i Roger Taylor, ze współudziałem wieloletnich współpracowników Queen – Justina Shirley-Smitha, Krisa Fredrikssona oraz Joshua J Macrae. Masteringiem zajęli się Adam Ayan i Bob Ludwig. „Bohemian Rhapsody” będzie dopiero drugim pełnym soundtrackiem w dyskografii zespołu – pierwszy to „Flash Gordon”. W przeciwieństwie do „Flash Gordona”, na „Bohemian Rhapsody” nie znajdziemy fragmentów filmu. Każdy utwór jest pełnowymiarowy, nawet jeśli na ekranie usłyszymy tylko kilkanaście sekund. Kluczowym zadaniem dla ekipy odpowiedzialnej za soundtrack „Bohemian Rhapsody” było dopasowanie jak najlepszych wersji utworów Queen, zwłaszcza nagrań koncertowych, do scenariusza. Nie chodziło o stworzenie przypadkowej kompilacji największych hitów, lecz spójnej opowieści, która podkreśla najważniejsze punkty historii opowiadanej na ekranie. Aby zapewnić słuchaczom jak najwspanialsze kinowe doznania, Brian May wpadł na pomysł, by Queen wykonał własną wersję słynnego motywu 20th Century Fox. Tak rozpoczyna się zarówno album, jak i film. Film „Bohemian Rhapsody” to porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddie’em Mercurym, który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów. Film ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania. Triumfalny powrót zespołu podczas koncertu na rzecz Live Aid z udziałem cierpiącego na śmiertelną chorobę Mercury’ego wszedł na trwałe do historii muzyki rockowej i po dziś dzień stanowi źródło inspiracji dla wszystkich tych, którzy czują się inni, niepoprawnych marzycieli i wielbicieli muzyki na całym świecie.
——————————————————————————————
EROS RAMAZZOTTI – VITA CE N’È

Eros Ramazzotti powraca z nowym albumem „Vita Ce N’è”. Premiera krążka zaplanowana jest na 23 listopada 2018. W przyszłym roku artysta wyruszy w trasę koncertową, w ramach której odwiedzi również Polskę. Eros zagra 20.10.2019 na Torwarze w Warszawie.
Eros Ramazzotti ogłosił muzyczny powrót za pośrednictwem kampanii w mediach społecznościowych. Jako pierwszy artysta we Włoszech, współpracując z regionalnym oddziałem Facebooka, ogłosił premierę albumu oraz trasę koncertową za pośrednictwem narzędzia „Video Premiere”, które zadebiutowało w Italii. Co więcej, włoski gwiazdor postanowił dać użytkownikom Spotify pierwszeństwo przy zamawianiu biletów na koncerty. Każdy, kto korzysta z aplikacji i jest fanem Erosa, otrzyma specjalny link, który umożliwi zakup wejściówek przed premierą. Sprzedaż ogólna rusza 13 września.
——————————————————————————————
BAUHAUS – THE BELA SESSION

23 listopada ukaże się EP-ka „The Bela Session” nakładem wytwórni Stones Throw Records. Na płytce znajdą się pierwsze nagrania grupy, nagrane sześć tygodni po powstaniu kapeli, 26 stycznia 1979 r. Wśród pięciu kawałków, trzy nie zostały dotąd opublikowane, w tym oryginalna, 9-minutowa studyjna wersja „Bela Lugosi’s Dead”.
——————————————————————————————

THOMAS ANDERS – EWIG MIT DIR

Już w październiku fani Thomasa Andersa doczekają się kolejnego albumu swojego idola. „Ewig mit Dir” to kolejny niemieckojęzyczny album Thomasa. Premiera przewidziana jest na 19 października. Płytę promuje nagranie „Das Leben ist jetzt”, do któego nakręcono teledysk we francuskiej Bretanii. Płyta ukaże się w wersji CD i DVD, wersja LP jest jeszcze w trakcie rozpatrywania.

——————————————————————————————
ROBERT JANOWSKI – NAJPIĘKNIEJSZE MELODIE

28 września na sklepowych półkach pojawi się pierwszy od wielu lat album Roberta Janowskiego „Najpiękniejsze melodie”. Wszystkie utwory, które się na nim znajdują to nowo zaaranżowane kompozycje w czarującym klimacie lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku. Na krążku znajdą się takie piosenki jak „Już taki jestem zimny drań”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” czy „Zakochani są wśród nas”. Roberta Janowskiego z zespołem będzie można zobaczyć na dwóch koncertach 1 października w Teatrze Syrena. Występy po tytułem „Najpiękniejsze melodie” odbędą się o godzinie 18:00 oraz 20:30. Po wydarzeniu będzie można kupić płytę, a także uzyskać autograf artysty. Ostatnia płyta Roberta Janowskiego to „Osiemdziesiąte.pl” z 2012 roku. Album z materiałem oryginalnym, „Nieważkość”, twórca wydał w 2001 roku. Robert Janowski znany jest przede wszystkim jako prowadzący program „Jaka to melodia?”. Wokalista prowadził jeden z najpopularniejszych show w TVP przez 21 lat, do lata 2018 roku. Zastąpił go Norbi.
——————————————————————————————
DEAD CAN DANCE – DIONYSUS

Dead Can Dance, kultowi twórcy inspirowanej wpływami ludowymi muzyki niezależnej, powracają z nowym albumem i trasą koncertową. Album „Dionysus”, To krążek inspirowany misteriami dionizyjskimi, na którym słychać będzie kolekcję unikatowych instrumentów, jakie zgromadził Perry. Płyta ma być celebracją rodzaju ludzkiego, który żyje w zgodzie i z szacunkiem do natury. Premiera płyty zaplanowana jest na 2 listopada 2018 roku.W ramach trasy koncertowej grupa wystąpi w Warszawie na dwóch koncertach. 21 i 22 czerwca 2019 roku zagrają na warszawskim Torwarze.
——————————————————————————————
ALICE IN CHAINS – RAINIER FOG

Zespół Alice In Chains wydał nowy album. Długo oczekiwany następca krążka „The Devil Put Dinosaurs Here” ukazał się na rynku 24 sierpnia 2018 r. nakładem BMG. Producentem całości jest Nick Raskulinecz, który z zespołem współpracował przy dwóch poprzednich studyjnych płytach – „Black Gives Way to Blue” (2009) i (wspomnianym wcześniej) „The Devil Put Dinosaurs Here” (2013). Grupa Alice in Chains krążek „Rainier Fog” nagrywała w studiach w Nashville, Los Angeles, a także w rodzinnym Seattle, po raz pierwszy od ponad 20 lat (powstawał w tym samym miejscu co trzecia studyjna płyta). Na płycie „Rainier Fog” znajduje się 10 premierowych kompozycji.
——————————————————————————————
SLASH – LIVING THE DREAM

Trzeci album solowy Slasha – Living The Dream – ukaże się 21 września 2018 r.
Kto nie zna Slasha albo nie słyszał chociaż raz jego pięknych solówek? Zapewne mało kto. Wystarczy wspomnieć legendarne November Rain czy też Welcome To The Jungle. Slash jest jednym z najlepszych gitarzystów wszech czasów. Z początku kojarzony tylko z Guns N’ Roses, a później także z własnym zespołem Velvet Revolver. Na swoim koncie ma parę piosenek nagranych wspólnie z Królem Popu – Michaelem Jacksonem. Należą do nich: Black or White, Give In to Me, D.S. oraz Morphine. Ostatecznie rozpatrywany jest również jako genialny gitarzysta solowy. Do tej pory Slash wydał trzy albumy solowe: Slash, Apocalyptic Love i World on Fire. Dwa ostatnie nagrane są we współpracy z Mylesem Kennedym (wokal) & The Conspirators (muzycy zespołu The Conspirators – perkusista Brent Fitz, basista Todd Kerns oraz gitarzysta Frank Sidoris). Nowy album Slasha – Living The Dream – powstał dzięki tej samej współpracy i zostanie wydany już 21 września!
Czy czwarty solowy album Slasha będzie się różnił od poprzednich? Kennedy zapytany o podobieństwo płyt, odparł:
-Tak, zdecydowanie ma podobne, charakterystyczne brzmienie, które ewoluuje od czasu „Apocalyptic Love”. Znajdzie się na niej 12 utworów, ale raczej nie będą epickie. „World On Fire” była bardziej epicką płytą. Nowe utwory są zwarte, wiele z nich jest w szybkim tempie – powiedział Kennedy w wywiadzie dla The Classic Metal Show.
——————————————————————————————
ULTRAVOX – EXTENDED – THE 12″ REMIX COLLECTION

Ultravox to jeden z najważniejszych zespołów lat 80-tych. Założony został w 1973r z wokalistą Johnem Foxxem. Jednak sukces komercyjny pojawił się dopiero w 1980 roku wraz z nowym wokalistą Midge Ure. Ultravox nagrał wówczas swój legendarny już album „Vienna”. Grupa wydała podczas swojej kariery wiele pamiętnych singli i maxi-singli. Ta nowa kompilacja „Extended – The 12″ Remix Collection” po raz pierwszy zbiera wszystkie swoje oryginalne rozszerzone remiksy, w tym rzadkie i trudne do znalezienia miksy. Dźwięk został zremasterowany. Wydawnictwo zostanie wydanie w formie 2CD+2LP. Premiera 16 listopada.
——————————————————————————————
BAJM – BEST OF 1978-2018

Największe hity Bajmu na 40-lecie zespołu. Te najbardziej ukochane przez fanów i publiczność. Trudno wybrać najważniejsze, bo większość na stałe zapisała się w historii polskiej piosenki. Począwszy od „Piechotą do lata”, przez „Białą armię” czy „Szklankę wody”, aż do najnowszej „My”. „Bajm – Best of” to najpiękniejszy prezent od zespołu dla fanów z okazji 40-lecia istnienia. Grupa ma na koncie 3 miliony sprzedanych płyt i 7 tysięcy zagranych koncertów. Zespół zdobył wszystkie najważniejsze i najbardziej prestiżowe nagrody muzyczne przyznawane w Polsce. Bajm gra w składzie: Beata Kozidrak – wokal, Maria Dobrzańska – instrumenty klawiszowe, Piotr Bielecki – gitara, Adam Drath – gitara, Artur Daniewski – gitara basowa, Krzysztof Nieścior – perkusja.
——————————————————————————————-

BOY GEORGE & CULTURE CLUB – LIFE

Pierwsze studyjne wydawnictwo ikony brytyjskiego popu Boya George’a z zespołem Culture Club od 20 lat! „Life” oprawił graficznie światowej sławy fotograf Rankin, a muzycznie materiał promowała świetna singlowa kompozycja „Let Somebody Love You”. Oprócz wspomnianego Boya George’a utwory przygotowali muzycy oryginalnego składu, czyli Roy Hay, Mikey Craig i Jon Moss. Wraz z Boyem George’em odpowiedzialni są za takie megahity Culture Club, jak „Do You Really Want to Hurt Me”, „Karma Chameleon”, „Church Of The Poison Mind”, „Victims”, „It’s A Miracle” i „The War Song”. Powstała w 1981 roku formacja może pochwalić się aż 150 mln sprzedanych płyt i singli na świecie, nagrodą Grammy oraz BRIT Award.
Płyta „Life” ukazuję się na CD, CD w wersji deluxe oraz na płycie winylowej. Premiera 26 października.
——————————————————————————————
EDDY HUNTINGTON – GREATEST HITS & REMIXES

ZYX Music zapowiedział wydanie kolejnego albumu z serii Greatest Hits & Remixes na 24 sierpnia. Tym razem niemiecka wytwórnia zebrała na podwójnym albumie niemal wszystkie utwory Eddy Huntingtona. Nie zabraknie ciekawych remiksów oraz kilku wersji instrumentalnych, aczkolwiek brakuje też dwóch utworów z pierwszego i jedynego albumu Eddy’ego Bang Bang Baby , wydanego po raz pierwszy w 1989 roku. A zatem fani będą być może nieco zawiedzeni faktem, że nie zamieszczono God Is Love oraz Romeo. Podobnie próżno szukać ostatnich dokonań Eddiego Huntingtona –Warsaw In The Night (Cinderella) oraz Love For Russia. Mamy więc do czynienia z dziełem niepełnym, ale jednocześnie wartym zakupu przez każdego fana gatunku.
——————————————————————————————
DJ BOBO – KALEIDOLUNA

Na 21 września przewidziano premierę najnowszego krążka szwajcarskiego DJ, piosenkarza, producenta muzycznego, tancerza i kompozytora w jednym DJ Bobo. Album „KaleidoLuna” będzie 15 studyjną płytą w jego karierze. Piosenką promującą krążek jest nagranie „Yaa Yee”.
Lista Utworów:
1. Colors of the World
2. 1000 Dreams
3. Can’t Beat the Feeling
4. Save You
5. Senorita
6. Take Me Higher
7. Like a River
8. KaleidoLuna
9. Yaa Yee
10. Un Ultimo Baile
11. Fireflies
12. This is My Day
13. Hits in the Mix
——————————————————————————————

MIRKO HIRSCH – MIDNIGHT AFFAIR

Dla wszystkich, którzy czekali na nowy album Mirko Hirsch mamy dobrą wiadomość. W końcu jest! Midnight Affair to najnowsze dzieło niemieckiego muzyka, jednego z czołowych kompozytorów nurtu italo-disco nowej generacji. Album dostępny jest na razie w wersji cyfrowej na platformie bandcamp. 10 nowych kompozycji oraz remiksy i wersje instrumentalne nowych piosenek. Trzeci album to kontynuacja tego, do czego przyzwyczaił nas Mirko w poprzednich dwóch albumach, a zatem melodyjne i rytmiczne italo-disco w najlepszym wydaniu. Na wydanie CD przyjdzie jeszcze poczekać bowiem trwają rozmowy z kilkoma wytwórniami i nic jeszcze nie jest przesądzone. Niemniej jednak cieszy fakt, iż nowe dzieło Mirko jest już gotowe.
——————————————————————————————

CHER – DANCING QUEEN – NOWY ALBUM

20 maja tego roku Cher skończyła 72 lata i nie przestaje zaskakiwać. Na ekranach kin pojawiła się druga część filmu Mamma Mia: Here We Go Again!, w którym Cher wzięła udział. Najwidoczniej piosenki Abby przypadły jej do gustu i zainspirowały ją do nagrania własnego albumu z coverami największych hitów szwedzkiego kwartetu. Wiadomo już, że album Dancing Queen będzie dostępny w sprzedaży od 28 września tego roku. Przypominamy, że poprzedni album Closer To The Truth Cher nagrała 5 lat temu.
Poniżej możemy wysłuchać utworu Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight) będącego zapowiedzią najnowszej płyty.
——————————————————————————————

ZYX ITALO DISCO NEW GENERATION VOL. 13

Nadchodzi 13 część składanki ZYX Italo Disco New Generation. Seria, która swoją historię rozpoczęła w 2012 roku powiększy się o kolejny volumen, który będzie składał się jak zwykle z dwóch płyt kompaktowych. Znajdziemy na nim 24 utwory, z których część będzie na pewno niespodzianką dla fanów gatunku, a część jest już znana od jakiegoś czasu. Sprzedaż zapowiadana jest na 7 września.
——————————————————————————————
BEATA BARTELIK – SNY NA POGODNE DNI (PŁYTA + WSPARCIE)

Beata Bartelik zadebiutowała w 1987 piosenką „Sen na pogodne dni” wykonaną m.in. na festiwalu opolskim. 30 lat pracy chciałaby uczcić swoją pierwszą solową i autorską płytą zatytułowaną „Sny na pogodne dni” na której znajdzie się 12 snów – piosenek, w tym oczywiście „Sen na pogodne dni” w nowej aranżacji. Beata chce wydać tę płytę zupełnie niezależnie, nie poddając się presji i wymogom wytwórni i wydawców płytowych. Aaby zrealizować to przedsięwzięcie potrzebuje ok 25 000 zł. 5 000 otrzymała w postaci stypendium artystycznego od Urzędu Miejskiego w Sopocie.
Resztę chce zebrać za pomocą crowdfoundingu przy pomocy swoich fanów.
——————————————————————————————
ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA – SECRET MESSAGES (LP)

Po raz pierwszy w historii grupy Electric Light Orchestra ich album Secret Messages ukaże się jako dwupłytowe wydawnictwo winylowe – tak, jak pierwotnie w 1983 roku zaplanował to Jeff Lynne.
Wydawnictwo to zawiera dodatkowe sześć utworów, które na płycie winylowej dostępne są po raz pierwszy. Winylowa edycja albumu “Secret Messages” – jedenastej płyty brytyjskiej grupy Electric Light Orchestra to kwintesencja światowej klasy techno pop-rocka z mega przebojem “Rock ‘N’ Roll Is King”. Premiera 10 sierpnia.
——————————————————————————————
GINA T. – FLY TO PARADISE (NOWY ALBUM)

Ukazał się najnowszy album Giny T. zatytułowany „Fly To Paradise”. Dostępny jest od 4 lipca w formie cyfrowej. Na wersję CD przyjdzie jeszcze nieco poczekać. Przypominamy, że jest to czwarty studyjny album, na który fani czekali od 2011 roku, kiedy otrzymaliśmy poprzedni album „Love Will Survive”. Na nowym albumie znalazło się 9 premierowych piosenek, kilka remiksów oraz medley znanych przebojów artystki. Jak zwykle płyta utrzymana jest w tanecznym klimacie, nie zabrakło też pięknych ballad do jakich przyzwyczaiła nas Gina. Piosenki w większości niosą słowa o miłości… Jedną z piosenek (World On Fire) skomponował dla Giny polski kompozytor Paweł Holda. Jest też specjalna dedykacja dla swojej zmarłej matki Joyce, to piosenka „The Other Side Of The Sun”. Produkcją albumu zajął się mąż Giny – Adam Schairer wraz z jej bratem Nino Enrico Tielman. Przy produkcji płyty brał też udział Luis Rodriguez ze znanego studia Team33 na Majorce. Jest odpowiedzialny za mixowanie i mastering kilku piosenek.
Płyta jest doskonałym prezentem na lato dla wszystkich fanów Giny T.
——————————————————————————————
NOWA PŁYTA CHER WE WRZEŚNIU

Nowy album Cher powinien ukazać się we wrześniu. Informację o nowych piosenkach podała 72-letnia piosenkarka na swoim koncie na Twitterze. Wokalistka przy okazji przyznała też, że obawia się premiery ponieważ jej głos się zmienił i brzmi „inaczej”. Cher ma na koncie 25 studyjnych solowych płyt z których ostatnia to „Closer to the Truth” z 2013 roku. Już wkrótce Cher zobaczymy w filmie „Mamma Mia! Here We Go Again”.
——————————————————————————————
JEAN MICHEL JARRE – PLANET JARRE

Jean-Michel Jarre wydaje swoją nową kompilację o nazwie Planet Jarre, która zbiegła się z jego 50-letnią karierą. Nowy album kompilacyjny Jarre’a zostanie podzielony na 4 części, które obejmują tematy: Soundscapes, Explorations, Early works oraz Sequences. W sumie otrzymamy 41 nagrań w tym 2 zupełnie nowe, wiele rarytasów i wybrane utwory w 5.1. Płyta będzie miała premierę 22 czerwca.
——————————————————————————————
MODE ONE – MELODIES OF FREEDOM

Dość długo fani Mode One czekali na pierwszy album swego idola. Przypominamy, że początkowo album o roboczej nazwie „Queen Of My Heart”, który na krótko ukazał się w sprzedaży cyfrowo – został wycofany i całkowicie odstąpiono od jego publikacji.
W zamian za to, od kilku dni dostępny jest w sprzedaży album „Melodies Of Freedom”, zawierający całkowicie nowe, premierowe piosenki artysty. Płytę promuje znany już singiel „I Still Love You” – zaśpiewany w duecie z Lian Ross, który ukazał się w lutym tego roku na vinylu. Nowy album Raul’a Olivares’a to 11 przebojowych kompozycji utrzymanych w nurcie euro-disco. Za produkcję odpowiada między innymi Luis Rodriguez – znany producent muzyczny odpowiedzialny w latach 80-tych za sukcesy Modern Talking, Lian Ross czy C.C. Catch.
——————————————————————————————
ERASURE – WORLD BE LIVE

Grupa Erasure z przyjemnością ogłasza, że w lipcu ukazuje się live album „World Be Live”. Materiał został nagrany podczas ostatnich londyńskich koncertów zespołu w Eventim Apollo w Hammersmith i dopełnia trylogię albumów w ramach projektu „World Be Gone”, który rozpoczął się w 2017 roku od studyjnego albumu „World Be Gone” i oraz orkiestrowej wersji „World Beyond”. Album ukazuje się 6 lipca nakładem wydawnictwa Mute i będzie dostępny w wersji 2-CD oraz w wersji 3 LP (czarnym winylu).
——————————————————————————————
REZERWAT – NAJWAŻNIEJSZE PRZEBOJE

Kultowy polski zespół rockowy Rezerwat obchodzi 35-lecie swojej pracy artystycznej. Celebrując tę okazję Sony Music prezentuje kompilacyjny album zatytułowany „Najważniejsze przeboje” w wersji CD oraz na płycie winylowej, na którym znalazły się najważniejsze utwory grupy. Wśród niezapomnianych przebojów Rezerwatu usłyszymy kultowe już „Parasolki”, „Kocha ciebie niebo” czy „Zaopiekuj się mną” oraz inne hity autorstwa lidera zespołu Andrzeja Adamiaka. „Ten album to nie jest po prostu składanka z największymi przebojami”- mówi Andrzej Adamiak- „Na tej płycie znalazły się naprawdę najważniejsze przeboje – najważniejsze dla fanów, dla mnie i dla historii zespołu”. Rezerwat powstał w 1982 roku w Łodzi, zadebiutował w tym samym roku na legendarnym festiwalu Rockowisko. Pierwsze nagrania studyjne: „Histeria” oraz „Obserwator” powstały rok później a w 1984 roku ukazał się ich debiutancki krążek. W 1985 roku zespół nagrał swoją najbardziej znaną piosenkę, „Zaopiekuj się mną”. Wszystkie te hity oraz inne najważniejsze przeboje grupy znajdziecie na płycie „Najważniejsze przeboje”.
——————————————————————————————
RINCE – PIANO & A MICROPHONE: 1983

21 września ukaże się płyta Prince’a „Piano & A Microphone: 1983”. Piosenki, które znalazły się na płycie zostały nagrane podczas prób w domowym studiu Prince’a w Chanhassen w Minnesocie. Poniżej można posłuchać utworu „Mary Don’t You Weep”, który trafi do filmu Spike’a Lee „BlacKkKlansman”. Na albumie znalazły się też przeróbka kompozycji Joni Mitchell „A Case of You” oraz wczesna wersja „Purple Rain”.
—————————————————————————————–
MAMMA MIA! HERE WE GO AGAIN – THE MOVIE SOUNDTRACK

Przygotuj się na śpiew, taniec, śmiech i dużo miłości! Nadciąga premiera ścieżki dźwiękowej do filmu „Mamma Mia! Here We Go Again” – kontynuacji fenomenalnego musicalu, który podbił serca widzów na całym świecie. Jeszcze przed debiutem kinowym drugiej części „Mamma Mia!”, do sklepów i serwisów cyfrowych trafi ścieżka dźwiękowa wyprodukowana przez Benny’ego Anderssona z ABBY. Wydawnictwo ukazuje się 13 lipca. Pierwszym singlem jest „When I Kissed The Teacher” wykonywane przez Lily James i zespół The Dynamos.
Polska premiera filmu „Mamma Mia! Here We Go Again” zaplanowana jest na 27 lipca. W obsadzie ponownie zobaczymy Meryl Streep, Amandę Seyfried, Pierce’a Brosnana, Colina Firtha, Stellana Skarsgårda, Julie Walters, Dominica Coopera i Christine Baranski. Dołączyli do nich Lily James, Cher, Alexa Davies, Josh Dylan, Andy Garcia, Jeremy Irvine, Hugh Skinner oraz Jessica Keenan Wynn.
Pierwsza część „Mamma Mia!” to najbardziej dochodowy filmowy musical wszech czasów. Soundtrack sprzedał się w ilości 7,7 mln egzemplarzy na całym świecie, a w serwisach cyfrowych zanotował 406 mln streamów. ABBA to jedna z najsłynniejszych popowych grup na świecie. Szwedzka grupa sprzedała ponad 385 mln albumów na świecie.
—————————————————————————————–
MODERN TALKING – BACK FOR GOOD (20TH ANNIVERSARY EDITION)

„Back for Good” to siódmy album niemieckiej grupy Modern Talking, wydany premierowo 30 marca 1998 roku, po reaktywacji zespołu. Jest on pierwszym albumem nagranym po 11-letniej nieobecności Modern Talking na rynku muzycznym i zawiera największe przeboje tego kultowego duetu. W 1998 ustanowił rekord dla najszybciej sprzedającego się albumu z całych czasów w Niemczech. Po 10 dniach od wydania płyty zostało sprzedanych około 700 tys. egzemplarzy, co dało mu I miejsce na niemieckiej liście przebojów, a już 4 dni później został wyróżniony platyną. Tym razem prezentujemy Państwu jubileuszową, winylową wersję tego wydawnictwa, która będzie nie lada gratką dla każdego fana zespołu. Premiera płyty już 20 lipca 2018 roku.
LP 1
Side A
1. You’re My Heart, You’re My Soul ’98 (New Version)
2. Brother Louie ’98 (New Version)
3. I Will Follow You (New Hit ’98)
4. Cheri Cheri Lady (New Version)
5. You Can Win If You Want (New Version)
Side B
1. Don’t Play with My Heart (New Hit ’98)
2. Atlantis Is Calling (New Version)
3. Geronimo’s Cadillac (New Version)
4. Give Me Peace On Earth (New Version)
5. We Take The Chance (New Hit ’98)
LP 2
Side C
1. Jet Airliner (New Version)
2. Lady Lai (New Version)
3. Anything Is Possible (New Hit ’98)
4. In 100 Years (New Version)
Side D
1. Angie’s Heart (New Version)
2. You’re My Heart, You’re My Soul (Mix ’84)
3. You Can Win If You Want (No 1 Mix ’84)
4. No 1 Hit Medley
—————————————————————————————–